WIZZ AIR - 25

  • 72 336
  • 750
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 8 892
По темата за местата, които са избрани специално от купуващия, фигурират в резервацията, но само част от тях са таксувани /в моя случай - по едно място на резервация/:
Намерих в предишната тема подобните случаи, но реална развръзка все още никой не е споделил.

# 721
  • София
  • Мнения: 90
Още се чудя, да се обаждам ли по телефона, да чакам ли да дойде време да се чекираме и тогава да видим какво ще излезе?
Ако трябва ще купувам пак места, но каква е гаранцията, че точно тези ще са свободни тогава?
Децата ще пътуват за първи път със самолет и не мога да си представя, че ще седим разделени, нищо, че момчетата не са малки. Нали за това купувам места - за да сме заедно?
Ако някой все пак има развитие на тази ситуация - нека сподели.

# 722
  • Мнения: 8 892
Ние обикновено чекираме при първа възможност. След като практиката е дори при изобщо неплатени места детето да е с родител /моето е на 7, реално няма как да го оставят само/, надявам се, ако се стигне до атоматично даване на места при чекирането, да сме заедно. Но се ядосвам, защото си избрахме места, не сме разчитали на автоматично разпределение и...

# 723
  • Мнения: 276
ralitza1974,

Ние бяхме със същия проблем, запазвахме три места на един ред, но когато платихме беше таксувано само едното място. Иначе в резервацията навсякъде си стоят запазените места. Когато чекирах багажа, в бордните карти си се появиха резервациите и си пътувахме точно както бяхме резервирали, но ни беше таксувано само мястото до прозореца. Питах стюардесата в самолета защо е така и тя каза , че не е много сигурна, но средните места и до пътеката не се заплащали. Във всеки случай при нас всичко си беше нормално и на отиване и на връщане. Пътувахме до Милано миналата седмица.

Последна редакция: пн, 15 май 2017, 17:15 от nellli

# 724
  • София
  • Мнения: 90
Благодаря, nellli.
Дано и при нас всичко да е наред.

# 725
  • Пловдив
  • Мнения: 552
Всеки човек от резервацията се чекира самостоятелно -нали така.И системата дава на всеки човек място ли и го изписва преди да се разпечата бордната карта-правилно ли съм разбрала.А като в резервацията има деца системата следи и на всеки от резервацията дава съседни места.Така ли е

# 726
  • Мнения: 112
Всеки човек от резервацията се чекира самостоятелно -нали така.И системата дава на всеки човек място ли и го изписва преди да се разпечата бордната карта-правилно ли съм разбрала.А като в резервацията има деца системата следи и на всеки от резервацията дава съседни места.Така ли е
Да. Вчера/1 седмица преди полета/ чекирах цялото семейство и ни бяха подредили един до друг, напр: 20 ред, места A, B, C, D.

# 727
# 728
  • Мнения: 4 204
Никога не съм плащала места и винаги сме били заедно. 3 или 4 човека. Peace

# 729
  • София
  • Мнения: 308
Здравейте,

Платили сме 2 големи ръчни багажа, но сега искам да ги променя. Да се откажа от единия, да остана с ръчен и да заменя другия с чекиран. Смяната с чекирания видях как става, но не намирам как да се откажа от другия голям салонен багаж. Имате ли представа дали е възможно това да стане?

# 730
  • Мнения: 19 015
Мисля, че не е възможно

# 731
  • Мнения: 964
Здравейте,

Платили сме 2 големи ръчни багажа, но сега искам да ги променя. Да се откажа от единия, да остана с ръчен и да заменя другия с чекиран. Смяната с чекирания видях как става, но не намирам как да се откажа от другия голям салонен багаж. Имате ли представа дали е възможно това да стане?
Възможен е само ъпгрейд, но не и даунгрейд.
Съгл. 16.1.1 Освен където е изрично предвидено в настоящите Общи условия за превоз, всички цени, данъци, такси и такси за други услуги не подлежат на възстановяване.

# 732
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Шани, благодаря много!  Hug
Дано да са леки полетите, че от сега всичко ми се е свило. Аз и децата летим за първи път. Пътувала съм до Италия , Франция , Албания все с автобус. Имам някакъв страх и ако не бяха децата, даже не знам дали бих се навила. Обаче те много искаха и са в еуфория. Аз...не знам , със смесени чувства съм. Става ми лошо при пътуване. По този повод има ли пликове за повръщане в самолета или да си предвидя от вкъщи най- добре?
Мисълта, че няма твърда земя под краката ми ме побърква.  Blush Даже на лифт не се качвам.  Joy

Ще взема еднократни дозички да имаме, макар че в резервираните хотели би трябвало да има такива шампоани.

п.п. По повод местата, чекирахме преди седмица и ни дадоха 4 поредни места. Водим се 3 възрастни и 1 дете. Александра я смятат за възрастен. Не сме плащали допълнително за тях. В средата на самолета са.

# 733
  • Мнения: 6 031
... По този повод има ли пликове за повръщане в самолета или да си предвидя от вкъщи най- добре?
Мисълта, че няма твърда земя под краката ми ме побърква.  Blush Даже на лифт не се качвам.  Joy
...
Наскоро пак го дискутирахме този въпрос и беше изказано мнение, че няма пликове, но аз твърдя, че нямам полет, без за има плик.
Ако все пак случите да няма, то още с качването си поискайте от кабинния екипаж.

За да притъпите усещането, че не сте на земята, седнете на мястото до пътеката.
Все пак летенето е удоволствие, което трябва да се изживее, затова се абстрахирайте от всички предишни мисли, а в главата ви да остане единствено, че това е най-сигурния транспорт.  Laughing

# 734
  • София
  • Мнения: 22 948
Мен ме е страх от лифтовете, но в самолет се чувствам много спокойна.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт