Милано - 7

  • 83 675
  • 752
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 743
Оцелява се и при нас беше единият ден 36 градуса  Grinning Много вода и на сянка хихи

А колко време е с влака до Верона? А от Верона до Венеция има ли превоз?

До Верона с регионалните е около 2 часа. Но си струва - минава се през много красиви места. Скоро четох в един пътеводител, че Ломбардия е достоен съперник на Тоскана, но още не е открита от многобройните туристи.

не е вярно ,най-много туристи идват във венето,трентино и следват ломбардия и тоскана по равно , югът е забравен не само от бога,но и от туристите -сицилия има минимален процент от общия поток,явно не е достатъчно море,храна,природа ,история и т.н. -трябва организация и кадърни управници,каквито на определни географски ширини явно са дефицит Sunglasses

,от поколения основно германци,австрийци и изобщо от севрна европа идват в италия, а от 7-8 години туризмът се крепи основно от руснаците ,които са най-платежоспособни в днешно време,
почти всички вили по езерата  са купени от руски магнати,които пристигат с частни самолети и хеликоптери,както и в зоната Франчакорта където са прочутите изби и се произвеждат всякакви маркови местни вина и съперниците на шампанското- пак само руски туристи съм срещала (изобщо руския е един от най-търсените езици от доста години насам от фирмите които изнасят всякаква продукция  както и в туризма)

между другото верона не е в ломбардия а във венето, а езерото гарда е разделено между три региона -ломбардия,венето и трентино ,където акцент и диалект се променят на всеки 2 км.

# 721
  • София
  • Мнения: 12 039
Моя колега твърди, че в Милано са малко заведенията, в които може да се плаща с карта. Подозирам, че нещо не е разбрала.
Затова питам дали е вярно, да не се окажа в един момент без пари кеш?

# 722
  • Milano
  • Мнения: 3 705


Мислим в един от дните да излезем от Милано - двоумим се между Верона и Портофино. Вие кое ще препоръчате?
И дали това пътуване да е в неделя или в понеделник?



В неделя е лудница, както и да го погледнеш - плажовете са пълни, влаковете са пълни (на връщане към Милано вечер), магистралите за задръстени по същото време.
Освен туристи се прибавят и местните, които почиват и т.н.

Затова съм за понеделник, но ако се избере Верона трябва са се погледне дали обектите, които ще се посещават работят в понеделник.

Аз съм за Портофино, с един хубав плаж следобед в Санта Маргерита Лигуре.



Навсякъде може да се плаща с карта в Милано в заведенията. Има и банкомати за теглене при нужда. Wink






С радост прочетох тези постове.Ние сме 4 момичета,заминаваме на 01.07 ,

Толкова народ го чака с нетърпение този ден...всички пътища водят към...Модена, Модена Парк. Heart Eyes
-9

# 723
  • Варна
  • Мнения: 31
Момичета,моля за помощ.Имаме 3 нощувки в Милано.Пристигаме в понеделник,като кацаме на Бергамо.Идеята е да разгледаме градчето и после към Милано.Питането ми е как да стигнем най лесно до хотела от гарата,тъй като ще имаме и багаж.Ако regina може да ми даде инфо и за такситата,защото на връщане самолета е в 9 сутринта и най-вероятно ще трябва да ползваме такси до гарата.Ето и хотелчето:
https://www.booking.com/hotel/it/bb-hotels-aparthotel-visconti.b … 98ca15b2#tab-main

# 724
  • Мнения: 464
_sealight_, избрали сте хотел... някъде си  Grinning
защо не се пренасочите към Стационе Чентрале, откъдето тръгват шатълите за летището, за да ви е удобно хем заради багажа, хем заради сутрешния полет?
Инак на ревюто на хотела ви пише, че сте на 450 метра от станция Bande Nere. Гледате на картата къде е по схемата на метрото и си преценявате къде ще смените, за да стигнете до/от централната гара. Имате 2 варианта: смяна със зелена или с жълта линия. Ето първата попаднала ми схема: http://www.urbanrail.net/eu/it/mil/milano-map.htm

П.П. За летището на Бергамо има шатъли и от Fiera, но като гледам и до там си имате смяна на метрото...

Последна редакция: чт, 22 юни 2017, 15:14 от Zaharinka

# 725
  • Варна
  • Мнения: 31
Гледахме хотела да е в района на стадиона,тъй като сме на концерт едната вечер.Ще си се прикачваме явно,само сутринта на връщане не знам ще сварим ли с метрото  newsm78

# 726
  • Milano
  • Мнения: 3 705
Момичета,моля за помощ.Имаме 3 нощувки в Милано.Пристигаме в понеделник,като кацаме на Бергамо.Идеята е да разгледаме градчето и после към Милано.Питането ми е как да стигнем най лесно до хотела от гарата,тъй като ще имаме и багаж.Ако regina може да ми даде инфо и за такситата,защото на връщане самолета е в 9 сутринта и най-вероятно ще трябва да ползваме такси до гарата.Ето и хотелчето:
https://www.booking.com/hotel/it/bb-hotels-aparthotel-visconti.b … 98ca15b2#tab-main


Точно там е кабинета на гинеколога ми (от другата страна на Якопо Палма Wink).

Както искаш сменяш със зелената или жълтата линия.

АТМ ми дава по-бързо придвижване с жълтата, тоест слизаш на Дуомо и оттам на червената линия в посока Бишелье (Bisceglie).

пп. внимавай да не се качиш на влака за Ро.

Слизаш на Банде Нере - гледаш стрелките в метрото да излезнеш на виале Пиза - там отпред е спирката на  автобус 98 - можеш да го хванеш за 1 спирка щом си с багаж до пиаццале Сиена.

