Проблем с колега който пести вода.

  • 15 386
  • 81
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 267
Това човек да смърди, а да поддържа хигиена е ИЗКЛЮЧИТЕЛНО РЯДКО. Ако има някакво заболяване може, но пак с добра хигиена се овладява.  Ние имахме такъв колега покрай който не се стоеше. Той имаше проблем с пиенето, но след като го спря и миризмата се промени. Уточнявам, че не смърдеше само на алкохол, но и той си издаваше миризма. Ето обаче тялото му си възстанови нормалните функции и просто всичко се оправи.

# 31
  • София
  • Мнения: 24 839
   Здравейте,
 Тук все намирам подходящи съвети, сега ако помогнете ще бъда много признателен.
 Работя с колега в една стая, проблема е, че човека се къпе може би веднъж седмично, ризата се сменя понякога седмично, понякога на две седмици. Миризмата му е много остра и неприятна, поддържаме системи и когато обслужваме клиенти забелязвам, че ни отбягват с голяма неприязън. Като човек е много свестен, изключителен професионалист, но не мога да му кажа да се къпе и да си сменя дрехите. Той е 50 годишен и мисля , че едва ли ще променя нещо, само ще се скараме.
Мисля си вече за смяна на работното място. Ако някой е имал подобен проблем и го е решил да даде акъл.

Благодаря ви.

Поздрави!
Имахме, но го решихме директно, на 6 очи.
Подарихме му и дезодорант.
ПП. Предполагам, че живее сам........

# 32
  • Мнения: 29
 Благодаря ви за съветите, опитвам с възможността да сменя стаята. С шефа му няма да стане, всичко е на приятелски отношения. Ще се бяга, ако му кажа истината в очите, никога няма да бъде този колега.
Тъпа деликатна ситуация.

# 33
  • Мнения: 2 193
От опита ми в хотелиерството: при нас също имаше дрес-код: обувки с ток 3-5 см, не съм го приемала дискриминативно, интересно ми е дали наистина е такова. Намирах го за нормално, така, както и носенето на елегантни униформи. По-важно, обаче, е, че имаше специална наредба за взимането на душ преди работа. Издадоха я заради двама възрастни колеги, които миришеха неприятно, но им осигуриха и допълнително работно облекло.

# 34
  • MI
  • Мнения: 11 822
Благодаря ви за съветите, опитвам с възможността да сменя стаята. С шефа му няма да стане, всичко е на приятелски отношения. Ще се бяга, ако му кажа истината в очите, никога няма да бъде този колега.
Тъпа деликатна ситуация.
Щом е така, нямаш голям избор... Ако можеш издействай да те преместят в друга стая, но на твое място бих се оглеждала и за друга работа (без да избързваш, разбира се - все пак не е добра идея да се преместиш от трън та на глог). Успех!

Последна редакция: ср, 18 яну 2017, 17:05 от Tatti

# 35
  • Мнения: 22 036


Един познат имаше колега, който имаше бележка от лекар, че пърди по медицински причини. Преди да го извади, явно са се оплаквали от него Simple Smile.

Знам, че не е приятно, но човекът явно има здравословен проблем.

Последна редакция: ср, 18 яну 2017, 17:05 от Tatti

# 36
  • Мнения: 3 371
Не съм чела цялата тема- ама как решихте, че пести вода newsm78

Или му липсват хигиненни навици или има заболяване. Говорете директно с него и разберете кое е.

Последна редакция: ср, 18 яну 2017, 17:07 от Tatti

# 37
  • Мнения: 6 571


Един познат имаше колега, който имаше бележка от лекар, че пърди по медицински причини. Преди да го извади, явно са се оплаквали от него Simple Smile.

горкият човечец, но наистина е смешна ситуация  Joy

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Нямат оправия такива миризливци. В нашия колектив имаме двама такива. Единия освен всичко, като ходи до тоалетната, не си пуска водата. Даже написахме бележка и я залепихме в тоалетната /това ни е втората или третата бележка/ да се пуска водата и въпреки това той пак не я пуска. Имам чувството, че го прави нарочно.
Иначе аз не бих посмяла да кажа на някой, че мирише. Бих заложила на ароматизатор за стаята, която делим или в по-топлите дни бих държала вратата отворена.

# 39
  • София
  • Мнения: 24 839
Нямат оправия такива миризливци. В нашия колектив имаме двама такива. Единия освен всичко, като ходи до тоалетната, не си пуска водата. Даже написахме бележка и я залепихме в тоалетната /това ни е втората или третата бележка/ да се пуска водата и въпреки това той пак не я пуска. Имам чувството, че го прави нарочно.
Иначе аз не бих посмяла да кажа на някой, че мирише. Бих заложила на ароматизатор за стаята, която делим или в по-топлите дни бих държала вратата отворена.
Ето, тази криворазбрана толерантност, не я разбирам.
Има норми в обществото, които трябва да се спазват, за да не се пречи на комфорта на живот на останалите.
Ако някой не желае да се съобразява, трябва да бъде подканян и следен да го прави.
Ако демонстративно отказва- демонстративно трябва да бъде принуден да направи избор- или да не пречи, или да напусне.
Вярно е, че има хора, на които телесната миризма е откровено неприятна- писаха по- горе, но тя няма нищо общо с вонята на застояла пот.
И втората не бива да се толерира, както и непускането на вода в тоалетната.
Що се отнася до ароматизатора- комбинацията на аромат и воня, е жестоко изпитание дори за хората без алергии.

