Здравословен и естетичен проблем след раждане

  • 62 771
  • 461
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 2 420
А ето го точно моя уред



самият уред наем за 3 месеца - 481,95 ЕВРО
https://www.medizintechnik-heise.de/shop/incomove-emg-biofeedback/

накрайникът / вагинална сонда/в средата 267,75 Евро
тя не се наема, а се купува еднократно
http://www.medizintechnik-heise.de/shop/sonden-fuer-therapiesysteme/

на мен ми ги изписаха и двете по касата, с рецепта.
трябваше да се обадя на един телефон, уговорихме час и една дистрибуторка на фирмата за тази техника дойде у дома и донесе уреда. Проведе с мен доста обширно интервю и ми даде указания за ползуването на уреда. След 3 месеца получих е-майл с напомняне да изпратя уреда обратно.

Както горе писах, видя ми се много неудобно и неприятно занимание, а и тогава четох точно за ендометриозата и направо си втълпих, че може да стане някоя беля и след 3-4 процедури прекратих стимулацията с уреда и продължих с обикновени кегелови упражнения .
Повече не отидох при уролога, понеже бях много разочарована.
Преди този уред ми правиха и уродинамика. Установиха, че нямам слабост на мускулите, задържам и урината напълно.
Вече съм си организирала на всеки час пипи-пауза и обикновено нямам проблем, но ето днес беше ужасно задушно и жегаво, затова пих доста повече вода и трябваше да ходя и по 2 пъти на час до тоалетна.
Превръзките ги нося превантивно, не всеки ден ми се случва изпускане.
Никак не ми е дискомфортно, те са от най-тънките Always ultra.
Миналата седмица дадох задача на майка ми да ми търси добър лекар уролог в нашия град и много се надявам в БГ да открият за какво става дума. Скоро ще си ходя в БГ. Ще си платя всички необходими изследвания. Тук в Германия,  лекарите често изписват неща, които не им натоварват собствения бюджет, дори и с това да причиняват такива големи разходи на здр. каса. Досега не са ми правили основни иследвания на урината, само стандартни, а аз знам, че има и други .  Май трябва да пиша в здравната тема за идеи.

Клариса, не беше чак като сексиграчка, виж на снимката. Липсват няколко см на дължина и широчина.Laughing

# 166
  • Мнения: 300
Муцуни, не се притеснявай - усещането е просто загряване на третираното място.

Колкото до пигментните петна - да трудно е справянето с тях, но д-рът е уверен, че ще се премахнат с лазера.



# 167
  • Мнения: 349
Здравейте, момичета - напоследък съм доста заета и нямам много време за форума, минавам да ви споделя, че нещата при мен се оправят все повече с всеки изминал ден, всичко стана почти като преди - нямам вече болки и външно нещата са като преди раждането. Все пак ми предстои и трета процедура да затвърдя резултатите и за превенция от бъдещи проблеми.  Hug

Мирела, нямам време да чета всички последни постове в темата и не знам точно какъв е твоя случай, но не си ли мислила за лазерно лечение, вместо да влагаш толкова време в този уред? Rolling Eyes

# 168
  • Мнения: 2 420
Здравейте, момичета - напоследък съм доста заета и нямам много време за форума, минавам да ви споделя, че нещата при мен се оправят все повече с всеки изминал ден, всичко стана почти като преди - нямам вече болки и външно нещата са като преди раждането. Все пак ми предстои и трета процедура да затвърдя резултатите и за превенция от бъдещи проблеми.  Hug

Мирела, нямам време да чета всички последни постове в темата и не знам точно какъв е твоя случай, но не си ли мислила за лазерно лечение, вместо да влагаш толкова време в този уред? Rolling Eyes

Ами аз всъщност не съм раждала , но видях темата и ми стана любопитно понеже моя близка ще ражда, затова реших да прочета за какви проблеми става дума.
Включих се с мнение, понеже видях запитване за апарат, подобен на този, който съм получила за тренинг на тазовите мускули, понеже имам някои проблеми с пикочния мехур. Исках да обърна внимание върху това, че не се знае тези ел.импулси от апарата на кои точно клетки влияят и за какво.
Между другото същото се питам и за лазера, който толкова хвалите.

