За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 54

  • 50 355
  • 752
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 789
Здравейте, да попитам майките на синове - тестисите на вашите момчета слезнали ли са в скротума?
На синът ми само единият е в скротума, другия си е в канала, още не е слезнал. Напипва се, че е там. Но досега не слиза на 5 м и половина стана, но няма промяна. Този месец мислим да идем на консултация с детски уролог.
Но при вас как е?  baby_neutral

Консултацията е задължителна. Нека лекар да прецени според състоянието, в 50% от случаите слизат сами в 6-ия месец, но би ми било по-спокойно ако го наблюдава лекар.

# 61
  • София
  • Мнения: 420
Синът ми там долу не са го преглеждали основно май... Освен ако не броим дето все се пъне да забелва, разбира се. Даже не се и бях замисляла кога се случва това. Ще трябва да питам. Все пак това не беше ли до годинка нормално да са не са паднали?
То, ако тестиса или тестисите ги няма в скротума се вижда, очевадно е даже. Не знам до колко е нормално и докога затова ще направим консултация за успокоение. Simple Smile Ние се оправяме сами с пишката. Почти е отворен.

# 62
  • Мнения: 2 473
Вай изрева дърти Цеко Simple Smile Ще трябва и аз да се поинтересувам значи, ако трябва да се преглеждат момченцата за това.
Може ли някой да подскаже някакви други прегледи правят ли се профилактични  в 9-10 месец?

# 63
  • София
  • Мнения: 39 848
Моя приятелка прави консултация с Бранков по повод на тестисите.
Понякога за съжаление решението е само оперативна намеса.

Моят син няма проблеми с тестисите, но пък има фимоза. Все още не е опериран, защото аз не мога да се преборя със себе си.

# 64
  • София
  • Мнения: 3 789
Моя приятелка прави консултация с Бранков по повод на тестисите.
Понякога за съжаление решението е само оперативна намеса.

Моят син няма проблеми с тестисите, но пък има фимоза. Все още не е опериран, защото аз не мога да се преборя със себе си.

Уфф, и моят е или с фимоза, или с дълга кожичка, дано е второто. И аз все отлагам да отидем при Бранков.

# 65
  • София
  • Мнения: 39 848
-=Деси=-, фимозен пръстен има моят син. За сега не му пречи. Пречките ще се появят като стане тийн  Embarassed
Отиди при Бранков. Ние ходихме преди години в Зелената къща (мисля че така се казваше кабинета). Проверих, така е - МЦ "Зелената къща" на Дамян Груев 29 (срещу МВР болница).

# 66
  • Мнения: X
Аз не забелвам нищо. Големият ми син го забелих, поради глупост и невежество и натиск от свекърва ми. Поне го направихме постепенно и не сме го увредили, но сега не иска й да чуе да го прави, докато се къпе и вероятно кожичката ще зарасне пак. В болницата като раждах педиатрите се бяха освестили и вече съветват точно това - не се пипа нищо и се оставят нещата да се случат по естествен начин.
Бранков преглежда и в Токуда.

# 67
  • София
  • Мнения: 3 789
Благодаря ви! За Токуда знаех, но за другия не съм. Ние по телефона общувахме преди време, каза като стане по-голям - тогава да отидем, и без това нищо не може да се направи докъм 5 години.

Моят също не е забелван, едно изключително правилно решение Simple Smile

# 68
  • Мнения: 1 602
Дайте съвети как мога да дам антибиотика. Пробвах на малки дози за да не го повърне , пробвах в км, в км с захар дори и пак не мога. Повърна три пъти. С 39 градуса е и ако не го пие ще ни вкарат в болница , а не искам!!!

# 69
# 70
  • София
  • Мнения: 3 789
Пробвай пак с миниатюрни дози, явно повръща и храната. Ако ползвате залъгалка - мажеш и слагаш. Другият вариант е слагаш на пръста си и размазваш по езика и бузите от вътрешната страна.

Моят така веднъж повръщаше от температурата, почти няма даване на нищо

# 71
  • Мнения: 1 602
Пробвай пак с миниатюрни дози, явно повръща и храната. Ако ползвате залъгалка - мажеш и слагаш. Другият вариант е слагаш на пръста си и размазваш по езика и бузите от вътрешната страна.

Моят така веднъж повръщаше от температурата, почти няма даване на нищо
Точно и ние така. И от Т повръща и има задна хрема и се дави и повръща. Снощи за да не повърне панадола й сложих свещичка. Ще пробвам да мажа бибата и да видим как ще е. Одеве й го сипах в млякото 260мл и го усеща и не го иска. Аз също пробвах да видя усеща ли се наистина и чак на мен ми стана гадно. Утре ще звъня на педи да я питам да ли може да го сменим с Азитрил , че само от него не повръща.

# 72
  • София
  • Мнения: 30 208
Какъв е антибиотикът? Ако смени АБ и пак повръща, защо не питате за абокат. Знам, че е гадно, но понякога се налага. Ще ходите само да ви слагат дозите.

Huggies кърпи съм виждала в борсите на "Чаталджа" и на "Колхозен пазар" (виждам, че си от Варна).

Последна редакция: сб, 04 мар 2017, 13:33 от missence

# 73
  • Мнения: 1 602
Зинат е антибиотика. Аз също го пробвах и наистина е отвратителен. Днес ще звънна на педи да видим какво ще правим. А, този ни го изписаха в спешния кабинет.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Huggies кърпи съм виждала в борсите на "Чаталджа" и на "Колхозен пазар" (виждам, че си от Варна).
Благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт