Не харесват приятеля ми

  • 17 267
  • 109
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 150
10г ни е разликата. Не е алкохолик, не пие дори бира, не е бил женен, няма деца, съвсем нормален човек е. Има си стабилна работа, добри доходи, просто не му е престижна работата както на наще им се иска. Аз все още съм студентка, ще се реализирам по специалността и надявам се да успея. Не искам да разчитам на него, искам сама да се издържам, така че не съм с него, защото плащал навсякъде. Не ми е толкова приятно всеки път той да плаща, но той си е такъв.
Дори и да има основание да не го харесват, това си е моят живот и трябва аз да си извървя пътя и да се уча от грешките си.

# 16
  • Мнения: 11 512
Maй и тука не ти харесаха отговорите и остана неразбрана  Sunglasses

10 години разлика са си много, особено когато ти си 21, а той на 31. Ти си на фаза старт в живота, а той на фаза да се жени и да има деца. За един 31 годишен мъж вече се вижда що за стока е. Ако работи като хамалин, шофьор или сервитьор и това му е достатъчно то трябва да ти светне лампичката. Ако няма образование и смята, че това не е важно пак трябва да ти мига в червено, ако за теб това е важно.

# 17
  • София
  • Мнения: 24 839
В днешно време, да си търсиш задължително висшист е глупаво, защото дипломи се издават и продават над път и под път.
Често е за предпочитане някой с професия, която би го хранила цял живот, отколкото с тапия, с която не може да си намери работа или ще търка бюро за 500 лева.

# 18
  • Мнения: 150
Има си занаят и си го е развил, не работи като хамалин или сервитьор. А и не виждам какво срамно има в тези професии.

# 19
  • София
  • Мнения: 8 019
Имам една приятелка, чийто родители не харесваха гаджето й, защото работеше непрестижна професия - готвач. Впоследствие човекьт се разви на международно ниво.
Така че престижността е условна и времето може да покаже потенциала на човек. Все пак имай предвид, че около 30-годишна вьзраст човек е показал максимума от вьзможностите си и между 30 и 40 основно се доусьвьршенства. Ти си прецени доколко има потенциал човекьт и си поеми отговорността за избора.

# 20
  • Мнения: 11 512
Ами като начало започва да слушаш и четеш и да се опитваш да разбереш какво ти се казва.
Тропането с краче и сърденето ги оставяш някъде другаде. Мама и тати са ги позволявали като си била малка и сега някак са смешни. Дори и тук се държиш сякаш някой ти е длъжен.

В днешно време, да си търсиш задължително висшист е глупаво, защото дипломи се издават и продават над път и под път.
Често е за предпочитане някой с професия, която би го хранила цял живот, отколкото с тапия, с която не може да си намери работа или ще търка бюро за 500 лева.

Ако си висшист си търсиш такъв. Висшето образование не е само тапия или лист хартия - той е среда, в която си израствал, доказателство, че си борбен поне малко, както и символ на това, че можеш да мислиш за бъдещето. Каква тапия ще вземеш, как ще я използваш е друга тема.
Двойки, в които жената има по-високо образование /ценз, заплата и социален ранг/ от мъжа са по-застрашени от разпад от обратните.  Peace

# 21
  • Мнения: X
Казвам ти го направо- страх ги да не забременееш и да зарежеш обучението. Искат да завършиш, да си намериш хубава работа и да се реализираш. Проблема е в разликата в годините- те смятат, че момчето вече е готово за семейсвто и ще те "подлъже" да направите едно отроче и каквото стане.
Предполагам си едно дете.

# 22
  • Мнения: 150
Казвам ти го направо- страх ги да не забременееш и да зарежеш обучението. Искат да завършиш, да си намериш хубава работа и да се реализираш. Проблема е в разликата в годините- те смятат, че момчето вече е готово за семейсвто и ще те "подлъже" да направите едно отроче и каквото стане.
Предполагам си едно дете.
Да, май това им е основното притеснение. Само че аз още не искам, трябва първо да завърша. Имам по-голяма сестра и затова за тях аз винаги ще съм по-малкото дете, на което още му е рано и се притесняват повече за мен.

# 23
  • Мнения: 96
Мойте родители също не харесваха човека до мен (тогава бях на 18-20 години)нямал добра професия,образование.......Но аз не се отказах.Омъжих се на 21 години и малко след това се роди и първото но дете.Завърших висшето си образование и си намерих работа по специалността.Към момента съм щастливо омъжена от 12 години с две деца и на високо позиция в работата. И за миг не съжалявам,че не ги послушах преди години...е това е от мен,обмисляш и преценяваш. Успех!

# 24
  • Мнения: 14 840
Предполагам , че родителите ти  не се срещат често с приятеля ти.
Ако това е така дай им възможност да го опознаят по добре.Събирай ги от време на време и може би ще има някакъв напредък.

