За какво си мислите постоянно напоследък?

  • 1 101 024
  • 20 851
  •   1
Отговори
# 4 365
  • France
  • Мнения: 12 681
Ужасно е и нечовешко!

# 4 366
  • Мнения: X
След едното изследване майка ми беше силно притеснена, стресната и без сили.
Понеже изследванията се правят на гладно  не беше много жизнена. Когато трябваше да се съблече аз се притекох да й помогна и исках да й събуя обувките, а докторката ми викна сопнато: Не ми се мотайте моля ви пред краката, седнете ето там на онзи стол. И аз глупачка седнах.
А мама с последни сили се опита да си събуе обувките и дрехите и едвам пристъпяше, онази акула приготвяше инструментите си за прегледа и документите.... след малко се впусна към нея и с крясък й вика:  Ама айде още ли не сте се съблекли, знаете ли колко хора още чакат отвън! Беше злобна и изнервена, отговаряше й, прекъсваше я.
Яд ме е, че не реагирах!!

# 4 367
  • here and now
  • Мнения: 4 253
Коя е лекарката?

# 4 368
  • Мнения: 9 152
10001,  много боли, особено когато става дума за човек, който ти е скъп. Прегърни майка си и си дайте топлина една на друга. Опитай се максимално бързо да забравиш думите и поведението на лекарката, защото това те трови и ти отнема ценни сили. Минало е.
Сега, този миг е важен.
Хубаво е, че споделяш тук. Това помага да се освободиш от кошмара, който ви е бил създаден. Най- тежко е, когато човек е слаб и има нужда от кураж, от протегната ръка, от Любов, някой да го срива с думи, поведение и дела.
Дано имаш близък до себе си, който да те подкрепи и ти даде сила, за да можеш и ти да й дадеш, като нейна дъщеря.

# 4 369
  • Мнения: X
Катерица, мама си няма никой освен мен, гушкам я постоянно. Аз съм й опора както и тя на мен.
Милите ти думи ми помагат много в този момент.
Има и още неща, иска ми се да опиша цялата случка, но не разполагам с това време. Докторката е от ВМА. Каза ужасна убида, аз се възмутих, мама просто погледна надолу, всичко вече й е безразлично😢
Алис, много искам да й кажа името, но не знам дали не е в разрез с правилата тук.
А и в понеделник трябва да ходим пак при нея да ни назначи лечение и да ни разчете изследванията, платихме й вече. Ще е жалко да правим отново всичко при друг лекар, нерви, време и пари.
Така ми се иска да съм смела и да мога да се защитавам както правят повечето хора, но не мога.

# 4 370
  • Мнения: 9 152
До понеделник има много време. Може пък тази докторка по някаква причина да отсъства и да ви поеме друг. Ти си остани мила. Помоли се, Господ да ви помогне, с правилните думи, така че да успееш да се защитиш. Не се чувствай беззащитно слаба, а силна в слабостта си.
Не унивай, не си го позволявай. Знам, лесно е да се дадат съвети, но вярвай, че можеш да се бориш и  въпреки страданието, че ще се справите. Hands Pray

# 4 371
  • here and now
  • Мнения: 4 253
Всъщност няма значение коя е. Щом се притесняваш не я пиши.
Майка ми миналата година премина по много труден път. По стечение на обстоятелствата сестра ми точно тогава не беше на работа и я пое тя- развозване по лекари, болници, изследвания.
Още преди първия по-сериозен преглед тя ѝ каза - "Мамо, това са едни изнервени хора, живота ги е смазал. Не им обръщай внимание и не ги слушай. Те са просто такива и не можеш да ги промениш. Очаквай всичко и си го пускай покрай ушите. Не е редно, не е правилно, но реално няма как да повлияеш върху ситуациите. Усмихвай се и се извинявай, дори и да не си виновна"
Майка ми е много чувствителна, лесно се засяга. Въпреки, че аз съм по-избухлива, тя не можа да свикне с моя темперамент и още ми се сърди. Не знам по какъв начин осмисли ситуацията тогава, но по време на цялото лечение се чувстваше ОК.
Питала съм я как се отнасят с нея, а ти ми казва - Ами викат си, аз се усмихвам и се  извинявам. Нека се чувстват важни и значими, все ми е тая, само да ме излекуват.

