Февруари е на прага, за бебче мама да се стяга!

  • 39 365
  • 494
  •   1
Отговори
# 30
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
На мен не са и нямам идея дали трябва. Това мисля, че АГ го решава или при други симптоми за родова дейност.

# 31
  • Мнения: 14
Момичета нали знаете "на страха очите са големи"  Grinning  и аз го раздавам много смела, но като ме присвие нещо и ми се изпарява куража.  Laughing

Хаха и аз съм точно така! Уж времето не било за бременни, но излизам всеки ден и си върша задачките. Ако нещо ме заболи или свие обаче се сдухвам, спирам и гледам като теленце.   Joy

# 32
  • Мнения: 67
Спокойно момичета. Като видим бебчетата и всичко си идва от вътре. Най-важното е да се доверяваме на интуицията и на майчинския си инстинкт. Той ще ни води най-правилно.
Мен много ме притесняват коликите Sad Каката имаше около месец, но съм чувала, че момченцата имат повече Sad
Не мисля,че това е вярно за коликите.Каката ми се съдираше от рев заради тия колики от първата 2-3 ден след изписването та до не знам кога,а племенниците ми (и двете момчета) почти   нямаха,особено големия.Иначе чувам за Лефакс ,че много помагали.При нас предния път Еспумизан спасиха положението-спря да плаче толклва,повече ръмжеше.

# 33
  • Мнения: 164
Първото ми раждане започна с преглед на шийката, но мога да кажа че е адски болезнен. Веднага ми падна тапата след него (беше нещо като кръв и слуз) и след 6 7 часа родих.

# 34
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 369
Момичета,мога ли да попитам нещо...Евентуален гинекологичен преглед за проверка на шийката след 5-6 дни,може ли да предизвика контракции и по-ранно раждане? Thinking

При мен се получи така. След една груба проверка за разкритие, вечерта получих контракции и на следващия ден родих. Вярно, че тапата вече ми беше паднала и пренасях около седмица, но все имам чувството, че от там се тръгна, от тази проверка.

# 35
  • Мнения: 337
Благодаря за отговорите! WinkНезнам какво да правя в случая?Имам почти месец до термина,не ми е необходимо такова избързване... Crossing Arms

# 36
  • Мнения: 32
И аз днес ходих до лидл, купих няколко панталонки... Имаше доста хора в магазина, и сега ми е много отпаднало, носа ми се запушва, и температурата ми е 37,2. Притесняват ме тези вируси, които върлуват. Вие как се предпазвате, и какви мерки мога да взема още от тази вечер? Много се надявам да не ме хване Sad

# 37
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
И аз днес ходих до лидл, купих няколко панталонки... Имаше доста хора в магазина, и сега ми е много отпаднало, носа ми се запушва, и температурата ми е 37,2. Притесняват ме тези вируси, които върлуват. Вие как се предпазвате, и какви мерки мога да взема още от тази вечер? Много се надявам да не ме хване Sad

Лимони с мед и орехи и липов чай с мед, а за температурата най-добре парацетамол, защото тя е вредна.

# 38
  • Мнения: 337
Най-добрата превенция е по-рядко ходене на места,където има много хора.Особено сега при грип.
За температурата-парацетамол.
Варианти за болки в гърлото има много,дано не се усложнят нещата! Hug

