ГЕНЕТИЧНИ И ИМУНОЛОГИЧНИ ПРОБЛЕМИ-11

  • 84 121
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Varna
  • Мнения: 498
delisardeli, Благодаря!

# 706
  • София
  • Мнения: 1 323
Здравейте момичета, ще се опитам накратко да ви разкажа моята история и ще ви помоля за мнение.На 39 год съм от София.
Спонтанен аборт 1999 г. в 24 г.с., Раждане 2000 г в 32г.с.
Спонтанен аборт 2016 г в 22 г.с, Спонтанен аборт в 21 г.с август 2017 г
След аборта 2016 г, пуснахме генетични и имунологични ( при Русев имунологията ) Хетерозигот 4G/5G, завишени Нк клетки и ТЛА. Имах предписана терапия за следваща бременност ( фракси всеки ден и АП през ден ). Пак загубих бебето. Сега отново пусках всички имунологични в Надежда , всичко е в норма , даже и Нк клетките, но на Крос мач теста излезе тъканна несъвместимост :
Т - клетки  7,26  при референтни под 1,47
В- клетки  3,79 при референтни под 1,7

Като коментар пише :
Положителен Т- и В - клетъчен крос мач. Установява се наличие на донор - специфични алоантитела към HLA клас I и клас II антигени в серума на пациентката.
Препоръчва се :
1. Ортамол натал - 1 доза дневно
2. първи МЦ  - Valtrex 500 mg / ден  и Azitrox  250 мг /дн. 5 дни по времре на Мц
3. От втори Мц - Медрол 4 мг - 2 т/дневно
4.първи Мц - 7,5 г Intratect на 6-7 ден от Мц
Втори Мц - 10 г Intratect на 6-7 ден от Мц
Контрол на крос мач 1 месец след последната инфузия .

Има ли някой наясно ?
Тези вливки са по 1000 лв , ако не ги направя ? Направо вече изнемогваме финансово....
И каква ми е гаранцията, че с тези вливки ще успея да износя ?

# 707
  • Мнения: X
Здравейте, искам да попитам  при генетичните кариотипни изследвания или предимпланатционна диагностика на ембрион ако има проблем ,генетиците кога и какво предприемат като мерки? Може ли когато ембриона е замръзен или трябва преди това?

# 708
  • Мнения: 2 999
Здравейте, искам да попитам  при генетичните кариотипни изследвания или предимпланатционна диагностика на ембрион ако има проблем ,генетиците кога и какво предприемат като мерки? Може ли когато ембриона е замръзен или трябва преди това?

На 5-ти ден се прави ПИД. На вече замразен ембрион не се прави ПИД.

# 709
  • Мнения: 2 103
Bambolinka11 имаше момиче във форума с едно дете и няколко аборта с положителен крос мач и успешна бременност след терапия  Peace Успех!

# 710
  • София
  • Мнения: 1 323
https://Момичета, аз да ви питам още нещо ...
Има ли смисъл да се ходи при хематолог, преди да има настъпила бременност?  Хетерозигот съм 4/5 и хомозигот за фолиевата . Последната неуспешна бременност бях на фракси 0.4 всеки ден и АП през ден ( на хистологията след аборта пише, че е имало хематом 3 см на плацентата ) . Сега имунолозите от Надежда ми казват следващия път никакво фракси и АП.

# 711
  • Мнения: 846
https://Момичета, аз да ви питам още нещо ...
Има ли смисъл да се ходи при хематолог, преди да има настъпила бременност?  Хетерозигот съм 4/5 и хомозигот за фолиевата . Последната неуспешна бременност бях на фракси 0.4 всеки ден и АП през ден ( на хистологията след аборта пише, че е имало хематом 3 см на плацентата ) . Сега имунолозите от Надежда ми казват следващия път никакво фракси и АП.

Привет!
Аз вече съвсем съм объркана... мислех си, че при всички положения, има ли някакъв вид тромбофилия, преминаваме директно към НМХ, аспирин и прочие терапии. Аз съм само 4G/4G, аборт в късна седмица и докторката ми е на мнение, че следващия път задължително съм на фракси. Някак си обаче, съм останала с впечатление, че за да предпишат такава терапия, трябва да се правят изследвания (не съм сигурна точно какви), които да покажат има ли наистина нужда и каква доза да е НМХ- то. Или греша???
Аз също така не мисля, че при всички случаи трябва да се предписват разни разреждащи кръвта препарати, пък да не говорим два (фракси + аспирин). Второ, ако трябва и трето мнение, ДА.
Това, което казваш, DundyS направо ме шокира... един път така, друг път иначе, резултатът все един и същ... трябва да сменим хиляди различни терапии и да минем още колко пъти през един и същ ужас, ... първо се обвиняваме, че не сме взели мерки, а после, че сме ги взели.... нищо  не разбирам.
Извинявам се за дългия пост, но наистина не знам вече с какво и до колко да се съобразявам.

# 712
  • Мнения: 1 849
Zazameg, назначаването на терапия зависи от вида на мутацията (възрастта също е от значение), 4G/5G е нискорискова (ако не са налице утежняващите я ACE и F13) и в повечето случаи е достатъчно АП или фракси 0.3, много жени с тази мутация нямат терапия и износват без проблем. 4G/4G си е по-сериозна и лекарката ти с право препоръчва фраксипарин, особено щом си преживяла аборт. Можеш да посетиш и хематолог, да обсъдите нещата, ако това ще те успокои, аз така направих, въпреки че съм само 4G/5G.

