Черешката на тортата - сезон 8

  • 93 494
  • 974
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 305
Харесвам предаването и много, ама много се надявах да е като в началото- интересни участници, самостоятелно  приготвяне пред камера на абсолютно всичко, което ще сервират, без помощници, особено пък професионални готвачи, вечеря в собствения дом и рецепти на приготвените ястия. Навремето като гледахме с моя мъж предаването и на другия ден задължително готвехме нещо, което ни е харесало от предната вечер.  Simple Smile
От седмичната компания не харесвам Ивелина- по принцип ми е неприятна, дразни ме гласът и. Оправданието с детето, че  нарисувало стените според мен беше незряло, заготовките за ястията не разбрах кога и кой ги направи. Моето впечатление за нея, от това, което видях тази вечер е, че не е  добра домакиня.
Останалите участници ми допадат, дано оценяват обективно и да намаляват оценките когато се използва помощник и не се вечеря в собствения дом. Все пак, ако нямаш възможност да покажеш дома си и наготвиш сам, не участваш Peace

# 46
  • София
  • Мнения: 15 486
То май само Тереза ще ги кани у дома.От малкото видяно от Надя, съм сигурна,че не може да готви.

# 47
  • Мнения: 3 499
Хареса ми вечерта, макар че бяха в ресторант. Въобще не бях чувала за зелено сирене, интересен ми беше разказът на Евелина.

# 48
  • София
  • Мнения: 15 486
Знам за зеленото сирене от нета, но не съм го опитвала.

# 49
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
И съм го опитвала,и съм си купувала такова сирене, и с човека,който го прави съм говорила. Виждала съм го два пъти човека и ддвата пъти беше на събори в Бг - например на този на овцевъдите, провежда се в манастир близо до Велико Търново и Лясковец. Много е хубав, заслужава си посещението,а човек може да си накупи великолепни продукти. Та, може там да си купите,ако има наличност,че бързо му свършва явно. За Черешката - едни и същи муцуни за всичйи формати... Ми в повече идват.

# 50
  • Мнения: 7 133
Салатата на Евелина звучеше много добре, останалите ястия - бива. Като се има предвид, че не готви у дома и сама, според мен не заслужи и 5 точки. Ама то и това, както и всички останали побългарени предавания... Крайно време е да започнат да се придържат към формата. Следя го редовно по VOX, няма такива простотии като канене на помощници/само в много редки случаи и те предимно обелват, нарязват някой продукт или помагат при декорация на масата. През седмицата участват обикновени хора, в неделя са ВИП четворка, но пак няма такива изцепки като при нашите убавци.
Абе толкова ли пък една свястна вечеря за пет човека в домашна обстановка и без чужда помощ не могат да приготвят? Да ги $%@ у виповете.  Laughing Ай сиктир.  Stop

# 51
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Не ми харесва готвенето с помощници и вечерите в ресторант. Предпочитам и да дават повече как се приготвят ястията, а не като тази вечер, хоп пататник. Кой и кога го направи не стана ясно. И аз преди си харесвах рецепти и си правех по нещо, но в последно време не ми се е случвало.
Чудех се аз, какво и има на Надя, че такава странна изглежда, а тя устните си правила  ooooh! За утре вечер мислех, че нещо здравословно ще приготви и интересно, а тя ... хм, кон. Наистина ли? Crazy
Pipi, напълно съм съгласна с теб   Peace

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 26 524
Надя е надула джуките.... Пф, беше по хубава. За какво се съсипа и тя.
поне е малко и ще спадне след няколко месеца

# 53
  • USA
  • Мнения: 7 354
Надя е готвила и преди.Не помня колко добре се справи,но смътно помня,че стоеше като декор на масата и не ядеше,защото "това са много калории".

# 54
  • София
  • Мнения: 20 194
Не ми хареса предаването и май ще пропусна този сезон. Харесвам ресторант Космос, но не ми се гледат ресторанти, главните им готвачи и неготвещи випове.  Confused
Издразни ме и това, че Манчев за толкова години не научи, че се произнася "Мил/ь/фьой", а не "Милфоль".  Stop

# 55
  • Мнения: 2 266
Харесвам предаването и нищо не ме дразни в него.Единственото,което не харесвам е,че не мога да намеря отникъде рецептите.

# 56
  • Мнения: 1 047
 sisi 72 и аз за рецептите писах, но кой ли ме чу. Ха дано теб те чуе някой. Предаването като цяло ми харесва, но липсва задушевността на домашната атмосфера. За съжаление и  в един момент се питам: те себе си ли представят или ресторант и шеф готвача.

# 57
  • Мнения: 2 742
Скрит текст:
Не ми харесва готвенето с помощници и вечерите в ресторант. Предпочитам и да дават повече как се приготвят ястията, а не като тази вечер, хоп пататник. Кой и кога го направи не стана ясно. И аз преди си харесвах рецепти и си правех по нещо, но в последно време не ми се е случвало.
Чудех се аз, какво и има на Надя, че такава странна изглежда, а тя устните си правила  ooooh! За утре вечер
мислех, че нещо здравословно ще приготви и интересно, а тя ... хм, кон. Наистина ли? Crazy
Pipi, напълно съм съгласна с теб   Peace

Конското месо по принцип се дава като много здравословно - с ниско съдържание на мазнини. Иска да е оригинална, никой не е правил до сега такова. Аз лично не мога да го ям, както и заешко, но това е въпрос на вкус. Не се впечатлих толкова, че ще готви такова месо, а по-скоро ми е интересно как ще се справи като домакиня на вечерта. Виждайки анонса обаче... леееко ме съмнява, че ще е като за 40 т.
Устните й не ме дразнят - харесва си се, направила ги е, да си ги ползва със здраве  Laughing

# 58
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 22 000
Аз защо разбрах от рекламите, че Килата ще готви кон?  newsm78

В началото като стартира предаването и не беше със "звезди" можеше да се видят рецептите.
Тази вечер Надя ли е? Като я гледах във випа каква "домакиня" е.....

# 59
  • София
  • Мнения: 15 486
Искате рецепти, но те са фирмена тайна.Кой ресторант си издава рецептите? Joy

Общи условия

Активация на акаунт