Юлска тема 37

  • 41 498
  • 269
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 4 708
Захарче, тъкмо по темата с яденето, да не казвам голяма дума, но моята вчера беше много горда от себе си, че изяла 2 таратора и 1 зеле.  Shocked Досега не е яла нито таратор, нито зеле, значи има надежда и при нас. Предполагам не е яла закуската, защото даже нямаше спомен какво е било, и някак си се е прежалила на обяд. Laughing Това не попречи на вечеря да изяде около 20 гр месо с половин филийка хляб, но пък поне 1 път да яде стабилно през деня, ще съм доволна Praynig

# 226
  • varna
  • Мнения: 871
Захарче, дано се свият наистина. За кашлицата и аз съм много скептична, нали последно Ема кашля почти месец без нищо да й няма. Сега да видим след намесата на последната педиатърка колко време ще изкара без сериозна болест (дано да е повече).
За яденето, аз минах отново на вариант ВИП бебе частна кухня с менюто за деца над 3 г. и да видиш как изведнъж се оказа, че яде и супи с всякакво месо, и боб, и мусака, руло стефани яде оня ден, само манджи със зелени неща в тях отказва по незнайни причини - вчера вадих граха от яхнията Joy И за щастие в последните изследвания за пръв път от минимум година видях нормален хемоглобин и ниско ЦРП - чудо!
Пине, за градината е ясно, че го прави с финансова умисъл, ама сега ми стана ясно защо имаше 72 свободни места там предния път. Ама няма да стане както го мисли, сега е лепнала специално писмо до родителите да ни уведоми, че децата трябвало да си ходят в сборните групи, а ще има РС на 20.04. С другите майки издирихме наредбата в ДВ, пише минимум 12 за група, максимум 22, но никъде не пише кога може да се формират сборни. Аз специално вадих да гледам снимките, които госпожите качват от ежедневните им занимания, и броих между 12 и 15 деца всеки път, тоест оправданието за малко деца е тотално невалидно.

# 227
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Хммм Хера сега ме накара да се замисля дали да не пробвам с буламачите на частната кухня  newsm78

# 228
  • Мнения: 11 747
Чак и аз се замислих за въпросната часта кухня. Ох, Юлия има отвратителен хранителен режим. В градината яде всичко, но когато се задържи вкъщи.... Нормална храна не яде, гаври се с това, което готвя. Навън всеки я черпи... Къде се сдружи с едно дете, те там са компания майки. Без солети, шоколадчета и Пец не остават. Постоянно я черпят. Изтърка ми се устата да повтарям да не ѝ дават. И тя се натиска.  Tired Днес е яла - грозде, кисело мляко, пица на парче, почти половин козунак (изпросен от една майка, искаше и още но вече се озъбих, пък и жената каза, че ще я заболи корема), 4 солети (докато я настигна и тя намерила да забърше от някъде, дори не разбрах от кого), царевица в чашка, почти четвърт диня, шоколадче киндер милкшмите или нещо такова му беше името. Няма супа, няма манджа, няма салата  Confused Няма риба, няма месо.

Много интересна тази наредба с минимум 12, максимум 22. Под 12 остават често на много места, а за над 22 какво да кажем? Има групи по 37 деца, ми те винаги са с над 22, по тържества сигурно и над 35 стигат.

# 229
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
О,Пине Кирил и това да яде няма да се оплаквам,даже ще се радвам.Днес я изял една чаша кисело мляко  Tired
Неговия набор в групата са 38 деца  Crazy В неговата са записани 27.Редовно си е с по 24 - 25.

# 230
  • Мнения: 11 747
Защото са по- големи. И нашите набори групите ще набъбнат следващата година, а по- следващата съвсем, когато и ще е задължително.