# 39
  • Ловеч
  • Мнения: 729
Спокойно момичета. Като видим бебчетата и всичко си идва от вътре. Най-важното е да се доверяваме на интуицията и на майчинския си инстинкт. Той ще ни води най-правилно.
Мен много ме притесняват коликите Sad Каката имаше около месец, но съм чувала, че момченцата имат повече Sad
Не мисля,че това е вярно за коликите.Каката ми се съдираше от рев заради тия колики от първата 2-3 ден след изписването та до не знам кога,а племенниците ми (и двете момчета) почти   нямаха,особено големия.Иначе чувам за Лефакс ,че много помагали.При нас предния път Еспумизан спасиха положението-спря да плаче толклва,повече ръмжеше.
Ох, дано излезеш права!
Ние ползвахме много Колийф, но след около месец спря да действа или може би свикна с него, взехме Инфакол и коликите спряха след няколко дни.
И на мен ми се струва, че сега ми е по-притеснено от първия път, защото знам какво е. Вярно, че не е болка за умиране, но пак аз трябва да си я изтърпя. Притеснявам се и за каката, че тя милата все ме пита дали ще съм добре, дали ще ме боли. Загрижено е детето и аз си го мисля и него. 😔

# 40
  • Мнения: 67
Спокойно момичета. Като видим бебчетата и всичко си идва от вътре. Най-важното е да се доверяваме на интуицията и на майчинския си инстинкт. Той ще ни води най-правилно.
Мен много ме притесняват коликите Sad Каката имаше около месец, но съм чувала, че момченцата имат повече Sad
Не мисля,че това е вярно за коликите.Каката ми се съдираше от рев заради тия колики от първата 2-3 ден след изписването та до не знам кога,а племенниците ми (и двете момчета) почти   нямаха,особено големия.Иначе чувам за Лефакс ,че много помагали.При нас предния път Еспумизан спасиха положението-спря да плаче толклва,повече ръмжеше.
Ох, дано излезеш права!
Ние ползвахме много Колийф, но след около месец спря да действа или може би свикна с него, взехме Инфакол и коликите спряха след няколко дни.
И на мен ми се струва, че сега ми е по-притеснено от първия път, защото знам какво е. Вярно, че не е болка за умиране, но пак аз трябва да си я изтърпя. Притеснявам се и за каката, че тя милата все ме пита дали ще съм добре, дали ще ме боли. Загрижено е детето и аз си го мисля и него. 😔
Да,ще трябва пак ние да си я изтърпим....но като видим бебоците и света става друг,болката изчезва.Аз също съм озадъчена от въпросите на какатс-Ще ме боли ли?Дали ще викам? Rolling Eyes  Как ще излезе бебето от пъпчето?....и още такива подобни.И аз свикнах да съм постоянно с нея в последните месеци,та ми е напрегнато как ще я оставя,макар и за няколко дни.

# 41
  • Мнения: 51
Момичета, а на колко градуса изпрахте дрешките? Нашата пералня има програма с нарисувано бебе, но е 90 градуса и е 2 часа и половина  newsm78
Струва ми се, че ще си остане без дрешки на такива градуси  #Crazy

# 42
  • Мнения: 108
Момичета, а на колко градуса изпрахте дрешките? Нашата пералня има програма с нарисувано бебе, но е 90 градуса и е 2 часа и половина  newsm78
Струва ми се, че ще си остане без дрешки на такива градуси  #Crazy

И на моята пералня бебешкото го дава за 90 градуса Simple Smile
Аз ги изпрах на 40 градуса с един допълнителен цикъл за 2 часа.

# 43
  • Мнения: 6 515
Благодаря за отговорите! WinkНезнам какво да правя в случая?Имам почти месец до термина,не ми е необходимо такова избързване... Crossing Arms
То зависи какъв точно преглед на шийката е. Ако е с вагинален ехограф, само да се измери колко е, няма как да се предизвика раждане от това. Ако е груб преглед с ръка, то това се прави нарочно, както са писали по-нагоре при преносване.
Честно казано не мисля, че лекар ще иска да предизвика раждане месец по-рано ако няма някаква основателна причина за това Crazy

# 44
  • Мнения: 337

Elektra.13
,става дума за преглед  с ръка,на магарето.Много ясно разбрах за какво става въпрос.Никой не е говорил за вагинален видеозон....Прегледът  ще е съчетан и със запис на тоновете.Затова съм очудена newsm78..Предполагам,че мога да откажа... Thinking

Общи условия

Активация на акаунт