Любители на кучета - тема 69

  • 39 698
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • Русе
  • Мнения: 7 801
 Joy Много смешна физиономия.

Добре дошла на Карина  Heart Eyes

МС Коте,  Hug

# 721
  • Мнения: 2 920
B & C сигурна съм, че не е толкова сложно суровото хранене стига човек да попрочете и да се информира подробно за всичко. И преди съм споделяла, че имам съмнения относно качеството на месото в Бг и гледам поне да е добре обработено това което му давам. Както моята майка се шегува (а може и съвсем на сериозно да го казва де), че като си вземем къща с двор в някое село и ще гледа едно прасенце само за Макс.  Joy

# 722
  • Мнения: 3 675
Sivi, ти хубаво ще го обработиш месото (ще го свариш), но ако животното е тъпкано с хормони и антибиотици, то сваряването едва ли ще ти помогне.
И не си мисли, че в западна Европа няма хормони и антибиотици и животинките живеят свободно на полянката, хранят ги с най добрата и чиста храна за да може един ден от тях да направят храна за твоето куче.
Майка ти е права. На мен още сега ми се иска да се преместим в някое село на чист въздух, спокойствие и домашно произведена храна.  Blush

# 723
  • Мнения: 5 603
Мир на котешката му душица  Sad

Sivi ,покрай Дунава нямате ли тигрови комари? Тук са се развъдили пущините,нямат изтрепване.


anitedi ,миличко същественце е било хъскито Sad



# 724
  • Sofia
  • Мнения: 2 499
Коте, съжалявам за малката душа Sad До преклонна възраст е доживяло, сигурна съм, че е било щастливо Hug

B & C,
слушай докторите, но се довери и на инстинкта си  Peace В моменти на неизяснени категорично диагнози, някак имаме свойството да си усещаме детето, кучето, любимия...Разбира се, докторското мнение е водещо, но щом имаш усещане, не го пренебрегвай  Hug

И аз минах през няколко вида grain-free гранули, пробвах и с Hill's. От Хилса бяха най-неприятните последствия - лош дъх, падаше му козинката много, имаше налепи по зъбките.. Давах 2 седмици и спрях. Изредихме сума скъпи марки, хапваше ги с много зор. Докато попаднах на сегашната и всичко е 6 засега  Grinning Също са grain-free и са със сьомга. В началото дъха му миришеше на риба, сега не мирише на нищо.

Аз също с НексГард обезпаразитявам сега. Преди това с Фронтлайн капки, а най в началото Адвантикс. Тогава много се чешеше и докторката предположи, че някоя съставка го дразни, не повторих.

Как е Страхил войвода?  Heart Eyes Hug

NoMe,
Страхо е с нова циркова програма отново  Mr. Green Трябва да го снимам на клипче, иначе не можете да придобиете представа колко е смешен. Понеже има забрана да се качва по леглото, а мноооого му се иска, сега се е научил да скача със засилка, във въздуха се превърта и финишира по гръб с вирнати лапи  Joy Joy hahaha Направо в тази поза:
 


А иначе напоследък се забелязва усилен растеж на ушите и голямо напухване около врата и дупето  Whistling



Стискам палци на Аби! Praynig Praynig

Последна редакция: вт, 14 фев 2017, 13:44 от cutesmallcat

# 725
  • Мнения: 26
да миличък си беше ...през първите две години беше многооо дивичък, но после почна да се кротва  порастваше  .иначе първоначално си беше много трудно предизвикателсво направо за човек не гледащ кучета от години , но се справихме с въъзпитанието му доста умна порода . : много ми лиипсва и постоянно мисля за него Cry

# 726
  • Мнения: 2 920
Трапезица пълно е с комари при нас от пролет до късна есен. Аз му давам допълнително хапче за превенция, но трябва да похледна в паспорта каква марка е. Дано е достатъчно, защото никога не пръскат за комари на време.
B & C именно хормоните и другите боклуци ме притесняват, но това го преглъщам. Но тук върви някакво движение нанякакво съмнително месо от Румъния и то от райони със зарази и от тази гледна точка искам да обработвам месото. А иначе за село, сериозно обмислям варианта на пролет да се ориентирам към някое близко селце и там да живея през по голяма част от времето и да си произвеждам всичко сама.  Crazy

# 727
  • София
  • Мнения: 11 127
А иначе за село, сериозно обмислям варианта на пролет да се ориентирам към някое близко селце и там да живея през по голяма част от времето и да си произвеждам всичко сама.  Crazy

Това е доста трудоемко.

# 728
  • Мнения: 3 675
А иначе за село, сериозно обмислям варианта на пролет да се ориентирам към някое близко селце и там да живея през по голяма част от времето и да си произвеждам всичко сама.  Crazy

Това е доста трудоемко.
Остави ни да си помечтаем малко!  Mr. Green
Аз един домат не съм посадила, като видя петел бягам през девет гори в десета, но това не ми пречи да си мечтая. А за тежката физическа работа съм сигурна, че с времето се свиква.

# 729
  • София
  • Мнения: 11 127
А иначе за село, сериозно обмислям варианта на пролет да се ориентирам към някое близко селце и там да живея през по голяма част от времето и да си произвеждам всичко сама.  Crazy

Това е доста трудоемко.
Остави ни да си помечтаем малко!  Mr. Green
Аз един домат не съм посадила, като видя петел бягам през девет гори в десета, но това не ми пречи да си мечтая. А за тежката физическа работа съм сигурна, че с времето се свиква.

Майка ми гледа голяма градина и малко животни, налага ми се да и помагам та ми е ясно за каква хамалогия става дума. А за гледане на големи животни да не говорим какво е...
Но мечтите са безплатни.  hahaha

# 730
  • Мнения: 2 920
Знам, че е трудоемко, ама ми писна от всички боклуци по магазините. Не, че ще се справя (моето си село е на 400 км и там ходя само на гости), защото не съм имала досег до никакви земеделски и живптновъдни дейности, но поне ентусиазъм не ми липсва. Ако ли не райграс, хамак и още едно куче за другарче на Макс.  Mr. Green

# 731
  • София
  • Мнения: 11 127
Ей това последното с райграса ми е мечта, както и още едно куче разбира се, даже може и 2.  Mr. Green
Иначе ММ е ентусиаст, като теб.  Wink

# 732
  • Мнения: 1 786
И аз съм от тия мечтатели и бях на крачка да го осъществя , но ....

# 733
  • София
  • Мнения: 12 011
И аз си мечтая за същото, но ще го осъществя, когато се пенсионирам.
Сега имам нужда от пътешествия.

# 734
  • Мнения: 26
аз винаги съм живяла в къща с двор   и доматки гледам   и райграс ... ми не се оплаквам . не е лесно винаги има работа за вършене , но дори и малкото време което остава за хамака  е за предпочитане

Общи условия

Активация на акаунт