За бебета и деца от 0+ месеца: Бързи въпроси и отговори, съвети - 54

  • 50 452
  • 752
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 30 279
Зинат е антибиотика. Аз също го пробвах и наистина е отвратителен. Днес ще звънна на педи да видим какво ще правим. А, този ни го изписаха в спешния кабинет.
Зинатът е добър АБ (ако изобщо може да се говори за добър АБ), широкоспектърен е. Опитай, както са те посъветвали, със сок, с кърма, с вода, с мляко ..... Ако не успееш, може да го сменят или както казах- през абокат.

Успех и бързо да оздравява детето!

# 76
  • Мнения: 5 468
Здравейте. Искам да попитам кога сменихте коша за новородено с летния кош на количката? Ние скоро навършваме 5 месеца и започна да ни отеснява коша за новородено. Другият кош също има легнало положение. Единственото, което ме притеснява е, че трябва да се вози напред, а ми се струва малка още. Благодаря!

# 77
  • София
  • Мнения: 3 789
Здравейте. Искам да попитам кога сменихте коша за новородено с летния кош на количката? Ние скоро навършваме 5 месеца и започна да ни отеснява коша за новородено. Другият кош също има легнало положение. Единственото, което ме притеснява е, че трябва да се вози напред, а ми се струва малка още. Благодаря!

Моята е на 7, вече иска да гледа напред и я обърнах. Сина си изгледах с количка, която не се въртеше, по-неудобно е, но се свиква.

# 78
  • Мнения: 1 602
На 7м смених кошовете

# 79
  • Мнения: 1 775
На 5 и половина смених кошовете, но нашия има опция за гледане към родителя и все още я возя така, на 8 месеца е.

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
На 5 и половина смених кошовете, но нашия има опция за гледане към родителя и все още я возя така, на 8 месеца е.

И аз така. Още е обърнат към мен, а е на година и два месеца вече.

# 81
  • Мнения: X
Аз пък съм с количка без кош, която е само с позиция напред. То пълно щастие няма Simple Smile.

# 82
  • София
  • Мнения: 30 279
Аз се чудя кога мога да вдигна едно ниво на облегалката (от пълно легнало положение за новородено на полулегнало), че като се събуди и стои в количката с вдигната глава (все едно прави коремни преси)?

# 83
  • София
  • Мнения: 3 789
Аз се чудя кога мога да вдигна едно ниво на облегалката (от пълно легнало положение за новородено на полулегнало), че като се събуди и стои в количката с вдигната глава (все едно прави коремни преси)?

Аз на 7 м го вдигнах. При мен се пада средно положение, така и спи. Освен него имам напълно легнало и напълно изправено.

# 84
  • Мнения: X
Вероятно зависи от количката. Моята количка има 4 степени, като най-високата не е 90 °, а е някак по-полегнала. Понеже моят син също правеше коремни преси, на първа степен го вдигнах около 4-5 месец.

# 85
  • София
  • Мнения: 30 279
И моята е с 4 позиции. Изправената не е 90°. Ще видя 4-те позиции, че съм забравила.

Последна редакция: нд, 05 мар 2017, 23:23 от missence

# 86
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Аз се чудя кога мога да вдигна едно ниво на облегалката (от пълно легнало положение за новородено на полулегнало), че като се събуди и стои в количката с вдигната глава (все едно прави коремни преси)?

Според моята докторка след четвъртия месец, ако се надига на коремни преси, можеш да вдигнеш нивото до 45 градуса. Моята е с четири позиции. В петия месец някъде го сложих в летния кош и вдигнах нивото.

# 87
  • Мнения: 5 468
Благодаря за отговорите. Ние можем да изкараме още малко с коша за новородено и вероятно другия месец ще сменя с другия. Напоследък много й доскучава в количката, когато не спи. Случайно открих опция, кошът за новородено да се повдига като шезлонг на няколко степени. Така в полулегнало положение може да гледа по-добре.

# 88
  • София
  • Мнения: 30 279
Аз се чудя кога мога да вдигна едно ниво на облегалката (от пълно легнало положение за новородено на полулегнало), че като се събуди и стои в количката с вдигната глава (все едно прави коремни преси)?

Според моята докторка след четвъртия месец, ако се надига на коремни преси, можеш да вдигнеш нивото до 45 градуса. Моята е с четири позиции. В петия месец някъде го сложих в летния кош и вдигнах нивото.

Сега ще разгледам упътването. Там ще са посочени градусите на всяко едно от 4-те положения.

# 89
  • Мнения: 97
Здравейте,мамчета!Имам нужда от съвет и искрено се надявам да ми помогнете.Малкият ми син е на 8+ месеца.За мое огромно съжаление се наложи през последните 2 месеца да пие 3 антибиотика.Както може да се досетите от тях се появиха гъбички в устата и по тестисите.Тези в устата лекуваме с Дактарин и вече почти свикнах,че всяко ядене е съпроводено с ужасно пищене и плач.Тестисите мазах 2 пъти по 10дни с Канестен.Изчезват докато мажа и след 4-5 дни се появяват отново.Педи казва да мажа пак,но аз се колебая,тъй като ефекта е твърде кратък.С големия преди 7 години имах същите проблеми и един кожен лекар ми изписва рецепта за правено мазило.Детето се оправи окончателно,но аз не пазя рецептата,а за съжаление,докторът почина.Някоя от Вас случайно да знае какво беше това мазило?Или на Вашите деца какво им помага при гъбички?                                      Другият въпрос,който ме вълнува е за забелването на пишата.Големият преди 7 години го забелиха,тогава не питаха искаш или не.Сега малкият един път беше "дръпнат" от педи,но на предния преглед установи,че кожичката пак е залепнала.На следващата консултация ще забелим,каза тя,но аз се колебая дали да позволя.Забелязвам,че сега повечето не забелват.Но на племенника така беше залепнало,че на 10 месеца го обрязаха,за да не му причинява болка.Моля да изкажете Вашето мнение защо сте постъпили по единия или другия начин.Не желая конфронтации на тема "за" или "против",а просто да споделите опита си.Извинете за дългия пост,но искрено се надявам на помощ и съвети.Хубав ден на всички!

Общи условия

Активация на акаунт