Витамин B12

  • 191 229
  • 787
  •   2
Отговори
# 450
  • Мнения: 196
Макар и клише,важното е да сме здрави. Предполагам като се спре приема килограмите трябва да спаднат.Майка ми напълня от витамини които са от Б групата и други казват,че се качват кг.от тях.

# 451
  • София
  • Мнения: 808
При мен няма ефект върху килограмите Hands V

# 452
  • Мнения: 725
Понеже съм доста суетна. Ще взема да 'хвана' някаква диета, докато приемам витамина. Макар,че това ще ми е първата в живота, само че не знам каква.  А и мразя диети. Във форума има такъв раздел,ще проуча коя е най-здравословната.

# 453
  • Sofia
  • Мнения: 1 798
Да, и на мен не ми е приятно, но вече съм на мнение, че е по-важно да съм здрава.
Не ти трябва диета, по-скоро хранене, което ти става начин на живот.

# 454
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Не ми влияе В12 на килограмите. Митове и легенди са това за мен. Както едно време го мислеха за опасен витамин, а сега се оказва точно обратното.

# 455
  • Мнения: 74
Аз също не вярвам че може да се напълнее от витамина. Познавам доста хора около мен , които го приемат и никой не се е оплакал от това. Порблема може би идва от другаде, но не и от б12-то.

# 456
  • София
  • Мнения: 808
На предната страница се спомена ММК. Ето какво открих:
"БОДИМЕД прави изследвания и наметилмалоновата киселина в урината.
2-ра сутрешна урина се носи от вкъщи, изследва се в Германия, цената на 80.00 лв." (ММК в урина правят и в Detox center, 88 лв, и те пращат в Германия).
Това от тук (пълният списък с цени на изследвания в различните лаборатории):
http://vitaminb-12.com/b12-labs

# 457
  • София
  • Мнения: 6 010
И аз не съм напълняла откакто приемам Б12.

# 458
  • Sofia
  • Мнения: 1 798
Предполагам, че е индивидуално и зависи и от други фактори. Докато бях на таблетки, и аз не напълнях. Откакто ми слагат инжекции обаче, точно както е описала дамата, се чувствам подута. А иначе от 25 години съм едни и същи кг.🤔 Затова споделям.

# 459
  • Мнения: 1 347
А какви бяха таблетките и какви са инжекциите? Не мога да кажа със сигурност, но не е изключено да има такъв ефект, ако не се усвоява правилно.

# 460
  • София
  • Мнения: 49
Здравейте.Аз да попитам нещо,тъй като вече и аз не знам какво се случва.Миналата седмица получих световъртеж,главоболие,уморена съм,нищо не ми се прави,имам чувството,че не мога да си поемам въздух от време на време,имам сърцебиене по някой път,забравям лесно.Ходих при личната,изпрати ме на кардиолог.Всичко там е супер.Нямам проблем със сърцето.Дробовете са кристално чисти.Кардиоложката ми пусна ПКК,тъй като бях в цикъл същата седмица в която ми излязоха тези симптоми.По-обилен от обикновенно.И личната и кардиоложката,казаха,че всичко е в норма.Хемоглобина е 125,при граници 120-180,MCV 84.4 при граници 82-95,MCHC 321 g/l при граници 320-360.Изписаха ми Магнезий с вит.Б комплекс и Малтофер Фол,като Магнезий с вит.Б комплекс приемах три дни преди да ми направят ПКК.Мисля да посетя хематолог.Вие какво ще ме посъветвате?

Последна редакция: сб, 16 сеп 2017, 19:35 от angelofsun91

# 461
  • София
  • Мнения: 808
Здравей, Angelofsun91! Simple Smile
А дали някой от лекарите, които са те консултирали, се сети да провери щитовидната ти жлеза? Симптомите ти са като на хипофункция..

Точно описваш начина, по който се чувствах пролетта на ниска доза хормон (с Хашимото съм). Тогава установих и дефицит на вит. В12, фолиева киселина и вит. D.. (също характерни дефицити при хипофункция).

Ако бях на твое място щях да направя повече изследвания - пълен щитовиден пакет (TSH, FT3, FT4, TAT, MAT), железен пакет (желязо, ЖСК, феритин), 25(OH)D3 плюс вит. В12 и хомоцистеин. (Щом пишеш тук, предполагам може би вече си правила тези последните, извинявай, ако съм пропуснала предисторията ти)

Може и да изглежда прекалено, но поне си провери щитовидната (симптомите са класически). Магнезият и б-комплексът са полезни.. но има значение и в какви форми са.

Късмет! Simple Smile

# 462
  • София
  • Мнения: 49
Според тях или е на нервна почва или имам някаква изразена анемия,поради обилния менструален цикъл.Но нито ме пратиха на невролог,нито на хематолог,та съм решила сама да се оправям.

# 463
  • София
  • Мнения: 808
Проблем с щитовидната жлеза би обяснил и по-обилното кървене, и умората, и световъртежът (който е знак за дехидратация), и сърцебиенето, а също и влошаването на паметта.. май всичките ти симптоми. А други имаш ли (констипация, косопад, чупливи нокти, безсъние..)?

# 464
  • София
  • Мнения: 49
Veseto5775 ,нямам други симптоми.Съня ми е чудесен.Впрочем,откакто пия магнезий с вит.Б комплекс,поне го няма световъртежа и дишането е по-добре,също сърцебиенето се оправи.

Общи условия

Активация на акаунт