Отдаване и наемане на имоти под наем - какво се случва реално? - 5

  • 78 322
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 54 445
Що бе, Лъки?
В нашия вход има семейство, 60+, втори брак. От над 10 години са под наем в това жилище. Приятели са ми и те ми дадоха съвет да давам моето необзаведено.

# 691
  • Мнения: 4 405
А замисляли ли сте се, да пуснете сега обява, а да обявите, че апартамента е свободен от юли-август?
Thinking
Лъки, а мислила ли сте да не го отдавате под наем за известно време? Сега е летен сезон, много млади хора ще дойдат да работят на морето... Да не стане така да го наемат и след 2-3 месеца да се изнесат? newsm78
Thinking
Вие се представяхте като наемател  в Кьолн ,който преди време тук в тази тема се хвалеше :
'' ....но  собственика не може да те спре и дори не ги интересува какво правиш - стига да си плащаш и накрая да върнеш апартамента както си го взел (ако си го взел след освежаване).
 
В предния апартамент имаше опция да се бутне една стена и да си направя хола по-голям и се възползвах от нея. Rolling Eyes Понеже сам си освежих апартамента тогава, след предния наемател, като си тръгвах не вдигнах наново стената.''

 Даже горещо съветваше наематели смело да бутат стени в наетите имоти стига накрая като се изнесат да ги възстановят..Понеже това било ОК в немско. Joy hahaha
Та въпросът ми е от какво е провокиран у вас този внезапен интерес към имоти отдавани у нас и то обявени сега ,а със срок на наемане след няколко месеца?
За да не е спам веднага ви отговарям и на двата въпроса. Отлагането не е гаранция ,че наемодателя няма ''да попадне'' на кофти наемател ,който вече е съсипал чужд имот и търси някой ремонтиран .Обаче за да не влезе в разходи държи новото да му се пази и да не плаща за него докато не му изтече предизвестието за това дето напуска. За това отдаващите не са ''се замисляли'' над този проблем на наемащите. bowuu

Последна редакция: пт, 16 юни 2017, 14:26 от mamamari

# 692
  • Мнения: 25 750
Единия от днешните искал да депозира...Аз не съм видяла приятелката му. Не сме обсъдили всичко...професията му не ми вдъхва доверие... Rolling Eyes

# 693
  • Мнения: 2 681
Кажи, че ще си помислиш.
А защо да гледаш и приятелката?
Подписва само той и после си решава  с кого да живее.
Съгласен ли е с условията?

# 694
  • Мнения: 25 750
Кажи, че ще си помислиш.
А защо да гледаш и приятелката?
Подписва само той и после си решава  с кого да живее.
Съгласен ли е с условията?
Аз искам да знам кой ще живее. Щом са двойка искам да познавам и двамата, къде работят, от колко време...Важно ми е.
Вчера имах една особа на оглед. Никога не бих я пуснала, дори и двоен наем да беше предложила. Sick
Той е съгласен на условията, след 10 минутен разговор. Но аз искам да дообсъдим някои неща.

# 695
  • Мнения: 322
Вече са ми откраднали снимките, и предлагат апартамента ми. Joy Joy Joy
Да им се обадя ли да ги питам, как ще организират оглед? hahaha

Ужасни нагляри.  Twisted Evil

Имам същия опит отпреди няколко години - държах да отдам жилището си сама, пуснах частна обява с воден знак на снимките, на следващия ден гледам обявата си с копирано дословно описанието на апартамента, пусната от някаква световно неизвестна агенцийка... А върху моя воден знак на снимките плеснали тяхното лого.  ooooh! Звъняха ми сума брокери, увещаваха ме как от мен комисионна няма да искат, една дори ми се скара по телефона, че много нисък наем съм обявила, можело и повече да взимам.  Laughing Бях си купила предплатена карта, чийто номер беше публикуван в обявите, но направих огромната грешка да дам личния си номер при едно запитване в ОЛХ, уж наемателка, дали не се казваше и тя "Ани"...  Whistling До ден днешен ми звънят през няколко месеца да ме питат дали съм доволна от наемателите, които са ми намерили.  Shocked Това без да съм имала какъвто и да е контакт с тях - в крайна сметка аз отдадох апартамента си сама на първия оглед. Извадих голям късмет, понеже наемателката ми живее вече четвърта година, поддържа добре апартамента, нито веднъж не е закъсняла с плащанията, никакви оплаквания няма от съседите. От своя страна аз винаги откликвам максимално бързо, когато се наложи ремонт някакъв или подмяна на уред.  Peace



