Парфюмни размисли и страсти - 208

  • 98 199
  • 731
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 617
Това вероятно е "Руж"  Simple Smile
От предишната тема - "Черният Клиник"  за мен няма нищо общо с "Аддикт", който обожавам (винаги с уточнение, че става дума за версията от 2002).
Не познавам ароматите на известни личности, защото съм пробвала няколко и общото ми впечатление е за "дженерик", твърде сладки и с изключителни слабо развитие и остатъчна миризма. На Бритни не съм тествала парфюмите, както и на Мадона (аз харесва(х) Депеш Мод и слава Богу, няма изгледи да пуснат парфюм). Имала съм "Ковет", който беше много добро попадение без проба. За SJP и аз съм чела, че била лично ангажирана с ароматите, но последният не ми допадна.
Пробвала съм и един син парфюм на Кейти Пери миналата година, който  беше приличен, но също се разви неуспешно върху мен.
Харесвам от колекционерска гледна точка за дъщеря ми Haradjuku Lovers на Гуен Стефани и с тях се изчерпва опитът ми с тези аромати.

Последна редакция: ср, 08 мар 2017, 19:51 от Tsugumi

# 31
  • Мнения: 646
Нямам нищо напреки селебрити парфюмите, въпреки да не са точно моят тип звезди. Ама и не съм много сигурна, че искам метъл индустрията от бири и вина да се преориентира към пускане на парфюми, честно казано. Rolling Eyes
През годините съм носила някои на Бритни Спиърс, но всичките са лепнещо сладки и наистина много просто аромати. Тука, около мен, обаче продължават да си ги носят.
Ето това Наоми си изпръсках с кеф и някой ден пак бих си го взела, просто от носталгия - http://www.fragrantica.com/perfume/Naomi-Campbell/Cat-Deluxe-At-Night-1027.html По спомен, беше нещо от типа на Ескадите - плодов, свеж и сочен, без да е с особени претенции.
Гореспоменатият By Night на Кристина Агилера също много ми харесваше някога и обмислях покупката му неведнъж, но така и не стигнах до него.
Не съм пробвала нищо на Риана, Мадона, Лейди ГаГа, въпреки че като цяло не са лоши отзивите.

Към момента при мен се подмотава този - http://www.fragrantica.com/perfume/Beyonce/Pulse-NYC-17224.html; бях си го купила през едни бедни години просто, за да имам парфюм; сега пробвам да ароматизирам мебелите с него, обаче едвам го понасям /може би го свързвам и с кофти период, не само аромата/.

# 32
  • София
  • Мнения: 5 656
В последните дни нося Eau de Gaga - Lady Gaga. Носила съм го в горещо време, тогава е предимно грейпфрут в духа на Герленските Алегории. Сега на хладно време обаче е по-плътен и топъл, подчертават се дървесните нотки и като цяло има доста по-различно звучене. Бях предубедена към бранда заради претенциите за оригиналност на Лейди Гага и черния й парфюм, който трябвало да мирише на скандални неща, а той си е просто поредната сладкава баналност. Този парфюм обаче за пореден път ми доказа, че не трябва да отхвърлям нещо заради предубеденост. Определено си заслужава не само пробата, но и притежанието.

Друг мой селебрити любимец е With Love - Hilary Duff. Усещам го като сладко от зрели смокини с мек пипер и подправки.

# 33
  • Мнения: 35 968
и от мен глас за О де Гага
нямам и май не съм имала друг наистина любим селебрити парфюм освен този
затворила съм го в шкафа за по-горещо време, но вероятно си струва пробата и сега /щом Атти казва  Grinning/

# 34
  • Мнения: 10 012

Спрян ли е от производство или го има още? Не съм го срещала Rolling Eyes

Спрян е, да.


За който се интересува, Rogue (Роуг) на Риана не е Rouge Руж:

http://www.thesaurus.com/browse/rogue?s=t

# 35
  • Мнения: 2 617
За който се интересува, Rogue (Роуг) на Риана не е Rouge Руж:

http://www.thesaurus.com/browse/rogue?s=t

Благодаря за уточнението!  Нямам идея, за кой парфюм става дума и предположих.

