Отдаване и наемане на имоти под наем - какво се случва реално? - 5

  • 78 337
  • 738
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 1 743
То оплакването от съседите е малко относително. Обикновено мрънкат без причина.
Така е. Там е трудно доказуемо, кой крив, кой прав, и кой го е яд че някой взима наем...
Точно казано.  Peace

# 676
  • Мнения: 25 791
При мен оплаквания от един комшия не минават. Трябва поне 2 семейства да имат сходни проблеми, за да им повярвам. Лично съм чувала, как жени от блока говорят за собственик който отдава под наем, че бил цитирам "паразит", та така хорската злоба край няма.
Щом не се стига до намеса на полиция, значи сме добре. Laughing

Въпрос: колко време е нормално да стои без наематели според вас, от 4 дни имам обява, и нещо не попадам на свестни желаещи. newsm78

# 677
  • София
  • Мнения: 1 743
Tays моите съседи по същия начин мрънкаха.Когато излязоха едни наематели боядисвах апартамента и се чуваше силна музика от съседен апартамент. Съседката търчи да вика. Вдигнах и един скандал и от тогава моите наематели не пречат на никой.

# 678
  • Мнения: 14 437
По договор в срока на плащане на наема и заплащане на дължимите консумативи-депозита само за щети по имота.
Според мен седмица е нормално да търсиш наематели, So Lucky*

# 679
  • Мнения: 14 966
При мен оплаквания от един комшия не минават. Трябва поне 2 семейства да имат сходни проблеми, за да им повярвам. Лично съм чувала, как жени от блока говорят за собственик който отдава под наем, че бил цитирам "паразит", та така хорската злоба край няма.
Щом не се стига до намеса на полиция, значи сме добре. Laughing

Въпрос: колко време е нормално да стои без наематели според вас, от 4 дни имам обява, и нещо не попадам на свестни желаещи. newsm78
Аз покрай последните наематели лично се запознах с кварталната инспекторка и още двама , които ходят по сигнали. Нямаше от какво да се крия. Обясних цялата ситуация. И телефони разменихме. Знаят и за лъжливите сигнали на съседа отдолу. Не съм писала срещу него , но това тепърва предстои , в случай на нови клеветнически твърдения.  Така че , и за  полицията съм "контингент " Joy
Tays моите съседи по същия начин мрънкаха.Когато излязоха едни наематели боядисвах апартамента и се чуваше силна музика от съседен апартамент. Съседката търчи да вика. Вдигнах и един скандал и от тогава моите наематели не пречат на никой.
И при мен това следва. Аз години проявявах разбиране към съседа , все потърпевши ми бяха наемателите и отнасяха забележки , докато разбрах , че човекът е проблемен и си търси вниманието за моя сметка.

# 680
  • Мнения: 25 791
Вече са ми откраднали снимките, и предлагат апартамента ми. Joy Joy Joy
Да им се обадя ли да ги питам, как ще организират оглед? hahaha

# 681
  • София
  • Мнения: 16 106
Лъки, за мене няма срок за даване под наем.
Провеждаш си кастинга докато попаднеш на читави хора.
3 месеца съм била без квартиранти. Но имах майстор за дребни поправки - много бавно работеше.
После чистачката от работата ходи да чисти с дъщеря си. Писала съм - работя срещу апартамента.
Та не бързах - когато го стегнахме брокерката ми го снима и пусна обявите.
Все не ми харесваха кандидатите, странни птици бяха. Накрая дъщерята доведе познати на тогавашното и гадже.
Съгласиха се на условията ми и подписахме договора, след проверка.
Та веднъж и аз почти прескочих брокерката си.
ПП - предполагам, че крадците ще се направят на клиенти и ще дойдат с кандидат-наемателите.
Нали вече имаше такъв случай.

# 682
  • Мнения: 25 791

 
ПП - предполагам, че крадците ще се направят на клиенти и ще дойдат с кандидат-наемателите.
Нали вече имаше такъв случай.
Да, имах Ани, която беше Поли... ooooh! ooooh! ooooh!