# 696
  • Мнения: 2 465
Здравейте!

Нужна ми е формулировката на клауза от договор за наем относно огледи преди изнасянето на наемателите, когато е по тяхна вина.

Предварително благодаря!

# 697
  • София
  • Мнения: 16 038
Ами формулираш си го с думи прости и го вписваш като точка №.
После и двете страни  се подписвате на всяка страница от договора.
Макар, че аз никога не бих си го причинила.
Ще е неподредено и мръсно - това може да отблъсне новите кандидати.
а и хората трудно ще отличат кое е към апартамента, кое ще си вземат изнасящите се-
Като се изнесат и поорпавя имота тогава започват огледите.
Нямам зор и бърза работа.

# 698
  • Варна
  • Мнения: 192
Наистина, ако някой се съгласи на огледи докато той още живее там, почти сигурно е че ще саботира тези огледи.

# 699
  • София
  • Мнения: 3 160
Наистина, ако някой се съгласи на огледи докато той още живее там, почти сигурно е че ще саботира тези огледи.
А кандидат-наемателя ако си направи сметката, че и от него ще се иска да посреща и изпраща групи туристи, много вероятно да избяга с 200. Това е едно от нещата, които ми е правило най-лошо впечатление по огледи.

# 700
  • Мнения: 25 750
Здравейте!

Нужна ми е формулировката на клауза от договор за наем относно огледи преди изнасянето на наемателите, когато е по тяхна вина.

Предварително благодаря!


Ако ще ги изкарваш по тяхна вина, не очаквай да приемат нови кандидат наематели с кафе и сладки. Peace

# 701
  • Мнения: 54 445
Лъки, ти докъде стигна?

# 702
  • Мнения: 25 750
Лъки, ти докъде стигна?
Обадиха ми се днес че са оставили капаро, но ми е лошо цял ден, а и казах събота и неделя да не ме безпокоят. Утре ще се срещна с наемателя и ще дообсъдим, ако е съгласен да влиза. Миналата седмица се измъчих с освежаването, трябваше да съм на място, нямам сили вече за огледи, надявам се този наемател да е читав. Ясно ми е че е на късмет, дано имам поне малко този път.
Иначе брокера ми звъни цял ден, сакън да не изтърве комисионната си.

# 703
  • Мнения: 1 036
 Лъки, явно и ти си им клекнала на брокерите и апартамента ще го дадеш чрез агенция.  Не се ли научиха тези хора, че може да се избегне посредничество. Чак ме е яд да се плащат на хаос грешни пари. Ами четете бе хора. На някои обяви ясно е написано ЧАСТНИ.  И аз така почаках, почаках не се обади частно лице и ме е яд, че толкова свестни наематели/поне засега/ са платили и моята комисионна.

# 704
  • Мнения: 25 750
Лъки, явно и ти си им клекнала на брокерите и апартамента ще го дадеш чрез агенция.  Не се ли научиха тези хора, че може да се избегне посредничество. Чак ме е яд да се плащат на хаос грешни пари. Ами четете бе хора. На някои обяви ясно е написано ЧАСТНИ.  И аз така почаках, почаках не се обади частно лице и ме е яд, че толкова свестни наематели/поне засега/ са платили и моята комисионна.
А-а, аз съм им казала, от мен комисионна няма да видите. Правя по 2 разходки на ден, да показвам, на мен брокерите работа не са ми свършили, нито съм ги търсила аз. Наемателите са виновни, че не четат из нета, а ходят по фирмите.

Общи условия

Активация на акаунт