Февруари е на прага, за бебче мама да се стяга!

  • 39 472
  • 494
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 112
Не съм родила още, моята АГ каза, че до края на месеца ще родя и като ме хванаха едни болки онази вечер и се паникьосах... мен също ме е страх от раждането, а болките с всеки изминал ден стават все по-силни и по-силни... Това ми е първа бременност и не знам какво да очаквам, затова единственото, което ми хрумна е да пиша в групата, какво да очаквам и наистина си мислех, че е дошъл моментът...
И мен от това ме е шубе- как ще се усетя че е дошъл момента, къде ще ме хване...общо взето нали ми е за първи път и не знам какво да очаквам.
Добре,че мъжа ми излезе отпуск да ми пази шубето... Laughing

# 76
  • Германия
  • Мнения: 3 452
Здравейте момичета, да се впиша и аз в темичката. Ние чакаме нашата принцеса на 9-ти феврури, не остана мнго време. Ама както вървят нещата, мога и да си пренося.. Първа бременност ми е и си ме е страх да си представям как ще мине раждането, затова не го и правя..

ММ ще е с мен по време на раждането и за това съм много благодарна, не мога да си представя да съм без него и съм сигурна, че ще ми е голяма подкрепа. А за сега планът е след като ни изпишат от болницата той да си взема 2-3 седмици отпуска и да ми помага с бебчо. Уж всичко сме приготвили, но аз съм сигурна, че нещо сме забравили. Имам големи съмнения дали имам достатъчно дрешки за първите седмици.

Във вторник пак съм на преглед, да видим какво ще каже лекарката.

# 77
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
Момичета някоя да е купила слинг?

# 78
  • Мнения: 67
Момичета някоя да е купила слинг?
Аз не съм,но също мисля да си взема.Май от тези с халките.

# 79
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 467
Момичета, моля за съвет!
В 38 седмица съм и от известно време забелязвам прозрачна течност, по-обилна от обикновено по бельото. Не е всеки ден.

Тапата паднала ли ти е? На мен при първата бременност имаше пукване по-високо и слабо изтичане на води ( но тапата вече ми беше паднала). При преглед за разкритие с ръка, докторката след това сложи нещо върху ръкавицата, за да види дали това са околоплодни води.
Според мен, и за да не се притесняваш излишно, е добре да отидеш при лекаря ти, за да те прегледа. Peace

# 80
  • Ловеч
  • Мнения: 729
Момичета, моля за съвет!
В 38 седмица съм и от известно време забелязвам прозрачна течност, по-обилна от обикновено по бельото. Не е всеки ден.

Тапата паднала ли ти е? На мен при първата бременност имаше пукване по-високо и слабо изтичане на води ( но тапата вече ми беше паднала). При преглед за разкритие с ръка, докторката след това сложи нещо върху ръкавицата, за да види дали това са околоплодни води.
Според мен, и за да не се притесняваш излишно, е добре да отидеш при лекаря ти, за да те прегледа. Peace
Благодаря!
Не съм забелязала да е паднала. То се е появявало 2-3 пъти до сега. Ще видим какво ще каже доктора.

# 81
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
Момичета някоя да е купила слинг?
Аз не съм,но също мисля да си взема.Май от тези с халките.

От къде мислиш да го купиш? На мен ми изглежда доста удобна придобивка, но се чудя от къде да купя.

# 82
  • Мнения: 337
Здравейте,момичета кокичета ! Grinning
Избрали ли сте вече личен лекар за бебетата?Трябва ли да се прави по-рано,или след като се роди ? Thinking

# 83
  • Montana, Bulgaria
  • Мнения: 564
Аз избрах. Доколкото знам, а и педито така каза, че се прави устна уговорка с него по-рано, за да се знае дали може да приеме новото човече. След като сте се разбрали е необходимо да му се обадите в деня преди или на изписването, за да може възможно най-скоро да направи първото домашно посещение. Мисля, че то се прави в рамките на първите 48 часа на бебчо вкъщи.

# 84
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 467
Благодаря!
Не съм забелязала да е паднала. То се е появявало 2-3 пъти до сега. Ще видим какво ще каже доктора.

Тогава най-вероятно не са околоплодни води.  Simple Smile

Избрали ли сте вече личен лекар за бебетата?Трябва ли да се прави по-рано,или след като се роди ? Thinking

По принцип се прави преди да се роди бебето, защото като се приберете от болницата, трябва да му се обадиш и да дойде да прегледа детето вкъщи. Peace

# 85
  • Мнения: 16
Zdraveite pak ot men! Dnes bqh na JK i tonovete na bebeto bqha okolo 160 min sedmica v ponedelnik pak bqh na JK i doktora mi pak me prati na zapis na tonove daje hodih dva puti za edna sedmica i pak variraha ot 150 do 160 i malko nad. Doktora,koito me prie mi kaza da nqmam nikakvi pritesneniq i ,che e normalno ,no dnes moqt ginekolog mi kaza ,che placentata mi e zapochnala da staree i leko da se kalcira i moje bi trqbva da se predizvika rajdane,kaza ,che vsichko e nared okoloplodnite vodi za dobre ,beba si q useshtam i me rita i ne znam mnogo sum oburkana. Kajete mi pri vas kak e , moqt termin e za 9-ti fevruari.  Simple Smile Heart Eyes Thinking
________________
Пишете на кирилица.

Последна редакция: пн, 23 яну 2017, 12:38 от AnMary

# 86
  • Мнения: 337

Nevena Luchezarova ,моите тонове варират м/у 120 и 160 удара при последния запис.Мисля,че при теб са наред нещата.
За плацентата не мога да изкажа компетентно мнение,съжалявам. Blush

# 87
  • Мнения: 16

Nevena Luchezarova ,моите тонове варират м/у 120 и 160 удара при последния запис.Мисля,че при теб са наред нещата.
За плацентата не мога да изкажа компетентно мнение,съжалявам. Blush

Blagodarq za mnenieto,znachi da nqmam nikakvi pritesneniq. Po princip mnogo me e strah ,no iskam da rodq normalno i se molq veche da e po-skoro za da mine vsichko i nai-vajnoto i dvete s beba da sme dobre. Heart Eyes
________________
Пишете на кирилица.

Последна редакция: пн, 23 яну 2017, 12:38 от AnMary

# 88
  • Мнения: 337
Nevena Luchezarova,още малко ти остава.Ей го къде е.Всичко ще е наред,сигурна съм! Praynig
И стискам палци после да се разпишем тук само с хубави новини. Simple Smile

# 89
  • Мнения: 16
I love love, blagodarq ti mnogo za podkrepata dai boje vsichki da sme jivi i zdravi i da ima samo hubavi momenti.  Heart Eyes Simple Smile newsm30
________________
Пишете на кирилица.

Последна редакция: пн, 23 яну 2017, 12:38 от AnMary

Общи условия

Активация на акаунт