# 713
  • Мнения: 192
Аз също съм хетерозигот 4G/5G, бременна съм в 20г.с. От 5г.с. съм на АП, докато в 13 не получих отлепяне, придружено с кръвоизлив. Съответно спрях АП и сега не смея и да го започвам отново. На ФМ бях при д-р Михова в Надежда, видя ми изследванията и категорично каза че нямам тромбофилия и не трябва терапия с фракси, а за АП ще ми каже след прегледа... та прегледа ме, каза че всичко е наред, хубаво било да го пия заради килограмите ми, за да не започна да задържам вода и да вдигам кръвно, НО първо отлепянето да зарастне. Сега чакам втората ФМ за видим тогава какво ще каже за АП.
та.ра , Вие имате ли някаква назначева терапия? Питам, защото сме с еднакви мутации 😊😊😊

# 714
  • София
  • Мнения: 1 323
https://Момичета, аз да ви питам още нещо ...
Има ли смисъл да се ходи при хематолог, преди да има настъпила бременност?  Хетерозигот съм 4/5 и хомозигот за фолиевата . Последната неуспешна бременност бях на фракси 0.4 всеки ден и АП през ден ( на хистологията след аборта пише, че е имало хематом 3 см на плацентата ) . Сега имунолозите от Надежда ми казват следващия път никакво фракси и АП.

Привет!
Аз вече съвсем съм объркана... мислех си, че при всички положения, има ли някакъв вид тромбофилия, преминаваме директно към НМХ, аспирин и прочие терапии. Аз съм само 4G/4G, аборт в късна седмица и докторката ми е на мнение, че следващия път задължително съм на фракси. Някак си обаче, съм останала с впечатление, че за да предпишат такава терапия, трябва да се правят изследвания (не съм сигурна точно какви), които да покажат има ли наистина нужда и каква доза да е НМХ- то. Или греша???
Аз също така не мисля, че при всички случаи трябва да се предписват разни разреждащи кръвта препарати, пък да не говорим два (фракси + аспирин). Второ, ако трябва и трето мнение, ДА.
Това, което казваш, DundyS направо ме шокира... един път така, друг път иначе, резултатът все един и същ... трябва да сменим хиляди различни терапии и да минем още колко пъти през един и същ ужас, ... първо се обвиняваме, че не сме взели мерки, а после, че сме ги взели.... нищо  не разбирам.
Извинявам се за дългия пост, но наистина не знам вече с какво и до колко да се съобразявам.

Zazamed,  и моите два аборта за последните 2 години са в късни седмици (22 ра и 20 та ). Първия път бях без терапия и го загубих в 22 г.с, втория път бях с фракси и АП и го загубих в 20 г.с.
Така, че, незнам вече кой да слушам....

# 715
  • Мнения: 846
Благодаря за отговорите, дами!

Сега ще чакам да чуя какво има да казва доц. Русев по въпроса с терапията и се надявам да ме убеди кое е правилно и кое не. Надявам се ,също така, да има начин това разреждане на кръвта да се следи и при нужда да се реагира навреме.
Много ме притеснява това често прокървяване, което се случва при мамите с тромбофилия, на терапия. Моята бременност вървеше прекрасно до 22 г.с. и не знам как ще реагирам ако ми се случи нещо такова. В паниката човек взима много често грешни решения.

# 716
  • София
  • Мнения: 7 520
Зазамег, при мен прокървяване имаше и без терапия.

Според мен дори при хомозиготна мутация по нискорисков фактор като PAI или MTHFR е добре да има терапия.

# 717
  • София
  • Мнения: 1 323
Благодаря за отговорите, дами!

Сега ще чакам да чуя какво има да казва доц. Русев по въпроса с терапията и се надявам да ме убеди кое е правилно и кое не. Надявам се ,също така, да има начин това разреждане на кръвта да се следи и при нужда да се реагира навреме.
Много ме притеснява това често прокървяване, което се случва при мамите с тромбофилия, на терапия. Моята бременност вървеше прекрасно до 22 г.с. и не знам как ще реагирам ако ми се случи нещо такова. В паниката човек взима много често грешни решения.

Оо, доцента е много убедителен , но факт е, че при терапия иска на всеки три седмици изследвания за Аптт, тромбоцити  ( а за разреждането се следи Анти- ха, не Аптт), когато му пращах резултатите ( като доста пъти не са били добре, особено тромбоцитите , доста под нормата ), писмото се отваряше и отговор никакъв .
Не мисля, че имунолог трябва да назначава и следи терапията с НМХ, това трябва да го прави хематолог.
Мое мнение, незнам дали е правилно

# 718
  • Мнения: 2 999
+1 горното мнение.

Доц. Русев е прекрасен имунолог, но нищо не разбира от хематология и кръвосъсирван. Така че, ако не искате да имате фалове с кървене и т.н е най-добре да се следите при хематолог и да следите нивата на анти Ха, тъй като Фраксипарин и Клексан са анти Ха препарати.

# 719
  • Мнения: 1 849
Напълно съм съгласна, че терапията трябва да се следи от хематолог.
Аз съм хетерозиготен PAI 4G/5G, също хетерозигот по F13 и MTHFR A1295.
Според Русев след трансфер трябва да съм с фракси 0.4 през ден и АП всеки ден. Направих и консултация с хематолог, който изрази мнение, че нямам нужда от терапия, но заради имплантационните неуспехи от 3 трансфера, мога да опитам с АП всеки ден.
Аз обаче реших, че фракси 0.3 е по-безобиден (действа 24 ч, за разлика от АП) и на 4ти и 5ти трансфер бях с 0.3- за жалост бременностите ми приключиха в 6 и 9 г.с, по причини, нямащи общо с кръвосъсирването. И двата пъти ходих при хематолог да следи дозата, въпреки уверението, че 0.3 е съвсем безобидна доза, за мен е важно всичко да се проследява. И двата пъти бях ок с тази терапия.

Общи условия

Активация на акаунт