# 36
  • Мнения: 31 198
Друг мой селебрити любимец е With Love - Hilary Duff. Усещам го като сладко от зрели смокини с мек пипер и подправки.
Този и аз го харесвам. Носила съм го, махнах го, като редуцирах колекция, но е хубав аромат. Иначе не нося Селебрити парфюми. Не съм открила моите съблазнители, но и не пробвам целенасочено, признавам си.
Имала съм един на Бритни с розовата помпа, закупен насляпо заради помпата. Беше ми супер сладък и го подарих на едни тийнейджърки и ги зарадвах доста.
Не харесвам Covet и Lovely, въпреки че съм голям фен на SJP и Сексът и градът.

Темата е и за бюджетни аромати да.   Hug Посочила съм в първия пост.

Много харесвам Sin Garden Zara и го нося често вечер за "лека нощ".

# 37
  • Мнения: 729
Честит празник на дамите,благодарности на Денси за темата.Наскоро купих подарък на майка ми Lovely на SJP,като заместник на NR for her,тъй като четах неведнъж за приликата им,и даже тук изревах,че не,не било същото,мрън-мрън,много се бях вкиснала.Обаче...няколко пъти усещам от майка ми как се вее едно човъркащо-интересно ухание,по цяяяял ден-супер трайност.И така го захаресах и оцених.Иначе любим,ама много,Бритни Спиърс Believe.Единствения,който съм пробвала от портфолиото-вроятно флакона ме привлече.Никаква лепкава сладост,бих казала даже сериозен,строг,леко горчив парфюм.Ползвах го само за вечерно излизане,толкова шикарски ми идваше.Но иначе във фрагрантика гледам има много положителни отзиви като цяло за парфюмите на Бритни и като трайност и като общо усещане.И за почитателите на горчиви цитруси,несладки,шипрови-Габриела Сабатини Ocean Sun.Любим!!!Като цяло напоследък си мисля,че селебритата съчетават много добри качества-модерни аромати със задоволителна към голяма трайност,на много сносни цени,следващото,което съм си набелязала е Fancy Night /насляпо/.А относно бюджетните попадения-голяма бутилка до 80 лв,мисля,че Аgent Provocateur за шейсет и няколко лв. бутилка от 200 мл. си е екстра сделка./Трудно се удържа/

Последна редакция: ср, 08 мар 2017, 21:48 от Suzi55555

# 38
  • София
  • Мнения: 767
Честит празник , уханни дами!  bouquet Да бъдете много здрави и обичани! babydust7

От ниско бюджетните аромати този ми е правил много добро впечатление  върху колежка. Макар да не е от моя тип аромати  - тя ухаеше много нежно и женствено.  Heart Eyes

Относно   селебрити/бюджетните аромати съм имала няколко макар и за кратко някои са ми харесвали повече други по малко. Носих два аромата на Джесика Симпсън ( Fancy и Fancy Nights-този ми допадна повече), C tru ( което силно напомняше на Клое), Риана ( Reb'l Fleur  и Rebelle) , Malizia Bon Bons Milk Shake.
Парфюма на Хилари Дъф беше хубав по спомен.

Парфюм на деня - Mon Guerlain.

# 39
  • Мнения: 8 808
О, благодаря за темата! ще я следя с огромен интерес! Grinning

# 40
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Честит празник момичета  bouquet
Благодаря също за новата темичка Simple Smile. По случай празника вместо цветя, получих желан парфюм  Heart Eyes
http://www.fragrantica.com/perfume/Bvlgari/Eau-Parfumee-au-The-Blanc-145.html

Един въпрос, предполагам сте обсъждали преди в темите, но къде съхранявате и как парфюмите си?

Аз ги изваждам от кутиите и държа върху шкаф във спалнята, но чета, че е добре да са на тъмно място .

# 41
  • София
  • Мнения: 6 262
Благодаря за темата и честит празник с малко закъснение  bouquet

Имам известен опит със селебрити парфюмите. Преди години изхабих един Ин контрол на Бритни, в началото много го харесвах, типичен крем брюле от кроасан севън дейс, естествено заради простия аромат, който не търпи развитие, омръзна бързо и го изхабих насила.
Имала съм Лайв лукс на Дженифър Лопес, който също много харесвах в началото, много свеж,момичешки, плодов, при мен беше предимно сочна зряла, но не и презряла круша...изхабих с кеф, но нямах жлание да го повторя.
Имала съм и два на на Парис Хилтън- едноименния и Heiress, като за втория от 3-4години обмислям  да повторя точно по това време на годината и все не го правя. Първия не помня как мирише изобщо Blush

Интересни са ми много обсъждания Rogue на Риана, точно заради твърдениетто за прилика с Ботега Венета, която обожавам. Все се каня да поръчам и не го правя, в момента в сайтовете които следя изчезна( ако някой го мерне някъде по бг сайтове, ще съм благодарна да ми сигнализира на лични). Иначе Ботега Венетата, която май е спрягана за зимен парфюм, на мен на студ ми се губи, но в дни като предните няколко ми се развива страхотно.Пролетта много ще я нося Heart Eyes
Другия, който ми е интересен е Fancy Love Jessica Simpson, заради шампанското. Ако някой го познава, ще се радвам на описание.
Имах Truth or Dare на Мадона и въпреки че харесвам белоцветни парфюми, с този не се спогодих, поне не в първите 5-6 часа. В базата си е страхотен  Peace

От бюждетните парфюми любимци са ми Агент Провокатър и Мертесата( на нея и още студено обаче), Дюпонт също(той ми е любими офисен аромат). А също и Черната ванилия на Ив Роше, с която имах трудно запознанство, но в момента много ми харесва и ми носи много комплименти, имам мини, но май ще взема пълна бутилка., неролито също е доста приятно, но искам да го понося на по-топло да видя дали ще си паснем и с него.

Един от най-новите ми любимци е Кабошар ЕДТ, който беше много успешен изстрел на сляпо. Него също много ще го нося идващата пролет. Има ли голяма разлика в аромата с ЕДП? И наистина ли толкова прилича на Бандит, както твърдят във Фрагрантика?

# 42
  • Мнения: 7 060
Честит празник момичета  bouquet
Благодаря също за новата темичка Simple Smile. По случай празника вместо цветя, получих желан парфюм  Heart Eyes
http://www.fragrantica.com/perfume/Bvlgari/Eau-Parfumee-au-The-Blanc-145.html

Един въпрос, предполагам сте обсъждали преди в темите, но къде съхранявате и как парфюмите си?

Аз ги изваждам от кутиите и държа върху шкаф във спалнята, но чета, че е добре да са на тъмно място .

Да ти е честит новият парфюм и със здраве да си го ползваш. Но начинът, който си избрала за съхранение, е абсолютно неподходящ. Не бива да се вади от кутийката, както и да се държи на топло и светло място. За моите съм отделила едно чекмедже.

# 43
  • Козлодуй
  • Мнения: 758



За който се интересува, Rogue (Роуг) на Риана не е Rouge Руж:

http://www.thesaurus.com/browse/rogue?s=t

Понеже съм зле с английския, аз го четях и даже търсих това Роуг като Пойр Laughing Естествено нищо не намерих и се наложи да питам.
~Étoile~, в бг сайтове не знам, но го има във фрагрансЕкс и ако не беше в тия 75 и 125мл хич нямаше да го мисля... Най-малкото пък е 7мл, което ми се вижда твърде малко, ами ако вземе да ми хареса newsm78 И Eau De Gaga го има, и Rogue Man 30мл, темата определено е разоряваща Mr. Green

Съхранението- в кутийките им и в шкафове на тъмно.

# 44
  • Мнения: 35 968
Eдин от най-новите ми любимци е Кабошар ЕДТ, който беше много успешен изстрел на сляпо. Него също много ще го нося идващата пролет. Има ли голяма разлика в аромата с ЕДП? И наистина ли толкова прилича на Бандит, както твърдят във Фрагрантика?

прекрасен и божествен  Heart Eyes
не и не
по-строг, по-остър, по-студен

Общи условия

Активация на акаунт