Екопътеки и всякакви приятни разходки

  • 122 082
  • 1 170
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 4 548
Много красиво! Благодаря за снимките! Уточнението за годините може да е не е много точно  Laughing, защото моят син е на 13, но с акъл на 7 годишен.  Mr. Green Не знае що е то риск и как/дали да го поеме! Naughty А влечуги най-вероятно и нагоре има. Колко време трае преходът отиване-връщане и кръгов ли е или се връща по същата пътека? Честно казано, чувала съм за мястото, но съм запомнила само името, нищо друго.
Прехода е около час и половина,два (зави си спирате ли за почивка) това за прехода нагоре , на долу понеже ни заваля дъжд и бързо , бързо за около 45 минути почти тичайки , но то надолу си е и по лесничко де  Mr. Green
Има как да не се връщате по същата пътека , а да продължите заобиколно , но ние не знаехме маршрута и поради стеклите се обстоятелства решихме да се върнем по същия път .
Ако някой знае може да пише
и мен ме интересува може ли например да се качим с колата ( джип е ) горе до хичата и от там да слезем до водопада и труден ли е прехода и колко време ще отнеме ?
Благодаря !
До хижата е асфалт, проходим за всяка кола. Дават го около час и малко до водопада без големи денивелации. Голямата е до водопада от долу нагоре. Интересно е да се мине по отклонението за Миланово. Като излезете пътьом от Враца нагоре почти до поляните с хижата и мандрата има отбивка вдясно. Пътят е определено за високопроходима кола. Представлява набити вертикално плочи. Нещо като римски път, ама не баш. Отдавна не сме минавали от там, но имаме две преминавания с нормални коли. Дупки нямаше, но от вибрациите падат пломби направо. Участъкът е около 15 км и се кара с не повече от 10 км/ч. Но няма такива гледки. Зелено, зелено докъдето поглед стига. От Миланово надолу към дефилето е асфалт. Пътят е на серпентини и се виждат по няколко витки надолу. Много е впечатляваща гледката, стига да е печен шофьора, че завоите са ....

# 316
  • Мнения: 4 936
някой с лично впечатление за пътеките от Трявна до Боженци?

Четох, че са 3  маршрута през различни места, но било много кално.

# 317
  • София
  • Мнения: 126
Споделям една наша еднодневна разходка. Крайната цел беше Белоградчик и скалите. Тръгване от София. Минахме покрай Костинброд, Гинци, Бързия. Пътят е в ремонт, но е много красиво и почти няма движение по него. След Бързия се отбихме да разгледаме Клисурски манастир. Женски, красив и подреден. Като отминахме Берковица, не продължихме към Монтана, а пак по малките пътища през селата. И като отминахме Гаврил Геново имаше табелка за Лопушански манастир. Отклонение 5 км. И него разгледахме. Върнахме се на основния път и след Белимел имаше отбивка за Чипровски манастир. Пак на 5 км. Тук един монах ни разказва  историята на манастира. Тук има и костница на загиналите четници от Чипровското въстание. Беше интересно. Нататък без повече отклонения стигнахме до Белоградчик. Колата може да се остави на паркинг в близост до входа. Ние не знаехме и катерихме към 2 км от центъра на града. Работното време на крепостта е до 19 ч.
Всичко това с връщането за 12 часа.

# 318
  • Мнения: 4 578
Zeldichka, има и пряк път към крепостта от центъра Simple Smile По стълбите над джамията. Пътят, по който сте минали, и на мен много ми харесва - живописен, спокоен, с много сенки, има места за спиране, чешми, малко движение и никакви камиони.

Ако някой обича опера и балет - и тази година ще има фестивал в Белоградчик.

# 319
  • София
  • Мнения: 126
Весела,
 И аз ги видях тези стълби. Но понеже всички табели сочеха към улицата нагоре, продължихме натам. А те са били за колите. Нищо. Порадвахме се и на тази красота.

# 320
  • София
  • Мнения: 4 548
Къде точно е ремонта - преди или след Петрохан? Това е най-прекия път към Монтана и северозапада, а винаги е на ужасни дупки. Завоите са едно на ръка, но дано поне настилката оправят.

# 321
  • София
  • Мнения: 126
Ремонта започва няколко километра след Костинброд. (преди Петрохан) Има участъци, които изцяло ще се преасфалтират. Другото - с кръпки. Надявам се като цяло да се преборят с дупките. Имаше всякаква техника.