# 683
  • Мнения: 14 695
Вече са ми откраднали снимките, и предлагат апартамента ми. Joy Joy Joy
Да им се обадя ли да ги питам, как ще организират оглед? hahaha
Задължително! Mr. Green

# 684
  • Мнения: X
Лъки, за мене няма срок за даване под наем.
3 месеца съм била без квартиранти.
1/4 Година, т.е. поне за четири години трябва да имате "верни квартиранти".

# 685
  • Мнения: 3 031
Това е добра идея - да се удържат пари от депозита за чистене. Някой наемател / от пишещите и четящи тук/ може и да "скочи" срещу наемодателите, защото по принцип всички бг-мами са страхотни чистници, но аз имам пресен пример от миналата есен.

Първоначално наемателят ми беше мъж, приятелката му работеше в Белгия и само "прескачаше" за някой уикенд тук. Но, тя забременя и след раждането щеше да идва тук с бебето за времето на отпуска й по майчинство. Мъжът й отиде за 3 месеца там и ме помоли да организирам основно почистване на апартамента /100 кв.м., с 3 балкона и големи прозорци/. Нищо не беше чистено основно - прозорци, пердета, плочки, балкони, врати, шкафове.

Даже беше оставил 1 кош пране с негови дрехи, спалнята с чаршафи - да седи 3 месеца и те да пристигнат с бебе....  Почистването на целия апартамент, плюс пране, отне около 2 1/2 дни и апартаментът беше като чисто нов, даже дрехите и чаршафите бяха сгънати и подредени от жената, която отиде да чисти.

Преди това проверих тарифите на фирми за чистене - при 8 ч. заетост - 70-80 лв. на ден. Така че аз платих /с препаратите за чистене/ около 200 лв.

За това, ако има клауза в договора, че апартаментът трябва да бъде предаден във вида, в който е бил нает и те не го направят - защо да не си удържа тези пари?

# 686
  • Мнения: 845
Аз имам такава клауза, че при непочистен имот удържам 50 евро от депозита. До сега 2-3 пъти ми се е налагало да прибягвам до нея, но около 50 лева, явно наистина ми е прикипяло тогава. Защото има и случаи, когато просто казвам „май*****а му” и почиствам сама.

# 687
  • Мнения: 2 200
Лъки, за срока за наемане за хубав имот си мисля, че седмица е приемливо. Хората оглеждат, обмислят с какво могат да направят компромис и т.н. Нашия го взеха на петия ден, макар още преди да се изнесем познати питаха за него, но явно бяха очаквали по-нисък наем. На четвъртия ден бях почнала да се притеснявам, че съм го надценила, но , ето, на петия ден сутринта дойде момче, което веднага го хареса и отиде да тегли пари за капаро, докато се върне мина и следващия оглед и те също искаха да наемат, ако младежът се откаже. Както и-друг път-сте коментирали тук, трябва и доза късмет

# 688
  • Мнения: 2 049
Лъки, а мислила ли сте да не го отдавате под наем за известно време? Сега е летен сезон, много млади хора ще дойдат да работят на морето... Да не стане така да го наемат и след 2-3 месеца да се изнесат? newsm78

# 689
  • Мнения: 25 791
Лъки, а мислила ли сте да не го отдавате под наем за известно време? Сега е летен сезон, много млади хора ще дойдат да работят на морето... Да не стане така да го наемат и след 2-3 месеца да се изнесат? newsm78
Не мога да си позволя да не го отдавам. Няма такъв вариант. На всички казвам, само дългосрочно, поне 1 година...Проблема е, че в момента идват само едни индивиди на оглед, дето ме е страх само да говоря с тях...Включително днес, един особен чичко, гледа, отвори всички възможни шкафове, и чекмеджета...търсел мухъл, защото в новото строителство винаги имало. Rolling Eyes Той бил алергичен към мухъл и сменял квартира при най малкото наличие...После почуква, стени дограми...това какво е, онова какво е...гипсокартон ли е? а тази дограма, колко камерна е...сградата улегнала ли е? (от 2011та остана и да не е )...гледа с едни очила...мисли, накрая каза, че съпругата му трябвала да реши. newsm78 Аз като купувам апартамент не гледам чак така, а той квартира избира все едно ще я купува... Crazy отделно си мисля, 50 годишни хора, по квартири...нещо не е съвсем наред.

Общи условия

Активация на акаунт