Как се държат 8-годишните?

  • 18 755
  • 148
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 30 802
Има деца, зад които родителите ходят като някакъв вид...екип за презентиране на холивудски звезди. Изглаждат трудностите, ръсят екстри на всяка крачка, ей такива работи.

А детето- все по-недоволно.

Скрит текст:
Моите деца са навън в приятно време, сега няма особена разлика дали ще се измъчим с 20-30 минути на студа или не. То всъщност едното още трудно може да се каже, че се движи. Със сина ми е друго- можеш да го изкараш на разходка и да е забавно. Но с тия паяци, дето се движат със скоростта на охлюв, просто не мога да издържа- за разходка на студа трябва и аз да се движа активно. А няма как с малко дете. И със сина ми най-големият ужас беше една зима, когато хем иска разходка, хем аз след всяка разходка съм заплашена от яка настинка, защото да стоиш на едно място в студа си е ужас. В момента се глезя на топло, защото не мога да си позволя дори и протекъл нос- трябва да съм във форма.

Да, от друга страна бедността е другата причина за преждевременно помъдряване на децата...ама тук говорим за другия случай.

# 31
  • Мнения: 11 091
Параход, мисля, че по-скоро проблемът идва от там, че подаръците някак се въприемат основно като материални предмети, а рядко идва на ум, че може да подариш преживяване. Но, да, има го и това с надвиването на масрафа.
И това исках да вметна, но се разсеях - че на възрастни отдавна не подарявам предметни подаръци, в много редки случаи и веднъж на няколко години. Просто ми се струва ненужно да се трупат вещи поне два пъти в годината - Коледа, рожден ден...
С децата е малко по-различно, защото те обикновено имат желания (рядко купувам играчки без повод), но дъщеря ми тази година получи екскурзия в чужбина, която не беше особено по-скъпа от парти с аниматор и ужасни пици. И това беше по нейно желание, btw.

# 32
  • Мнения: X
Мамсита,
Скрит текст:
знаеш, че движението навън при ниски температури калява. Но с три явно е по-сложна организацията. И все пак, трябват им въздух и слънце.

Параход,
Скрит текст:
като отговорна майка се прежалих да подаря на малолетната кифла билети за концерт на Графа, което означава, че ще отида с нея и храбро ще слушам протяжния му вой. Laughing

# 33
  • Мнения: 11 091
Уишмастър, това си е жертва  ooooh!

# 34
  • Мнения: 30 802
Мамсита,
Скрит текст:
знаеш, че движението навън при ниски температури калява. Но с три явно е по-сложна организацията. И все пак, трябват им въздух и слънце.

Скрит текст:
Знам, както и ходенето с по-тънки дрехи на средно ниски температури. Въпросът е, че движението калява- движение има за малките, а за мама има стоене на едно място общо взето, което не калява, а замразява...затова пък през лятото цял месец ги държах по цял ден на двора в планината.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 10 493

Параход,
Скрит текст:
като отговорна майка се прежалих да подаря на малолетната кифла билети за концерт на Графа, което означава, че ще отида с нея и храбро ще слушам протяжния му вой. Laughing

А то пък ако си мислите,че Криско е по-добре Crossing Arms

# 36
  • Мнения: X
Хич не е по-добре Криско. Ама досега Нейна МИлост е водена на ACDC, Металика, Рамщайн, Анастейша, Таря, Васко Василев, Найджъл Кенеди, Депеш Мод и още, и още, не мога да ги изброя. И изведнъж изпада в амок от Графа! БОЖЕ!

Между другото и Нейна Милост, а може би и момиченцето на авторката, доста копират от филмчетата по Дисни Чанъл. Имам предвид онези кифлести филмчета за тийнейджъри, в които героините на по 10-12-14 години се тръшкат и пискат и припадат артистично и драматично. Та се чудя дали, ако гледа тези филмчета, момиченцето на авторката не е влязло в роля на готината тийнейджърка?

# 37
  • Мнения: 1 488
Mamasita, много сме далеч от твоето определение за презадоволеност! Ако ви кажа, че дъщеря ми няма телефон,няма таблет,няма лаптоп,няма Хбокс, сигурно няма да повярвате! Има си барбита,Легота и разни други играчки и много книги,колело и тротинетка. Маркови дрехи няма,на училище ходи с униформа.  Рожденните дни са винаги съгласувани с нея и е получавала каквото е искала за р,д и за коледа. И защо да не го получи, след като съм счела за разумно желание.  Отделни по дребни играчки когато е искала, за колекцията си и предлагах да си ги спе4ели, чрез точковата система за която споменах по напред, но това не трая дълго.

Уишмастър, даааа позна че сме в роля!  bouquet Тя иска да е куул като големите!  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 11 091
Някак си успяват да влязат в тази роля и без да гледат Дисни ченъл. Моята успява да ги гледа тези неща само през лятната ваканция при баба си (и то не стои цяло лято, а няколко седмици).

# 39
  • Мнения: 30 802
А как е класът? Да няма "заразни" деца?

# 40
  • Мнения: X
Аз хубаво познах, но не зная какъв съвет да дам. От една страна, моето кифлестото е мило и добричко по природа, та лесно излиза от роля. От друга страна, аз хич не си поплювам и само като кажа с тих глас и един специален тон:"Хич не съм подходящата публика за представлението, така че го спирай преди да загазиш", нейна милост спира. Освен да ти проведа един курс по "Какдастанастраховитоточудовищенасемейството". Laughing

Параход, същата работа. Преди 5-6 годин иизхвърлих телевизора и само при баба си гледа, т.е. 1 пъти в месеца. Но, да знаеш, и в Инернет се намират епизодите. Laughing

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз оставам с впечатлението, че при авторката е сбъркана йерархията. Може и да греша, просто с такова усещане останах. Дъщеря ти знае ли, че ти си й началник, а тя е детето?  newsm78 Фактът че няма задължения в къщи, защото щяла да е недоволна ме потресе. Децата трябва да знаят, че животът не е само удоволствия. И аз съм недоволна да готвя и да чистя, но никой не ме пита. Това че ще мрънка изобщо не е причина да правиш всичко вместо нея. Да си мрънка. А ако ти сама се поставяш в ролята на обслужващ персонал няма нищо чудно, че не те уважава. Остави че за теб е лошо, но и за нейния характер е пагубно. Фактът че се държи лошо с по-малките деца (т.е. с подчинените) говори достатъчно.
Не знам дали разбра какво имам предвид...  newsm78

# 42
  • Мнения: X
Да, децата имат нужда от здравословна доза строгост. Разбира се, че имат нужда и от любов, при това в големи дози, но не по-малка нужда имат и от ясно очертаване на границите и спазване на веднъж поставените правила. Иначе се оказват сами в хаоса.

# 43
  • Мнения: 1 488
Савина, успокой се малко.не си ме разбрала за задачките, върни се на 1ва стр. да видиш, какво точно съм писала. Питах мамасита как това точно дава свобода? И, че при нас става с мрънкане, а не, че няма задачки. Вчера дори, по желание изми пода в кухнята с моп.
За това, че се държи с мен като с подчинен е вярно. Държи ми тон, държи ми сметка и подобни, но аз винаги правя забележки, водим разговори. А за малките, няма им доверие, че ще и се пазят нещата, бебетата се плюнчели, а 3 годишните не можели да говорят дори. Говорим, говорим...

# 44
  • Мнения: X
За това, че се държи с мен като с подчинен е вярно. Държи ми тон, държи ми сметка и подобни
Това откакто е влязла в роля или винаги е било така?

Общи условия

Активация на акаунт