Като слезнеш - вдясно е Якопо Палма, вляво е виа Гулли - вашата улица, т.е. трябва да пресечеш.

пп. същият този 98 от тази спирка (Сиена) можеш да го ползваш до последна спирка - пиаццале Лотто - и оттам пеш до стадиона или М5 за 3 спирки (Депеш пеят във вторник).

пп. да се поправя - видях, че 98 спира и на Седжеста (Segesta), koето е още по-близо (с 1 спирка Laughing), може там да слезнете.


Има един Карефур Маркет на Якопо Палма, а на отсрещната страна - на площада много хубава джелатерия ''Baci sottozero'' (Целувки под нулата):

http://www.bacisottozero.com/galleria/

https://www.google.it/search?q=baci+sottozero+milano&rlz=2C1 … =1280&bih=694


Таксито ок. 20-25 евро.

http://preventivitaximilano.altervista.org/versione/v2.21/versione_desktop.html

В колко искате да сте в Бергамо?



Захаринка, на Фиера има спирка на шатълите за Малпенса - Бергамо е в тотално друга посока.


Последна редакция: чт, 22 юни 2017, 16:36 от regina di cuori

# 727
  • Варна
  • Мнения: 31
Regina,златна си!Благодаря.И аз мисля,че с жълтата линия ще ни е по пряко и по-удобно.Депеш са главните виновници за пътуването  Party
Мислим в сряда да посетим Верона,а летим обратно на 29.06,като полета е в 9 сутринта от Бегамо.Мисля,че може да успеем и с метрото,но при условие ,че сме и 4 човека май таксито е по-удачен вариант.

# 728
  • Мнения: 35
Моля за информация.
Пристигаме на Бергамо в 7:35  сутринта. Следващият ни полет от Бергамо за Лисабон е в 9:15 часа.- т.е.1:40 минути между двата полета.
Няма да имаме чекиран багаж.
Въпросът ми е голямо ли е летището и ще успеем ли да се придвижим и да хванем следващия полет за толкова кратко време?
Благодаря предварително на всички, които ми помогнат с отговорите Laughing

# 729
  • София
  • Мнения: 10 825
Ще успеете без проблеми. Не е чак толкова голямо.

# 730
  • София
  • Мнения: 3 774
Моля за информация.
Пристигаме на Бергамо в 7:35  сутринта. Следващият ни полет от Бергамо за Лисабон е в 9:15 часа.- т.е.1:40 минути между двата полета.
Няма да имаме чекиран багаж.
Въпросът ми е голямо ли е летището и ще успеем ли да се придвижим и да хванем следващия полет за толкова кратко време?
Благодаря предварително на всички, които ми помогнат с отговорите Laughing

На пръв поглед имате време и за кафе. Летището позволява прехвърляне дори за +- час.
И аз съм го правила в тези рамки. Много по-малко от вашето време.

Но винаги има едно НО.....
Никога не забравяйте, че вашият първи полет може да закъснее и то не малко. И какво става ?
По всяка вероятност полетите са ви на отделни билети. Нямате шанс да протестирате.

Това не трябва да ви отказва, но...
При нормални обстоятелства отговора е ДА може...

Още повече на огромно летище вижте как сме се прехвърляли...КЛИК

# 731
  • Мнения: 464



Захаринка, на Фиера има спирка на шатълите за Малпенса - Бергамо е в тотално друга посока.



regina di cuori,
Аз не съм го ползвала, но виждам такъв вариант тук - Линия 2: http://www.orioshuttle.com/_eng/le-linee.cfm
но пък явно е само по време на изложенията

Последна редакция: пт, 23 юни 2017, 07:59 от Zaharinka

# 732
  • Milano
  • Мнения: 3 705
Захаринка, говорим за 2 различни Панаира - аз за този в града, ти за този извън него.

Да, по време на изложения има шатъли от Бергамо и Малпенса до Ро и обратно, но те са сутрин в посока Панаира и следобед в посока летището и са само 3 на ден (до Бергамо).


Мислим в сряда да посетим Верона,а летим обратно на 29.06,като полета е в 9 сутринта от Бегамо.Мисля,че може да успеем и с метрото,но при условие ,че сме и 4 човека май таксито е по-удачен вариант.

Първият влак от Бишелье е в 5.50, на Банде Нере ще е няколко минути (4-5) по-късно. Ок. 6.30 ще е на гарата.

Ок. 6.50 има Ориошатъл за Бергамо, който ще е там към 7.35 - напълно достатъчно за полета в 9.


Такси също е удобен вариант - толкова рано няма движение.

# 733
  • Бургас
  • Мнения: 328
Здравейте, на 28-ми сутринта летим към летище Бергамо и ще останем за 4 нощувки в Милано. Реших да резервирам билети от централна гара до Комо на 30-ти от този сайт - http://www.trenitalia.com/tcom-en , но сега за разлика от миналата седмица не ми излизат цени на билетите и не успявам да ги запазя. Дали това значи, че вече няма билети за този ден?  newsm78

# 734
  • София
  • Мнения: 10 825
Здравейте, на 28-ми сутринта летим към летище Бергамо и ще останем за 4 нощувки в Милано. Реших да резервирам билети от централна гара до Комо на 30-ти от този сайт - http://www.trenitalia.com/tcom-en , но сега за разлика от миналата седмица не ми излизат цени на билетите и не успявам да ги запазя. Дали това значи, че вече няма билети за този ден?  newsm78
Аз проверих и виждам цени. Мога и да резервирам. Почисти си кеша на браузера и опитай пак

Общи условия

Активация на акаунт