Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-15

  • 73 352
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Sofia
  • Мнения: 4 045
Здравейте! Не знам въпроса ми дали е за тази тема, ако не е моля да ме извините и ако може да ме насочите където трябва  Praynig  Искам да пусна обява на имот(къща) в чужд сайт. Това възможно ли е?

Аз имам същия въпрос и по-точно търся хора, търсещи имоти от типа "off the grid".

# 706
  • Мнения: 1 299
Здравейте!
Интересувам се от изгоден ипотечен кредит. Разглеждах ПИБ и ДСК-около процент и половина разлика в полза на ПИБ.
Приемам съвети  Peace

# 707
  • Мнения: 6 966
Здравейте!
Интересувам се от изгоден ипотечен кредит. Разглеждах ПИБ и ДСК-около процент и половина разлика в полза на ПИБ.
Приемам съвети  Peace
Ние ей сега взехме ипотечен кредит от ПИБ. Дадоха ни 3.5% на 90% финансиране. Аз съм много доволна като цяло. Има темичка за ипотечните кредити, вероятно там ще намериш повече информация: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=626756.3165

# 708
  • София
  • Мнения: 1 678
Здравейте!
Интересувам се от изгоден ипотечен кредит. Разглеждах ПИБ и ДСК-около процент и половина разлика в полза на ПИБ.
Приемам съвети  Peace

Има кредитни консултанти, които безплатно консултират и си взимат комисионна от банката, която избере клиента им. Представят и съпоставят условията на няколко банки и ти си избираш от коя да теглиш кредита. Може да си избереш и различна банка, не те обвързват по никакъв начин.

# 709
  • Мнения: 1 299
Благодаря за отговорите  Simple Smile

Лихвата на ПИБ  фиксирана ли е за целия период на договора или е  само за определен брой години и после плаващ?

# 710
  • Мнения: 6 966
Благодаря за отговорите  Simple Smile

Лихвата на ПИБ  фиксирана ли е за целия период на договора или е  само за определен брой години и после плаващ?
При нас е фиксирана за 3 години.

# 711
  • Мнения: 1 299
Благодаря за отговорите  Simple Smile

Лихвата на ПИБ  фиксирана ли е за целия период на договора или е  само за определен брой години и после плаващ?
При нас е фиксирана за 3 години.
Е тая неизвестност после ме притеснява!

# 712
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 589
Здравейте!
Интересувам се от изгоден ипотечен кредит. Разглеждах ПИБ и ДСК-около процент и половина разлика в полза на ПИБ.
Приемам съвети  Peace
Съпоставя се не само лихвеният процент, а и останалите условия по кредита - такси за обработка на документите, за оценка на имота, за обслужване - годишни. Има и задължителни застраховки на имота /евентуално на кредитополучателя/ - за чия сметка са и т.н. Така ще добиете реална представа за изплатените пари за периода на заема. Добре е да поискате разпечатка от банките относно всички вноски по погасяване. Peace

# 713
  • Мнения: 6 966
Има варианти и с по-дълъг фиксиран срок (примерно, 5 години има в Пощенска), но са с по-висока лихва.

Съпоставя се не само лихвеният процент, а и останалите условия по кредита - такси за обработка на документите, за оценка на имота, за обслужване - годишни. Има и задължителни застраховки на имота /евентуално на кредитополучателя/ - за чия сметка са и т.н. Така ще добиете реална представа за изплатените пари за периода на заема. Добре е да поискате разпечатка от банките относно всички вноски по погасяване. Peace
Да. В банката ти правят безплатна оферта и можеш да провериш всичко.
//Оценката на имота се прави веднъж и навсякъде е между 100 и 140 лв. В ПИБ има изискване за застраховка на имота, но не и на човека. Има 0.1% такса за вписване на ипотеката. А за обработка на документите така или иначе се плаща на нотариус и няма как да се мине без това към коя да е банка. Ние не сме плащали на банката за обработка на документи за одобрението. На банката платихме само за оценителя -мисля, че беше 120 лв. Simple Smile

# 714
  • Мнения: 4 188
До година, година и половина, се очаква качване на лихвите. Доста няма да могат да обслужват кредитите си.  Mr. Green

# 715
  • Мнения: 6 966
До година, година и половина, се очаква качване на лихвите. Доста няма да могат да обслужват кредитите си.  Mr. Green
А кое му е радостното на това?  newsm78 Много злобливо.

Повечето хора се стараят да влязат в някакъв вариант, в който и при най-черния случай да могат да си плащат таксата.

# 716
  • Мнения: 41
До година, година и половина, се очаква качване на лихвите. Доста няма да могат да обслужват кредитите си.  Mr. Green
Извинявам се, но това си е изказване от човек, който не му стиска да предприеме каквото и да било. Дори да има някакво леко повишаване на лихвите, то никога вече няма да е толкова голямо, че да не може един работещ човек да не го поеме. В цяла Европа лихвите по ипотечните кредити са ниски, а това че до скоро при нас бяха по-високи, точно сега се нормализира. Очакванията са ако се влезе в Шенген нещата да си останат така. Нещата в България са вече такива, че няма начин образован млад човек да остане без работа/болезнена липса на кадри/. Само безработица може да доведе до невъзможност на обслужване на кредит.

# 717
  • Мнения: 4 188
До година, година и половина, се очаква качване на лихвите. Доста няма да могат да обслужват кредитите си.  Mr. Green
А кое му е радостното на това?  newsm78 Много злобливо.

Повечето хора се стараят да влязат в някакъв вариант, в който и при най-черния случай да могат да си плащат таксата.
Не виждам да съм заподскачал от радост, дори съм зелено озъбен. Надявам се, че си си пресметнала риска.

# 718
  • Мнения: 6 966
До година, година и половина, се очаква качване на лихвите. Доста няма да могат да обслужват кредитите си.  Mr. Green
Извинявам се, но това си е изказване от човек, който не му стиска да предприеме каквото и да било. Дори да има някакво леко повишаване на лихвите, то никога вече няма да е толкова голямо, че да не може един работещ човек да не го поеме. В цяла Европа лихвите по ипотечните кредити са ниски, а това че до скоро при нас бяха по-високи, точно сега се нормализира. Очакванията са ако се влезе в Шенген нещата да си останат така. Нещата в България са вече такива, че няма начин образован млад човек да остане без работа/болезнена липса на кадри/. Само безработица може да доведе до невъзможност на обслужване на кредит.
А ако си бил разумен и си гледал таксата да е поносима, дори да си безработен ще можеш да намериш 1-2 такси, докато се закрепи положението. Нашата (и преди съм казвала) такса е по-ниска от сегашния ни наем. Ми то и наема да не си платя, пак ще съм на улицата. Много по-смислено е вместо да хвърлям пари през прозореца по хазяи да си подсигуря живота и този на децата ми с нещо наше.

# 719
  • Мнения: 260
Здравейте!
Интересувам се от изгоден ипотечен кредит. Разглеждах ПИБ и ДСК-около процент и половина разлика в полза на ПИБ.
Приемам съвети  Peace

ЦКБ 3,3% за първата и 3,5 % за следващите години + застраховка за тяхна сметка

Общи условия

Активация на акаунт