***МИТНИЦА*** - информация, въпроси, отговори и споделяне на опит - 4

  • 112 239
  • 757
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 512
Като си проследя пратките,се вижда,че една е в Пловдив,а другата е в Бургас.Стоят там от 16.06.Никой не ме търси отникъде ,каква е причината да са там и как да "дойдат" при мен?

# 691
  • Мнения: 296
Ами ние откъде да знаем? Simple Smile От БП какво Ви казаха?

# 692
  • Мнения: 2 373
Като си проследя пратките,се вижда,че една е в Пловдив,а другата е в Бургас.Стоят там от 16.06.Никой не ме търси отникъде ,каква е причината да са там и как да "дойдат" при мен?
Питате в грешната група. Пригответе си проследяващите номера и с тях питайте в http://www.bg-mamma.com/?topic=894460 Пък ако не ви мързи да четете праоблеми като вашия (доставка на грешен адрес) може да намерите десетки в онази група.

# 693
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
На мен пролетта ми се случи, две пратки, поръчани и изпратени от iHerb с интервал от 10 дни, да влязат едновременно в страната. Едната си я получих веднага, а другата дойде с около седмица по-късно, защото я бяха спрели и преопаковали в сортировъчния център.
Ние като поръчваме едно си мислим, обаче как ще дойдат, не се знае...

# 694
  • Бургас
  • Мнения: 1 680
искам да змам за това дължа ли мито или ДДС по днешен курс е 30,33 (електроника)
изгоря ми захранването на монитора и мисля да сменя цялата платка
ще пиша да пише по ниска цена ама ...
https://www.aliexpress.com/item/FREE-SHIPPING-Monitor-MJ19BS-BN4 … priceBeautifyAB=0

# 695
  • Мнения: 2 373
искам да знам за това дължа ли мито или ДДС по днешен курс е 30,33 (електроника)
Сметките без кръчмаря. Курса за митнически цели е различен
http://www.customs.bg/bg/page/25

# 696
  • Бургас
  • Мнения: 1 680
искам да знам за това дължа ли мито или ДДС по днешен курс е 30,33 (електроника)
Сметките без кръчмаря. Курса за митнически цели е различен
http://www.customs.bg/bg/page/25
нямах предвид мито, моя грешка - декларация да ме ме представляват бг пощи пред митницата, все пак е над 30 лева, а и сега е намалена часта и пак е над 30 лв, а и докато е купя вероятно е долара ще скочи (все още мисля стрували си да ремонтирам)

# 697
  • София
  • Мнения: 561
Здравейте, къде мога да прочета колко е митото на дадена стока, конкретно за телефон ме интересува?
Прочетох някъде, че за техника няма или е нула, но така ли е наистина, къде мога да погледна?
Благодаря предварително!

# 698
  • Мнения: 2 373
Здравейте, къде мога да прочета колко е митото на дадена стока, конкретно за телефон ме интересува?
Прочетох някъде, че за техника няма или е нула, но така ли е наистина, къде мога да погледна?
Благодаря предварително!
В началото на темата има описание. За телефони митото е 0, но има ДДС за всичко над 30 лева.
За дуги стоки може да проверите в ТАРИК http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds2/taric/taric_consultation.jsp?Lang=bg. Там нещта са различни някой стоки се виждат еднозначно други може да попадат в няколко позиции с различно мито. Отделно при попълване на декларацията трябва опит става или с четене или някой да ти покаже 1-2 пъти. За тези дето искат да не се мъчат с декларацията при пратка пътуваща с пощите (не с куриер) може да ползвате услугите на БГ пощи (12 лева декларация и 3.5 доставка). За всеки куриер има разлики в процедурата. Някой искат пълномощно, но дойде ли с куриер те трябва да се свържат с вас и да разяснят условията.

# 699
  • Мнения: 3 118
Дами, чудя се какво да направя - имам пратка от iherb, която според тракинга е стигнала още преди две седмици в София. Обаче я няма никаква, а е под 30 лв. (с доставката малко повече). Идеи къде да я търся?

# 700
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Преди около два месеца на мен така ми се забави пратка, дето я нямаше в пощата/митницата и се оказа, че са я задържали в българския сортировъчен център за преопаковане.

# 701
  • Мнения: 3 118
Преди около два месеца на мен така ми се забави пратка, дето я нямаше в пощата/митницата и се оказа, че са я задържали в българския сортировъчен център за преопаковане.
А ти как разбра, потърси ли си я или се появи след време?

Българския сортировъчен център за преопаковане - не знаех, че и такова животно има. Wink

# 702
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
Получих я със закъснение. В пощата ми казаха защо е закъсняла. Целият кашон беше омазан и беше опакован  плътно с найлон. Имаше върху нея стикер, на който пишеше, че е преопакована в българския сортировъчен център.

В моята пратка нямаше нищо счупено /поръчката беше само добавки на капсули/ . Явно някоя съседна пратка е изтекла и са задържали всички, които са били изцапани.

# 703
  • Мнения: 3 118
Благодаря, Вела!
И на мен ми се е случвало да получавам пратки, миришещи на рибено масло и тук там поомазани, без да съдържат такова, но не са се забавяли и не са били преопаковани. Дано да се появи и мойта по-скоро.

# 704
  • София
  • Мнения: 1 220
Здравейте, момичета
Имам нъжда от малко помощ...
Пристигна ми пратка от Индия и от DHL ми се обадиха, че е на митница и за да я освободят ми пратиха пълномощно за заверка. От мен се иска ЕОРи номер и да заверя пълномощното.
До тук нещата са ясни..
За плащане на ДДС имат две опции.
1/ аз да си платая митническите сборове - те ще ми пратят популнени платежни и митническа декларация. това е безплатно
2/ Те да ми ги платят, а после аз да им дам парите при получаването, но тази услуга стрива 24лв.

Та въпроса ми е някои сблъсквал ли се е с тази метод на освобождаване на пратка и дали трудно се попълва митническа декларация ? Дали мога да си спестя тези 24лв или не се занимавам с попълване..

Общи условия

Активация на акаунт