# 322
  • Мнения: 4 578
В частта на София област е, т.е. горе-долу до билото. Трябва да е готово до май другата година. В Монтанската част си е добре, поизносено вече, но няма дупки.

# 323
  • София
  • Мнения: 4 548
То откъм София винаги е било по-зле положението. Дано го направят като хората, че ми писнаха тия обиколки през магистрала Хемус., която също е с кофти настилка.

# 324
  • Мнения: 9 052
ПРеди няколко дена бяхме на Овеч над Провадия. Имат екопътека . Страшно е красиво.

# 325
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
ПРеди няколко дена бяхме на Овеч над Провадия. Имат екопътека . Страшно е красиво.
Това лято го посетихме. Много красиво!  Peace

Днес "открихме" една страхотна ниска пътечка над Кладница. Там съм ходила само веднаж, когато качвах Черни връх. Сега тръгнахме от хижата по нещо като алея...плавно се изкачва, става и за малки деца. По-голямата част преминава под дървета в гора и не е проблем слънцето. Няма кой знае какви гледки, освен една пролука към Студена, но е много по-приятно от разходка в парка. Подминахме хижа Острица и стигнахме до асфалтов път, в края на който тръгва пътечка към Златните мостове. Там след полянката пътеката вече е доста по-тясна и камениста, но имаше татковици и майки с деца все пак. Не е нещо екстремно. Дочуха се гръмотевици и не довършихме плановете да стигнем до Еделвайс, защото колата беше достатъчно далече вече. И по принцип се оглеждахме за отбивка за връх Острица или евентуално Селимица, но такава не открихме. Някой знае ли как се качват? newsm78

Вчера пък се спуснахме от Черни връх към подножието на Купена и от там по подсичащата Резньовете пътека към Алеко. Невероятно красиво място  Heart Eyes, горещо препоръчвам. Почти няма изкачване от Алеко до подножиенто на Купена, а гледката е Уау! Ние нямахме много време да й се порадваме, защото попаднахме в периферията на гръмотевична буря.  Crazy Добре, че я издуха към Лозенската планина, за малко ни се размина, но пак беше много страшно.  newsm43 Камънаците ехтяха така, че направо сърцето ми спираше, а не съм от страхливите. Crazy Предупреждавам, че по пътеката на няколко места има течаща вода, както и кал. С повишено внимание може и да се мине с пропускащи маратонки, но ако имате гортекс, по-добре с тях. Беше ме страх от мълниите и не извадих телефона, но често се обръщах да гледам бурята - хем страшна, хем много красива! Heart Eyes Сега ме е яд, че не снимах.  Laughing А точно пред Алеко се изсипа страшен дъжд, добре, че вече се бяхме добрали до хижата.  Crazy Нооо, ще се върнем там съвсем скоро, това не ми беше достатъчно!

# 326
  • Мнения: 9 052
За съжаление красивия път Провадия - Айтос е в ужасно състояние.
Бих пътувала по-често в района, но пътя се влошава а има и големи камиони.

Ужасяващ беше и пътя през Павликени за Търново.

Красиви места, но се добираш до тях с риск за колата и всички пътници в нея.

# 327
  • Мнения: 1 616
За втори път посетихме екопътека "Чернелка" ,но този път откъм Къртожабене.Смея да твърдя,че има още какво да се желае откъм подръжка.

# 328
  • Мнения: 4 578
Bandiera, за успокоение - пътищата в Търновско от много години са ужасно зле. Предполагам, че този, за който говориш, е републиканския, за едната му част е започнал ремонт, но в частта от Михалци до Търново толкова ли е зле? В смисъл, аз доста обикалям по места извън магистрали и първокласни пътища, този е средно положение.

Непокорна, чудесна идея за разходка, благодаря!

# 329
  • Мнения: 9 052
Значи бяхме на Деветашката пеЩера и после на   Крушунски водопади и имахме преспиване в Търново. Та минахме някак през Павликени и вътре имаше стрелка Търново, но навигацията не ни сочеше натам та я последвахме . Минахме покрай село Дъсково доколкото си спомням ... и през други села не им помня името, но как не счупихме колата не знам. Страшно е зле пътя.
А Провадия - Айтос ми е много удобен при пътувания и е толквоа красиво наоколо, но е в такова състояние, че май ще се взима друг.

Общи условия

Активация на акаунт