# 4 372
  • Мнения: X
Алис, да е жива и здрава майка ти и още дълги години да те радва. Това е толкова хубаво качество, човек да не се засяга от казаното. Моята майчица се почувства тъжна, това отношение я досмаза.
Зная, че лекарите имат много работа. Но наоколо имаше много любезни, усмихнати, учтиви Лекари. Точно ние ли попаднахме на изнервената, зла и несъобразителната!
Няма да мисля повече за това, защото наистина ми свършват силите.
Просто майка ми не го заслужаваше това отношение, можеше денят й да е ведър, можеше по друг начин да й съобщят за даден проблем и т.н.
Та нали това е главната мисия на един лекар, да вдъхне надежда, да обясни деликатно без стрес, ние нямаме нужда да ни заливат с негативна емоция. Точно там не го очаквах.

# 4 373
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Тъй като образованието ми е в сферата на медицината, членувам в различни фейсбук групи на медицинска тематика. И в тях толкова личи това надменно поведение и чувство за превъзходство над пациентите, публикуват се някакви случки от практиката, които уж трябва да са смешни, но на мен не ми е смешно, а грозно, много грозно...

# 4 374
  • Мнения: 861
Мисля си, че и аз съм такава. С усмивка и вежливо отношение, те си викат, нервят се, оставям ги да се правят на велики, извинявам се, но пак става на моята. Винаги. (Това по повод, че винаги закъснявам и винаги съм на ръба на някой срок). Лекари, държавна администрация, община, социални, детски учителки, който си помислите. Все от тези хубави държавни професии, които винаги са много велики. Що не ме бият понякога, но като ме видят и им заговоря, викат, викат, па млъкнат.

# 4 375
  • Мнения: 5 262
Доста сме с болни майки. Ужасно е. ПРи мен майка ми е сама и е на 2000 км. р-е . Пътуваме на месеца по веднъж, при спешни случаи подлудяваме, ваканциите  са планирани ... А тя иска да си стои у дома . И баба ми беше така. Много ме е яд.

# 4 376
  • Мнения: 35 117
Чета ви и си мисля как аз съм неблагодарна, предвид, че виждам майка си всеки ден. Тя ми помага много, а аз понякога се държа ужасно. Защото съм много първосигнална и в наранявам. Утре /днес има рожден ден и смятам да прекарам цял ден с нея и с детето. Подготвили сме ѝ и изненада, дано е хубав денят ѝ.

# 4 377
  • Мнения: 3 439
Оооо, бичът на бумеранга...
Живей си живота, всички майки са пре*бани и го знаят и пак обичат и не се сърдят, така съм чувала 🙂
Редактирай: Толкова е хубава! Все си мислех как не съм виждала жена с тъмно кафеви, почти черни очи и пепеляворуса коса. Всеки ден е различна, друга, по-голяма, боли...
Защо казваме на жените да имат деца? Не е ли лицемерно? Наистина ли със сегашния акъл бихме ги пожелали пак?  В онзи момент, с онзи мъж и при онези обстоятелства? Винаги. Щом си създал живот, ти си безценен. Животът ти придобова смисъл. Разбираш що е обич. На който иска, пожелавам устни впити в бузата и ръчички във врата. Как да украсиш злато? Не знам.

Последна редакция: сб, 14 дек 2019, 00:21 от Amphibia

# 4 378
  • Мнения: 4 942
Мисля си колко пъти трябва да се разболея през тъпата зима...Писна ми вече. До вчера бях болна, днес ме повтаря. И лекарите не стават (тези при които бях)...

# 4 379
  • Мнения: 4 395
Игривата слива, сподели какво учите. Някоя концепция за справяне на стреса.

Без да съм подробна...
В основата е да осъзнаем кой е стресора- човек, ситуация и т.н. и да го елиминираме. Начини да се отпускаме и релаксираме всеки има, шопинг,масажи, социален живот, но когато имаме някой, нещо което създава или умишлено предизвиква стрес, тогава трябва  да го избягваме. Напр. ако колежка, която те побърква излиза да почива в твоето време, просто излизаш
след нея. Снижаваш до минимум личната информация, достъпа до служебните ангажираности и просто се отдалечаваш от всичко, което те среща със стресора.
Сериозно ли ви предлагат подобни "техники" за справяне със стреса на професионално ниво?! Доста аматьорски звучи.

Общи условия

Активация на акаунт