# 25
  • На ръба на нервната криза
  • Мнения: 224
Ще повтарям съфорумки, но да обобщя какви биха могли да са причините за тази неприязън на родителите ти:
-със сигурност искат най-доброто за теб, да си обичана, уважавана, щастлива, осигурена финансово; вероятно смятат, че този мъж не може да ти предложи някое от изброените неща или че прибързваш с избора си и имаш възможност за нещо по-добро.
-той е с 10 години по-голям от теб, нормално е мъж на 30г. да има желание за брак и деца, а ти си само на 21, тепърва трябва да завършиш образованието си, да си намерих доходоносна работа, да си поживееш, ако щеш, а не да се затвориш вкъщи с бебе за неопределен период от време.
-и третия вариант е да виждат нещо в него, което ти не виждаш, защото си влюбена или казано по-просто да не им се вижда читав.

Обмисли внимателно нещата, поговори с тях и тогава ще решиш какво ще правиш от тук насетне

# 26
  • София
  • Мнения: 24 839

Ако си висшист си търсиш такъв. Висшето образование не е само тапия или лист хартия - той е среда, в която си израствал, доказателство, че си борбен поне малко, както и символ на това, че можеш да мислиш за бъдещето. Каква тапия ще вземеш, как ще я използваш е друга тема.
Двойки, в които жената има по-високо образование /ценз, заплата и социален ранг/ от мъжа са по-застрашени от разпад от обратните.  Peace

Ами, не е така, за съжаление!
Синът на наши близки, който в момента работи към фирма за климатици и изкарва добри пари, е трети курс изнесено в Пловдив обучение на УНСС, което ще му даде тапия за търкащ бюро в местната администрация.

В страната има няколко ВУЗ-а, които дават долу- горе добро обучение и среда, а оттам нататък е всичко, но не и класата, за която говориш.

И да- болшинството, които се записват да изтикат нещо, разсъждават така- да имам аз тапия, ако потрябва, без значение че нищо не знам.
Само че, аз не съм видяла досега някой, нямащ понятие от това, за което е назначен в частна фирма, да се е задържал дълго, че и да е прогресирал.

# 27
  • Мнения: 94
Нормално е родителите да се тревожат. Нормално е и да дават съвети, но човек сам си прави изводите как да живее. Аз съм омъжена от 11г., имам сестра също омъжена от 17г. Родителите ни не харесаха нито нейният мъж, нито моят, но те по принцип никого не харесват.... Twisted Evil
Аз се омъжих на 21 г., мъжът ми на 20г. Преди това живяхме половин година заедно, разбирахме се и искахме сходни неща. Иначе сме доста различни хора. Образованието не е критерий как ще се разбирате, важен е характерът и какво искате от живота. Като се омъжих се бяхме разбрали, че докато не завърша няма да правим деца. Завърших, работих на няколко места, в последствие не успях да забременея това се случи миналата година и чакам първото ни детенце живот и здраве май месец. Мъжът ми също си намери по-добра работа, започна и да учи - сам си реши. Така че опознай човека до себе си, живейте заедно известно време и си прецени сама. Ти ще живееш с мъжа си, не родителите ти.

# 28
  • Мнения: 11 512
Ами, не е така, за съжаление!
Синът на наши близки, който в момента работи към фирма за климатици и изкарва добри пари, е трети курс изнесено в Пловдив обучение на УНСС, което ще му даде тапия за търкащ бюро в местната администрация.

В страната има няколко ВУЗ-а, които дават долу- горе добро обучение и среда, а оттам нататък е всичко, но не и класата, за която говориш.

Не разбирам примера ти за НЯКАКВО момче, което още учи и работи във фирма за климатици. Той какво трябва да показва?
Нямам представа от къде имаш такива кардинални наблюдения за Университети, техните питомци  Mr. Green Предполагам са просто лично мнение базирано на няколко познати и техните деца и съдби.
Не говоря за класа, а за СРЕДА. Средата е основата, за да развиеш или не потенциала си.

# 29
  • София
  • Мнения: 24 839
Ами, не е така, за съжаление!
Синът на наши близки, който в момента работи към фирма за климатици и изкарва добри пари, е трети курс изнесено в Пловдив обучение на УНСС, което ще му даде тапия за търкащ бюро в местната администрация.

В страната има няколко ВУЗ-а, които дават долу- горе добро обучение и среда, а оттам нататък е всичко, но не и класата, за която говориш.

Не разбирам примера ти за НЯКАКВО момче, което още учи и работи във фирма за климатици. Той какво трябва да показва?
Нямам представа от къде имаш такива кардинални наблюдения за Университети, техните питомци  Mr. Green Предполагам са просто лично мнение базирано на няколко познати и техните деца и съдби.
Не говоря за класа, а за СРЕДА. Средата е основата, за да развиеш или не потенциала си.

Съжалявам, че не разбираш- по- ясно не знам как да го напиша.
Давам пример, който не е единичен, а е повсеместно явление.
Да не говорим за купените дипломи- депутати и разни други персони във властта, също ги притежават, нищо че не могат просто изречение да вържат.
И аз говоря за СРЕДА, а да обяснявам пряката връзка с класата, едва ли е нужно.

Общи условия

Активация на акаунт