Кафеавтомат - заслужава ли си?

  • 111 580
  • 822
  •   1
Отговори
# 615
  • София
  • Мнения: 2 298
Уж доста повечко пари за автомат а резултата разочароващ
Той автоматът е за удобство - едно натискане за включване и второ натискане за получаване на кафе от току-що смлени зърна, което прави кафето доста ароматно, ако се използва ароматно кафе. Това го няма при ръчните машини.
Каймак може и да се постигне задоволителен (до 0.7-1 см.) от определени кафета.

# 616
  • София
  • Мнения: 38 515
Как да няма автомат с хубав каймак?
Вижте ми снимките тук.
И това е на дължина 4. Ако я намаля на 2, баш италианско ристрето ще стане.

# 617
  • Мнения: 489
Уж доста повечко пари за автомат а резултата разочароващ
Кафето си е доста добро. А каймака е удоволствие не означава, че ако няма каймак кафето не е хубаво.

# 618
  • Мнения: 4
Именно,взех едно добро кафе за едно добро начало.Резултатът по скоро шварц с един нокът каймак,който сложиш ли лъжичка захар е история.Все си мисля че за тия парици резултата трябваше да е идея по добър

# 619
  • София
  • Мнения: 38 515
За кой модел става дума?

# 620
  • София
  • Мнения: 2 298
Именно,взех едно добро кафе за едно добро начало.Резултатът по скоро шварц с един нокът каймак,който сложиш ли лъжичка захар е история.Все си мисля че за тия парици резултата трябваше да е идея по добър
Нещо настройките не са както трябва. Автоматите не правят върховен кахмак, но правят силно кафе. Или едрината на смилане не е подходяща, или дозата на кафето е малка, за да прилича на шварц.
Какво кафе сте сложили ?

# 621
  • Мнения: 604
Валентин, явно си почитател на хубавото еспресо, ще се повторя че то е факт само при наличието на прилична кафемелачка, ръчна машина и разбира се по възможност прясно изпечено кафе. Автомата има своето предназначение и  място на кафе сцената, но то е друго. Поздрави.

# 622
  • София
  • Мнения: 3 709
Ей големи легенди с това хубаво еспресо...Аз съм с автомат, и каймак имам, плътност, вкус- всичко е прекрасно, абстрахирайки се от факта, че това не е ръкохватка. В темата има достатъчно снимки на хубави кафета.
Имаше някъде назад една потребителка с машина, която пуска прозрачно кафе без никакъв каймак. Ако имате време, прегледайте и вижте какъв е бил проблема. Вероятно настройките са не както трябва

# 623
  • Мнения: 604
Не са легенди, а истини, иначе във всеки бар ще имаше по един автомат и толкова. Хубавото е че постепенно кафе културата пробива и по родните земи, тоест има надежда.

# 624
  • София
  • Мнения: 38 515
Ами кафето от моя автомат и оттам, където най-често пия са ми почти еднакви.

# 625
  • София
  • Мнения: 3 709
Тъй, тъй..През 4 страници възпитание в кафе култура и обяснения за бара и автомата. Човекът не иска да ходи да си купува ръчка, а пита дали някой друг ползвател на автомат знае къде би бил проблема. Не винаги причината е, че автоматите не струват, а ние не знаем да пием кафе. Какво популяризирате с този подход точно?

# 626
  • Мнения: 604
С уважение, но това няма как да бъде истина, освен ако нямате силно занижени критерии за кафе изживяване. През изминалия уикенд имаше кафе фест в София, макар и не дотам мащабен можеше да се видят и пробват добри кафета. Щандовете на Филипс/Делонги за кафеавтомати и тези за капсули пустееха, логично. Чудя се защо ги бяха поканили.

# 627
  • София
  • Мнения: 38 515
Не знаем. Направо от небето падаме. Между другото, работила съм в кафе.
И между другото, имах приятели, живели в Италия, които ми показаха какво е италианско кафе. На мен лично не ми е по вкуса.

# 628
  • Мнения: 604
В Италия не е най-доброто кафе, аз пък не съм бил бариста, просто се интересувам и пробвам. Поздрави.

# 629
  • Мнения: 40 931
Най-глупавото нещо е да се спори за вкусове и особено някой да убеждава друг, че неговият вкус не е правилен Twisted Evil
Ми то затова има различни кафета, различни машини, различни технологии. Да не говорим още колко вариации има в силата на кафето, добавките на захар, мляко или сметана и какво ли не.

Мен лично не ми пука дали пия кафето си правилно и каква ми е културата - пия го както го харесвам и каквото ми харесва. Същото важи и за алкохолите, и за храната, и за дрехите, и за интериора вкъщи...  Затова споделяйте, тогава може и да намерите съмишленици, ама да спорите и да учите как било правилно е тъпо.

Общи условия

Активация на акаунт