# 231
  • Варна
  • Мнения: 368
Елин пък може би от срам винаги ме пита дали може да вземе нещо от чужди хора и когато не ми е по- вкуса почерпката казвам, че ще го заболят зъбите или корема от това. Онзи ден една баба черпеше с тик-так на площадката.  ooooh! След като му казах, че не може, той отиде при бабата да ѝ каже, че от това болят зъбките. И тя с целия си бабешки акъл, каза: Ааа, те не са толкова сладки. За пицата сам казва, че само понякога се яде. Колкото ѝ да ми е досадно гледам всеки ден да има готвено, нищо че една манджа я ядем по два дни. Иначе яде всичко, много обича лук. Друго любимо му е розова крем супа от цвркло. Само май спанак не обича. А сладки неща разрешавам след като се нахрани. Друг е въпросът, че казва, че се е нахранил, само за да яде сладко. Снощи хапна малко салата и преди да е започнал да яде даже каза, че се е нахранил, защото видя една кутия бонбони.
Прави ми впечатление, че започна да търси много сладко и се чудя, дали не съм аз виновна, защото доста го ограничавам. newsm78

# 232
  • Мнения: 11 747
Ооох, Ро.ко, какво да кажа... Не става това у нас. Тя е прасе. Това е положението. И няма срам.

# 233
  • Мнения: 4 841
Моите са същите. Умирам от срам...

# 234
  • София
  • Мнения: 790
Аз не ги ограничавам откъм сладко, но съм казала, че от много боли корем. Тоест, ограничавам умерено - по един бонбон на ден примерно (един приятел ни донесе за Коледа желирани бонбони около 6-7 кг и още не са и наполовина  Sick ) В резултат на това Д. изяжда по една хапка от шоколадовото яйце и казва, че ще я заболи корем и не иска повече, но пък Е. е готова да прилапа и на сестра си, ако не гледам. Така че май си е до дете. Сега сме в Хасково и като са отворили едни търбуси тук,нямат наяждане. Свеки мисли, че ги държа гладни. У нас за вечеря не хапват почти нищо. В детската им дават солети, докато чакат родителите да си ги вземат и предполагам затова не са гладни.  Rolling Eyes Иначе предпочитанията им се променят - ту обичат грах/гъби, ту не обичат. Категорично отбягват зелените подправки и чушките, но нямат проблеми с другите храни, дори с броколи, бр. зеле, спанаци и пр. Навън нямат досег с баби/други родители, така че нз как биха реагирали.

# 235
  • Мнения: 11 747
Днес си показа яйцето на един познат баща на две деца. Той пък да ѝ влезе в тона извади едно от джоба, да се чукнат. Но Юлия му грабна яйцето, взе го и не го върна  Shocked
Цял ден говорим само за яйца  Tired Баща ѝ преди малко щеше да изхвърля всички яйца, за да се свърши вече. Бяхме навън 4 часа, ходи с по едно яйце във всеки джоб и на всеки 3 крачки иска да ги яде  Tired Добре, че кара и малко тротинетка, катери се на едни катерушки, да се разсее малко, че аман. За момента е изяла едно кокошо и 2 пъдпъдъчи. Дано удържим фронта и не я изтървем да се натъпче с яйца. Има скрити навсякъде - джобове, раници, чанти, килери, шкафове, хладилници...  Tired

# 236
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
 hahaha hahaha hahaha Пине не ви е леко.Кирил не иска яйца  Tired Исках да се чукнем,но и това не пожела.Нямало да чупим яйцата,а само да ги гледаме  ooooh!

# 237
  • Мнения: 11 747
Ми правилно, естет е човекът!  Simple Smile И аз обичам да си ги гледам. У нас имаме много натрошени. От вчера още седна върху няколко, днес отново седна върху други няколко, защото била кокошка и под нея имало яйчица.

# 238
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
 hahaha hahaha hahaha Ох искренно и се радвам,честно  Heart Eyes

# 239
  • София
  • Мнения: 790
Хахаха, много е готина! Елена пък се разплака, че само нейното яйце не се е счупило след боренето с яйца тук в Хасково.  Laughing Деница пък: "И аз също съм победител!"  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт