Дом за всеки

  • 71 534
  • 851
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 930
Беше ми интересно да изгледам предаването, защото се оглеждам евентуално за покупка на апартамент. Въпреки, че епизода беше за наемане, а не за покупка, някои общи тенденции бяха налице.
Първо, брокерите изобщо не се вместиха в желанието на клиентите за наем от 600 лв, направо го игнорираха. Само апартамента със "соцсекцията" се вмести в тази сума.
Второ, за мене звучеше като подигравка, ако искам да наема апартамент близо до метростанция брокерът да ми каже "Тук копаят за метрото, след две години ще имаш метро". Аз наемам този апартамент, не го купувам и след две години няма да съм там, а метрото го искам сега. Апартамент на Сточна гара бил близо до метростанция - това също е подигравка.
Трето - клиентите искаха обзаведен апатамент, просто да се събуят и да влезат. Какво им предложиха - стаи без легла, без гардероби, кухня без маса и без кухненски шкафове, гардеробна без гардероб или поне някакви рафтове и закачалки...
Ами, то това е действителното положение с брокерите на недвижими имоти. Търсиш нещо, имаш някакви изисквания, но те ти предлагат каквото им дойде наум, само и само да си вземат комисионната.
Що се отнася до наемателката от Кнежа, претенциите, лигавщините и тръшканията и ми дойдоха малко в повече. Предлагам, за следващите епизоди, да дават жилището откъдето идват героите, да ни покажат обстановката в която са живяли досега, за да придобием по-ясна представа за тях.

# 61
  • Мнения: 46 511
Мелина, брокерите не строят имоти, те само предлагат онова, което е на пазара. Колкото е по-нереалистично търсенето на клиента, толкова по-далечни ще са предложенията.
Но няма друг начин - оглежда каквото се предлага и преценява с кое да направи компромис.

# 62
  • София
  • Мнения: 8 639
На мен тази Моника ми се стори много позната.
И какво наеха накрая - стая с матрак, кухня със столчета и масичка за 170лв. комплекта, миялна,хладилник и асорбатор. И това всичкото за 600лв.
Бих наела този апартамент, ако съм сама без дете. Но при тях този апартамент изобщо не ми струва подходящ.
На мен също ми е позната от някъде.Чудя се дали не съм я гледала в някакво предаване от състезателен характер...или там в лотарията  newsm78  или Сделка или не...

На мен ми хареса жилището без врати, но без конете Laughing Ужасно нещо, как им е хрумнало да сложат тези конски глави.
А на Деси банята с тераса... И грозните шарени столове.
Вкъщи, половинът се впечатли, че в Калифорния някаква къща ще е само малко по-скъпа от апартамент на Раковски, та сега крои планове да продаде нашето  Joy  Гледах преди време обявите, един апартамент в съседен блок го продаваха за около милион  Laughing

Мен ме издразни Пепи, много дразнеща и неприятна.Постоянно прекъсваше другия брокер и охкаше и ахкаше.

# 63
  • Мнения: 14 629
Брокерите освен,че игнорираха ''тавана'' на наема,не предложиха и парк в близост.Майката ме очуди,че не постави като изискване дет.градина в близост.Водещият некоректно премълча за многолюдните 1-2квартала- цигански махали в близост до жилището на бул.Стамболийски.Все пак апартамента не беше в централната част на булеварда. Mr. GreenНО заяви,че последното жилище е в близост до ''бежански квартали''.На една спирка е Лъвов мост и там наистина се събират мигранти,но не и тази част на Раковски.Освен това излъга не знам неволно или умишлено,че жилището е на ул.''Цар Симеон''.Сградата е на Раковски и Поп Богомил.Цар Симеон е следващата пряка.Не знам защо местоположението не му се струва център като разстоянието до бул.Дондуков(операта) е колкото до ЛМ,но в др.посока.Като разстояние е по средата на една спирка м/у ЛМ и ст.гара.Метрото НЕ е на 15мин.пеш,а на максимум 10мин.бавно ходене.В някакви документи квартала беше определен като ЦЦ.Не знам централен център ли трябва да значи?Аз съм от др.страна на Раковски във вътрешна улица.Бих избрала жилището само заради локацията.Има градинки с детски площадки наблизо,детски градини,добри у-ща.На две мин.има денонощен магазин с нормални цени.На 5мин.промаркет,на 10мин. била.лидл и доста малки магазини,кафета,биохрани.Отсреща са два такива+няколко аптеки.На бул.Прага не знам какъв нормален магазин има,виж Пирогов им е на една ръка разстояние.Минус на мястото са паркоместата.
Очаквах,че като за пред телевизията ще предлагат по-напудрени жилища.Явно както каза,Човечето,каквото има на пазара,това предлагат.Ще гледам и следващият епизод.Всички участници ми бяха дразнещи,но искам да видя и др.имоти.