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Нямат оправия такива миризливци. В нашия колектив имаме двама такива. Единия освен всичко, като ходи до тоалетната, не си пуска водата. Даже написахме бележка и я залепихме в тоалетната /това ни е втората или третата бележка/ да се пуска водата и въпреки това той пак не я пуска. Имам чувството, че го прави нарочно.
Иначе аз не бих посмяла да кажа на някой, че мирише. Бих заложила на ароматизатор за стаята, която делим или в по-топлите дни бих държала вратата отворена.
Ето, тази криворазбрана толерантност, не я разбирам.
Има норми в обществото, които трябва да се спазват, за да не се пречи на комфорта на живот на останалите.
Ако някой не желае да се съобразява, трябва да бъде подканян и следен да го прави.
Ако демонстративно отказва- демонстративно трябва да бъде принуден да направи избор- или да не пречи, или да напусне.
Вярно е, че има хора, на които телесната миризма е откровено неприятна- писаха по- горе, но тя няма нищо общо с вонята на застояла пот.
И втората не бива да се толерира, както и непускането на вода в тоалетната.
Що се отнася до ароматизатора- комбинацията на аромат и воня, е жестоко изпитание дори за хората без алергии.
Абсурт, така е, но колко хора имат очи да се изправят срещу познат и да му кажат "Миришеш бе, човек. Вземи мерки". Аз не бих могла. Ето в случая с колегата - той много добре знае, че бележката е предназначена за него и пак си прави каквото иска  Crossing Arms

# 41
  • MI
  • Мнения: 11 822
Аз съм казвала на колега да се къпе ежедневно, беше ми писнало и от миризмата, и от говоренето зад гърба му на всички колеги. Помогна за месец-два, после си подкара по старому. Подозирам че жена му се усъмни да не кръшка...  Crazy Само прекият шеф може да принуди такъв да се хигиенизира ако не иска да го махнат. Иначе не ми се и обиди колегата, явно разбра че всички го гледат накриво точно затова.

# 42
  • Мнения: 31 851
Никога, ама никога не съм забелязала миришещ човек да спре да мирише. Изобщо не е до къпане- от някаква свръхсекреция на жлезите е... или комбинация от непрани дрехи, некъпане и жлезист проблем.  Rolling Eyes Има една много гадна смрад като на манджа у доста хора, което и с баня не се оправя.
Бях попаднала на съквартирантка... Добре че седмица след настаняването ми, ме извикаха и разпределиха в друг блок в общежитието, за да натикат някаква връзкарка. Вместо да ми извадят очи, ми изписаха вежди, както се казва.  Laughing
Работя с хора и всеки трети клиент смърди, вярвате ли ми?! Ужасно е!

Конкретно към автора- няма да се променят нещата, дори да му се каже очи в очи. А и щом е семеен, и близките му са равнодушни... Все съм се чудела как си лягат вечер до тия... Брррр!
Аз преди време миришех силно на пот, въпреки ежедневното къпане. Проблема сам се оправи. Не знам.
Но на самата мен ми беше гадно да мирише и научих за съществуването на ролони  Mr. Green
Но има хора, които си миришат, просто защото не се къпят.
Имала съм няколко такива колеги.
На единия му намерихме гадже. Вече не смърдеше.
На другия му говорихме доста дълго време. Накрая ни писна и говорихме с шефа. Заплаши го с уволнение, правеше лошо впечатление на клиенти. Пък и в договора и наредбите си пишеше - поддържан вид. Ела да видиш как се научи да се къпе.
И аз се чудя как си лягат до тия. Може би са притръпнали към миризмата.
Но авторката нищо не губи ако говори с него.

# 43
  • Nice
  • Мнения: 946
Много неприятна ситуация.
Авторът дори и да се премести, проблемният колега ще продължава да работи с клиенти, а те ще трябва да го търпят. За това най-уместно е да се говори  шефа, или дори с някой клиент, който да потърси контакт с шефа и да му обясни, че условията на обсужване не са нормални. Ако оплакването идва от клиент може шефът да се трогне.
Нямате ли книга за мнения от клиенти? (не знам точно как се казва).

Аз имах такъв учител в гимназията, който не вонеше, не смърдеше ами.....още не са измислисли подходящ глагол, за да се опише.
До тогава не знаех какво е буквално да ти се повдига от миризма на човек  Sick Sick



Последна редакция: ср, 18 яну 2017, 20:01 от nikaia

# 44
  • София
  • Мнения: 24 839

Абсурт, така е, но колко хора имат очи да се изправят срещу познат и да му кажат "Миришеш бе, човек. Вземи мерки". Аз не бих могла. Ето в случая с колегата - той много добре знае, че бележката е предназначена за него и пак си прави каквото иска  Crossing Arms
Не е трудно, ако знаеш че си права и ако намериш подходящите думи, с които хем да защитиш себе си, хем да му помогнеш- ако иска да приеме помощта ти.

Общи условия

Активация на акаунт