Всеки ден за мен е 14. Февруари, ОКТОМВРИйчето щастлива ме прави! -7 тема

  • 20 914
  • 733
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 366
Крис, мъжо вчера почива докат аз носих потомката му в продължение на часове. Тая вечер той е детегледач, че аз събирам сили утре за тренировка, че трябва да стягам яката дупара.
Леле, нямам търпение мойта мушмула да се заиграе та да си я гледам с кеф как се забавлява.

# 391
  • София
  • Мнения: 1 309
Какви осиновявания, аз пак нещо съм изпуснала? Shocked

Не ти и трябва. Ти си от добрите майки  Mr. Green На твоето дете няма да търсят осиновители.  Mr. Green (Виж старите теми, ако все още ти е любопитно. Всъщност, чака те по-приятно преживяване.  Mr. Green )

И медицинска сестра става! Добре напълнена спринцовка пожелавам  Blush

 Joy Joy Joy

Iid Рапорът е страхотен! Браво на вас! Ще мине всичко леко тази вечер, стискам палци!

Та затова питах дали реването за 5,10 минути може да олигофреняса едно бебе. Че майка ми само ми обяснява, как щяла да получи нервно разстройство от реване...  Tired

Аз пък всичко изчетох.

Споко. Нищо му няма. И майка ми имаше някакви такива изказвания, но я порязах, че говори глупости. Спря се бързо.

Искам да засега една друга гледна точка, която до момента не се спомена. Съжалявам, че в нашата група няма майки на близнаци, или тризнаци. Тогава кво?!? Ако няма как да носят едновременно 3 броя 4 месечни, тежащи по 7 кг едното. Направо сме благословени, че имаме само по 1 накуп и сме добри майки.  Mr. Green

Днес потрамбовах из центъра с бебка. Даже си пльоснах печат в книжката 100 НТО от НДК, че само него нямах от Софийските. Вече имам 50 печата за сребърна значка Simple Smile Тая година искам да станат 100.

Моят първолак ще ходи на зелено училище, 5 дена и ми се е свило малко сърчицето.

Ехааа, браво за печатите. Имаше томбола някаква май  Laughing Аз нашите ги умножих точно за 40 мин. Просто ги изпрах.  Mr. Green

Уау. Не се ли е отделял скоро от теб? Нямам представа все още какво е, но тепърва предстои. Simple Smile

Игнорирането си е игнориране. Дълго време се въздържах, но ще бъда кратка и ще се включа за пръв и последен път.

Chuby От постовете ти лъха пренебрежение и надменност, с която да покажеш своята по-висша форма. Липсва уважение към другите. Обиди към другите, чрез които да покажеш и да нятакнеш ти колко добра майка си.

Това няма как да те приобщи към средата. Ако наистина смяташ, че не ти е тук мястото - сигурна съм, че ще намериш своето някъде другаде. Но ние си изграждаме общност, която си харесваме. И общото между всички останали е, че уважаваме другите, без значение дали споделяме мнението им. Не осъждаме решението на останалите.

Смятам, че и затова групата се разраства. И всички мислещи по този начин са добре дошли.

Няколко пъти си споменавала, че майка ти е в социалната сфера и има допир и представа от депресивни състояния. Искрено се надявам да погледне по-критично към теб и да помогне, когато има нужда.

# 392
  • Мнения: 2 288
 ooooh! вие кукувици, синигери, орли и там, каквито пилета и пойно птици сте, много свободно време имате, не може човек да схване какво се случва тук. Тоя казус по-горе няма какво да се коментира, всеки си гледа от своята перспектива и това е хубаво, защото трябва да сме различни, а и в спора се раждата истините. Аз лично не подкрепям никоя от страните, защото сами по себе си са ми симпатични. Не всеки два камъка мелят брашно, бъдете различни и бъдете себе си.
За реването, аз не мога да оставям Патето да реве, пробвах два пъти, еми, не мога, а и не искам. Гушкам, нося в раницата, пея, правя се на клоун и така  като успея да я развеселя  и на мен ми става добре. Това е приложимо, според мен, когато нищо не чака на майката. Мисълта ми е, че с едно дете е така, но две ли са или повече схемата е различна. ММ знае, че като се прибере от работа може да яде яйца, та и на мен ще направи.
Аз пък зачетох две книги и стигнах до първите няколко месеца и реших, че ще чета натам, когато бебето ги навърши, защото иначе ще забравя инфото и познайте, все още съм до там, откъде време за толкова четене. Събуждам се и заспивам със Зайченцето бяло и Балонче хвърковато, тананикам си ги преди да заспя вече  Crazy

# 393
  • София
  • Мнения: 1 309
Като каза "Зайченцето бяло" само на мен ли ми завършва супер тъпо последните 2 куплета?  Crazy Че аз я пея по 20 пъти на ден и хич, ама хич не ми се връзват.  Blush  Измислям си мои, по-добре ми върви мисълта. Дори няколко пъти се пробвах да пея оригиналните, ама не се получи.

# 394
  • Мнения: 2 726
Да разведрим с малко егоистични теми Grinning Grinning Grinning

Абе, как ви е косата? Имах здрава, лъскава, перфектна коса през цялата бременност, сега е метла.
Бухам балсами и маски, но не е същото.  newsm50

# 395
  • Мнения: 288
Да разведрим с малко егоистични теми Grinning Grinning Grinning

Абе, как ви е косата? Имах здрава, лъскава, перфектна коса през цялата бременност, сега е метла.
Бухам балсами и маски, но не е същото.  newsm50
Моята продължава да пада много  Sad. Иначе добре изглежда.
Шоши най-добре им е навън на бебоците. Поне моите и двамата най-много спят навън в количката. Извеждам ги при всякакво време, без мъгла. И при -15 съм извеждала поне за около половин час.
От печатите ми остават десетина, ще видим кога ще ги събера всичките.
Иннер много хубаво, че вече сте си вкъщи.
Аз не смея да й пея, че съвсем ще се разстрои горкото. Най-добре й действа белият шум.

# 396
  • Варна
  • Мнения: 1 361
Да разведрим с малко егоистични теми Grinning Grinning Grinning

Абе, как ви е косата? Имах здрава, лъскава, перфектна коса през цялата бременност, сега е метла.
Бухам балсами и маски, но не е същото.  newsm50
Олеле моята освен че побеля окапа и изтъня.. На ден не 100 ами 1000 косъма падат чудя се вече кво да я правя беше доста дълга до кръста намалих я до раменете.. Уж да живне.. Да ама  не чудя се каква маска да и взема или арганово масло или кристали и аз вече незнам.. 😐

# 397
  • Мнения: 2 050
Така ми е косата, че мъжът ми ме кара да нося мрежичка вкъщи - сещате се, като лелка в стол ooooh! С маски ефект 0, добавки не мога да пия, че кърмя. Предполагам е период и ще отмине.

Chubby,беше ми симпатична, но вече не. И аз ще се включа към игнор групата, само две думи (макар да ми идват повече неща наум, ама да не докараме работата до "другарко пък тя ме наплю"). Никой не те подкрепи, може би си струва да помислиш защо. Аз досега не съм получавала упреци от теб, но наистина намирам някои от изказванията ти за обидни и абсурдни. Хубав съвет ти дадоха по-напред, прочети, преди да постваш, със сигурност няма да навреди.

Пък книгите са хубаво нещо, но не са всичко. Няма една истина и един правилен подход. Сиърс може и да са отгледали 5 или колкото там деца, преглеждали много, но тук има да кажем 20 активни майки, които са отгледали и отглеждат 30 деца на пълен работен ден - безценен опит според мен. Чудесна ни е групата, пък и не липсват шеги и закачки. Аз както съм съвсем сама тук, ми е много приятно, макар и виртуално, да си "говоря" с хора. Бебето засега не отговаря Mr. Green, провалих се като супермайка Mr. Green

# 398
  • Мнения: 288
При мен нищо не помага за сега. Уж започнах по-рано с ампули и бадемово масло. Предния път пада около 2-3м и постепенно спря. Много се надявах сега да го избегна, но уви.  Confused

# 399
  • Варна
  • Мнения: 1 361
Незнам но през пролетта ужасно ми пада косата от самия сезон... Лятото що годе добре и есента пак мармалад...
Пролетна и есенна умора я хваща хаха

# 400
  • София
  • Мнения: 1 309
Ох, наистина добре действат хормоните. След като родих и ходих на фризьор много скоро. Фризьорката ме убеждаваше да не я режа, че е много хубава, но едвам я търпях. Предупреди ме и за косопада.

При мен вече спря. Но докато беше активния период, може би около месец, само с вързана коса. И непрекъснато вадех косми от ръцете на младежа. Как ги докопваше - незнам.

Вече котката се скубе повече от мен. Сериозно, почнал е смяна на козина и малко ме изненада. Очаквах поне март. Днес се вихрих 2 часа с прахосмукачката, че диването все се намества в гардероба да спи.  Simple Smile

И на мен доста ми побелява косата. Оня ден даже бял косъм падна. Бях много щастлива  hahaha Някой спомена за кичури. И аз ги обмислям. ММ нещо не е въодушевен. Особено след като веднъж имах цвят тиква на главата.  Joy

# 401
  • Мнения: 1 118
И при мен е много зле положението с падането на косата. Взех си шампоан Алпецин с кофеин, ето този:

https://www.farma.bg/dr-kurt-wolff-alpecin-double-effect-200ml.html

Слагам и една арганова маска. Ще докладвам дали има ефект, че у дома се конкурираме с котката коя повече косми ще пусне.
Днес купих на Uriage това кремче за малчо, както и чист вазелин. Започвам яко мазане. Стискайте палци да се преборя със сухата кожа и зачервяванията около устата и бузите.

http://www.uriage.com/AA/en/products/soin-peri-oral

# 402
  • Мнения: 1 052
На мен косата не ми капе. Месец след раждането я боядисах, но все още не се получава задоволителен цвят, ипри мен има нещо тиквенско  Joy Joy Joy

# 403
  • Мнения: 1 118
Хихи, Роузи, тъкмо и аз за котката писах Simple Smile Снощи я подстригвахме с ММ, че е дългокосместа и яко пуска косми. Зимата я пощадихме, но вече се затопли и се възвръщаме към фризурата на лъв с грива и един пискюл на опашката, останалото окастрено. Хубавото е, че тя се кефи и се възприема добре така.

# 404
  • Мнения: 659
Фиффи, а защо да не може да се приемат хранителни добавки по време на кърмене?

Общи условия

Активация на акаунт