# 64
  • Мнения: 46 511
За цената - и аз следя посочените назад предавания от др. държави, и там, ако забелязвате им предлагат или на цената, която търсят, обаче не отговаря на желаното като големина, стил, местоположение, или е точно по изискванията им, но е над тавана.
+ едно, което е горе долу, но пак иска компромис Simple Smile
Рядко някой ще търси на реална цена.
То си има една приказка, когато купуваш все ти се вижда скъпо, а като продаваш - евтино  Mr. Green точно така си е.

# 65
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Не съм в София и не знам как вървят наемите, та за това не мога да дам мнение, но поведението на момичето от двойката ми се стори неподходящо. Чак такива физиономии и приказки - без капка уважение към чуждия имот. Как през зъби поправяше мъжа си, направо ми дожаля за момчето  Mr. Green У тъщата, както показаха, нещата не бяха по-далеч от СОЦ-а. Печката, над която беше наведена, беше насред нищото, без шкафове, камо ли миялна. Масата, долепена до мивката, за да има място за кухненския диван. Зеленото диванче в хола.....

# 66
  • София
  • Мнения: 8 639
Наистина доста се лигавеше, но соц интериора и старото често трудно се преглъщат и ти създават неприятно усещане.
По време на бременността и първите 6 месеца на детето сме живяли на подобно място, но по-зле.Непрекъснато ми се струваше мръсно и прашно, имаше дрехи на възрастните хазяи в холната секция, които не можехме да махаме, както и всякакви вещи. Кухнята в показания соц апартамент за мен беше ОК, да кажем, че нашата беше като в ужасния цветен апартамент-почти никакви шкафове, режех върху печката, защото нямаше къде другаде.
Ужасно ме затискаше този интериор, непрекъснато ми се струваше мръсно и миришещо.Много е натоварващо да си с малко дете, да те удари депресията след раждане и да те е гнус да пипнеш стените, да стъпиш бос на пода. 
Предполагам, че ако по този начин я е натоварвал домът на майка и, със сигурност няма да иска да отиде в подобен.
И на мен този с миялната най-много ми хареса, макар че е без врати и не знам как ще си плащат отоплението.

# 67
  • Мнения: 14 489
Не можах да гледам цялото, но апартамента до Южния парк за 3500 евро го даваха в сериала "Връзки", явно само за такива случаи някой му плаща този наем Laughing

# 68
  • София
  • Мнения: 14 672
Не можах да гледам цялото, но апартамента до Южния парк за 3500 евро го даваха в сериала "Връзки", явно само за такива случаи някой му плаща този наем Laughing

Ха, чудех се откъде ми е познат  Mr. Green Апартамента на Първия, нали?
Абсолютно безумен наем, как биха си намерили наематели?

# 69
  • Мнения: 14 489
Не помня вече, мен ми се струва, че Лилия Маравиля живееше в него като напусна мъжа си Rolling Eyes

# 70
  • Мнения: 36 482
Благодаря за темата; и аз следя Търсене на дом - по света ми е по-интересно, но понякога гледам и американските жилища. Харесвам и Карибски живот и Хавайски живот; гледах малко и руските предавания - беше ми забавно, в повече от половината случаи клиентите отказаха всички оферти и казаха, че ще продължат да търсят  Laughing Истината е, че бих постъпила точно като руснаците - няма начин да си избера жилище след три огледа.
Преди година и нещо си търсех ново жилище и е адски стресиращо. Отне ни 3-4 месеца да си изберем, а огледахме над 10 апартамента.
За мен наемите, които предложиха в предаването, бяха евтини - имам познати, които дават под наем в центъра на Плевен и тук вървят към 5-600 лв; за центъра на София (голям) апартамент на тази цена е абсолютно нереалистично!
Преди час-два прегледах страницата на предаването във фейсбук - съгласна съм с критиките към брокерите, но не и към апартаментите. Не бяха кой знае какво, но за тази цена - толкова. Освен това бяха големи и все на хубави места. Този до строящата се станция на метрото ще бъде значително по-скъп, след като станцията бъде завършена.
Апартаментът за 480 лв е много по-скъп - https://www.olx.bg/ad/pod-naem-tristaen-gr-sofiya-ID6yb2H.html#f8848693a6  Един човек е написал, че се е обадил на собственика и той е казал, че никога не е обявявал такава цена - т.е. брокерите излъгаха.
Ще гледам и за в бъдеще, но се надявам повече да не лъжат за цените и брокерите да не обиждат апартаментите на хората.

# 71
  • София
  • Мнения: 1 662
И аз се присъединявам в темата. Голям фен съм на "Търсене на дом по света", както, предполагам, и повечето в темата Simple Smile Към вчерашния епизод нямах никакви предварителни очаквания. Предаването си беше съвсем като за по телевизията - доста нагласено и префърцунено. Имах чувството, че двойката няма никаква представа какво търси - уж им трябвало нещо, в което да се нанесат до седмица, уж мислели да купуват, а избраха (според мен поне) най-неподходящия апартамент (спрямо горните две изисквания). Иначе, и на мен апартамента на Раковска най-много ми хареса, но трябва да се купят доста неща, които са си сериозен разход, а да не говорим, че ще трябва да се отопляват на ток, което не знам доколко би било ОК за такова отворено пространство. Ако аз трябваше да избирам в такава ситуация (да трябва бързо да се нанеса и да мисля за бъдеща покупка на жилище), може би щях да избера соц апартамента, главно поради факта, че наема е най-нисък и е обзаведен (или поне по-пълно обзаведен от този на Раковска). Нямам кой знае колко богат опит със смяна на жилища, но от малкото, който имам съм стигнала до решението, че не е добра идея да влачиш мебели от едно жилище в друго.

# 72
  • Мнения: 350
Много неприятно момиче.. То претенции, то чудо. А особено последният апартамент бе така приличен за цената си. Като гледам и в какво бяха живяли досега. Много лоши и недообмислени изказвания имаше. А и това мрънкане за миялна машина... Ще дам шанс на следващия епизод, но с надежда  участниците да са по-приятни хора.

Това щях да отбележа и аз. Да сравнят в какво са живели -в една панелка "на тъщата", със същите "соц" мебели, със същата остъклена тераса. Всъщност и двамата са едно типично семейство - много претенции, а ниско покритие. Доколкото видях, момчето е завършило някакъв техникум по ядрена техника, но (странно) не работи в АЕЦ-а, а дошло в Сф. Хубаво. Момичето завършило музикално училище (не разбрахме кое), обаче после няма консерватория, ами ... психология, надявам се не в ЮЗУ-то. И какво - едни претенции, едно чудо. Важно беше, че имало миялна, но че няма с какво да се топлят... Това, което уж наеха, явно е било някакъв офис и сега като почнаха фирмите да се изнасят от апартаментите - хоп - станало за живеене. Ама няма нито парно, нито климатици. Няма и врати... Което значи, че освен миризмата на кюфтенца в цялата къща, това ще доведе и до топлене на цялата къща. А имат малко детенце - не знам как ще се топлят. За липсата на шкафове, да не говорим. После почват драмите...

# 73
  • Мнения: 9 652
Не гледах цялото предаване, но апартаментът за 3500 евро наем, беше супер зле.  Crazy
Тесния коридор го наричаха дневна.  Crazy Диван, пред него маса и директно ТВ...никакво разстояние, някакви два стола и камина, добре бееее. Кухненската част определено по-малка от такава в масовите панелки. Даваш 3+бона наем и получаваш детско-тинейджърска мини стая с 2 мини легълца.  hahaha
Няма начин. За същата сума месечно за 3-5 години ще си изплатиш супер луксозно и ГОЛЯМО жилище.
Явно се ползва само за снимки на филми...  Mr. Green

Не познавам много добре София и не мога да кажа биват или не апартаментите, защото за мен наемането върви в комплект с много допълнителни изисквания.
Но никога не бих си избрала жилище без врати.  #Crazy Отопление - по-скъпо, готвиш - умирисваш, детето спи, а ти искаш да гледаш филм и е шумно. Дори секс не може да правиш като хората.  Laughing

# 74
  • София
  • Мнения: 1 662
Дори секс не може да правиш като хората.  Laughing

Точно същото си мислех и аз  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт