Толерантни ли сме

  • 4 751
  • 66
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 781
През изминалите дни имаше два случая, които леко ме разтърсиха . Това е първият :
http://m.dnevnik.bg/bulgaria/2017/02/16/2919088_momchetata_ot_af … _shiroka_luka_sa/
А това е другият : http://m.dnevnik.bg/bulgaria/2017/02/13/2916811_jitelite_na_elin … priemat_siriisko/
Та се питам ,остана ли нещо човешко в нас, или масово сме се поддали на внушения и манипулации . Къде е границата между това да сме полезно предпазливи и крайно нетолерантни .
Това ли е същият народ ,спасил евреите си ?

Толерантни сме, разбира се. Толкова сме толерантни, че България е на първо място по смъртност в света (след страни, в които има гражданска война), първо място в Европа по самоубийства, челно място по случаи на депресия, сърдечно-съдови заболявания и рак, с най-скъпи ток, вода, консумативи, храна и бензин и едни от най-ниските в света заплати и пенсии.

Толкова сме толерантни, че българите изчезват и деморафският срив е толкова отчайващ, че дори утре всяка етническа българка женена за етнически българин да започне да ражда по 2 деца и нагоре - не може да му се противодейства.

Но ти продължавай да се разтърсваш от чуждата мъка на икономически, пардон, военни имигранти, които идват от държави и региони, в които няма военни конфликти. Явно само чуждата мъка ни разтърсва. А нашата, родната ни се струва твърде обикновена и по родному някак си елементарна. Какво като българчетата се хранят с помия в държавните детски градини и училища и родилките и болните ни ядат боклуци, а на мазните нашественици в Харманли им се карат маслини, халал телешко и кифли с шоколад и прочее (https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylgaria/Hranim-bezhancite-s-nai … ca-i-bolni-697834)

Толкова сме толерантни, че изчезваме от толерантност. Защото не е културно да защитаваш родовите си ценности, историческа памет и вяра. Дори министърката на Швеция го натърти - 'било некултурно изнасилените жени да уточняват, че изнасилвачите им имали тъмна коса. Просто им се струвало, това били вродени стеротипи'. Важното е да си толерантен. В смисъл, ако си бял християнин. Нетолератни могат да бъдат евреите и мюсюлманите. Първите, от които, междувпрочем от много благодарност към българския народ, отдавна си махнаха благодарствената плоча за това, че ги спасихме.

Ех, колко толерантност...А светът не става по-добър...Странно. Нали ни обещаваха/т, че това било решението на всички проблеми...Странно...необяснимо дори...

# 31
  • Мнения: 14 635
Щом се казва "не всички са такива", ясна е работата. Ще стигнем и до общия знаменател.
Сигурно ''не всички са такива'',но повечето са точно такива.Все пак има изнасилени и убити помагачки на милионите влезнали през последните 2год.в Европа.Едната в Германия беше излъгала,че е изнасилена от трима руси гернманци.След няколко месеца си призна,защото не можа да преодолее стреса. Peace

# 32
  • Мнения: 2 843
О Боже, това е по- лошо и от очакваното .
Призовавам админите да заключат темата. Коментарите газят правилата на форума .

И кои правила газят?

Това е дублираща тема - такова основание устройва ли те?
Защото ако говорим за етичност и ценностна система не вярвам да се разберем.

# 33
  • Мнения: 31 725
Специално за мюсюлманите съм нетолерантна.
Ще стана толернтна, когато те станат такива. Тоест никога  Laughing

# 34
  • Мнения: 46 520
В конкретния случай съм нетолерантна.
Ние не сме първата страна, в която влизат, бягайки уж от войната.
Никакви бежанци не са, имат си съвсем различни, икономически и др. цели.

# 35
  • Мнения: 30 802
Лошото е, че от мен се иска да се държа, все едно с нещо съм длъжна на навлеците.

Не съм длъжна на ислямския свят, но мога да кажа, че по някакъв начин ислямският свят е длъжен на Европа и ще трябва да си отнесе боя пак.

# 36
  • Мнения: 781
О Боже, това е по- лошо и от очакваното .
Призовавам админите да заключат темата. Коментарите газят правилата на форума .

Ах, платено тролче, лъсна ли ти директивата  Mr. Green Викаш, само за white guilt дискусия я пусна темата...Не така, душата...По-интелигентно трябва да пипаш. Ще ти дърпат ушите от БХК и фондация хАмерика за България на orientation-a следващия път, да знаеш Wink

# 37
  • Мнения: 15 960
Интересно е да чете човек "толерантните". Веднага връхлитат с обидите към опонентите и им лъсва "толерантността". Във всяка подобна тема така става, и тази не е изключение.

# 38
  • Мнения: 1 174
О Боже, това е по- лошо и от очакваното .
Призовавам админите да заключат темата. Коментарите газят правилата на форума .

И кои правила газят?

Това е дублираща тема - такова основание устройва ли те?
Защото ако говорим за етичност и ценностна система не вярвам да се разберем.

Значи авторката пуска дублираща тема, очаквайки определен наклон на нещата и когато О, Боже!!, хората не следват нейната представа за това какви коментари да има, да заключим темата??
Да, вече ми е ясно.

Нина, напълно съм съгласна с теб. Толкова им е толерантността.

# 39
  • Мнения: 30 802
Аз не мисля, че вече мога да говоря нормално с някои познати, които показват толерантност до идиотизъм. Има хора, които са глътнали много стабилно официалната история и се правят на ощипани моми.

# 40
  • Мнения: 14 635
В Германия казват,че престъпленията извършени от новодошлите са ''единични случаи''.Тук има интерактивна карта.
http://bultimes.com/vnimanie-interaktivna-karta-na-iznasilvaniya … alni-v-germaniya/
Сега нека пак някой да каже,че истеризираме.Атентатите също са ''единични случаи''.Кажете го на близките на жертвите. Cry

# 41
  • София
  • Мнения: 28 590
Интересно е да чете човек "толерантните". Веднага връхлитат с обидите към опонентите и им лъсва "толерантността". Във всяка подобна тема така става, и тази не е изключение.

Темата за бежанците отдавна не я чета, още от първата, но съм забелязала същото в други теми. Затова още в началото попитах "А толерантни ли сме към нетолерантните?". Доста лицемерно.

# 42
  • Мнения: 15 619
Прочетох всички мнения дотук.
Прочетох и първия постинг. Два пъти. И статиите от линковете.
Не разбирам, какво се иска от нас, за да бъдем окачествени като "толерантни". Какво следва да направя аз, за да ме окачестви някой като "толерантна". 
Скрит текст:
Кавичките ги слагам, защото аз, лично, думичката "толерантност" я възприемам като поглед отгоре върху някой по-низш от мен. Т.е. следва да гледам снизходително на него... Нещо, което ми е чуждо като поведение и отношение. 

# 43
  • Мнения: 30 802
Иска се следното:

Да си отделиш от мисловния потенциал, за да си следиш сама мисленето и говора, да не мислиш или кажеш нещо расистко или националистко или нещо, което да се тълкува като такова.

Да се съгласиш децата ти да са не просто образовани, а индоктринирани.

Ако може да си свиеш живота, да не се стремиш към много, да не си използваш "бялата привилегия".

# 44
  • Мнения: 15 960
Прочетох всички мнения дотук.
Прочетох и първия постинг. Два пъти. И статиите от линковете.
Не разбирам, какво се иска от нас, за да бъдем окачествени като "толерантни". Какво следва да направя аз, за да ме окачестви някой като "толерантна". 
Скрит текст:
Кавичките ги слагам, защото аз, лично, думичката "толерантност" я възприемам като поглед отгоре върху някой по-низш от мен. Т.е. следва да гледам снизходително на него... Нещо, което ми е чуждо като поведение и отношение. 
Ами в Западна Европа толерантните взимат в домовете си "непридружени деца". Очаквам и нашите да започнат да го правят, но засега са зациклили на "дайте да дадем". Никоя не се е похвалила още.

Общи условия

Активация на акаунт