Има ли някакви рискове процедурата?
Какви странични ефекти могат да се появят?
Може ли да стане беля?
и т.н.

# 169
  • Мнения: 663

Муцуни, има ли значение на колко години си родил за отпускането на мускулите. Ако родиш на 20 по-малък ли е шанса да се отпуснат, ако родиш на 40?  Rolling Eyes

Не знам дали има значение на колко  години си родила, но знам, че проблема го има и при жени,  които не са раждали. 

ЛияЛ, трябва ли да се правят поддържащи процедури?

# 170
  • Мнения: 300
Мирела,  аз също имах  притеснения,  принципно съм голяма паника, но д-р Николов ме увери, че няма риск и странични ефекти. Единственото условие е да си здрава, т.е да няма раничка и някаква инфекция преди процедурата, затова и се правят изследвания. Едно време ни изглеждаше като
фантастика, но лазерите и ултразвука  навлизат във всички области на медицината и това е бъдещето.
Аз само от една процедура определено имам подобрение.

# 171
  • Мнения: 47 991
За мен е странно да смяташ, че в български град ще са по-компетентни отколкото в Германия, а също да те е страх от уред, работещ с най-обикновена електростимулация, отдавна ползвана и сравнително безопасна, но не и от лазер Simple Smile Лазера на мен също не ми изглежда безопасен да грее "там дето слънце не огрява" и не го смятам за панацея Simple Smile Лично според мен сигурно помага при известна отпуснатост на стените на влагалището и до там, подобно на процедури за лице например. А проблемите с инконтиненция, смъкване и други подобни може да са по-комплексни и дори да не се решат само с един вид терапия.

# 172
  • Мнения: 2 420
e Хепи,
никъде не съм писала, че не ме е страх от лазер,
писала съм защо съм в темата,

ето да прочетеш пак

Скрит текст:
Ами аз всъщност не съм раждала , но видях темата и ми стана любопитно понеже моя близка ще ражда, затова реших да прочета за какви проблеми става дума.
Включих се с мнение, понеже видях запитване за апарат, подобен на този, който съм получила за тренинг на тазовите мускули, понеже имам някои проблеми с пикочния мехур. Исках да обърна внимание върху това, че не се знае тези ел.импулси от апарата на кои точно клетки влияят и за какво.
Между другото същото се питам и за лазера, който толкова хвалите.

Има ли някакви рискове процедурата?
Какви странични ефекти могат да се появят?
Може ли да стане беля? и т.н.

а дългогодишните ми лични впечатления от немските лекари не са еднозначно позитивни. Има неща в които са много добри и неща, където е по-добре да потърсиш алтернатива.
Ако продължавам да търпя и да страдам, без да предприема нищо - това би било странно.
Наред с консултация с позната гинеколожка в Бг, смятам да отида и в една урологична клиника, която дори е съвсем наблизо до нас. Миналата седмица случайно я открих, когато ходих на свиждане в болничния комплекс там.
Досега съм била само на частен уролог, в кабинет и не в клиника.

Последна редакция: вт, 25 юли 2017, 19:07 от Mirella_

# 173
  • Мнения: 47 991
Добре Simple Smile
Просто няколко пъти мислех да пиша, но темата е някак все за лазера Simple Smile
А аз си имам едно на ум за бг лекари, които понякога са готови да злоупотребяват, ако ( не) плащаш.

# 174
  • Мнения: 2 420
Абсолютно си права да имаш едно наум. Черни овце има във всяко стадо.
В България ще отида само на лекар, който ми е препоръчан, като ще внимавам и кой на какви основания ми го препоръчва.Смятам да посетя и гинеколожката , която се грижи от повече от 30 години безупречно за майка ми. Аз самата преди съм била при нея и съм много доволна.И  от нея смятам да потърся препоръки за проблема с пик. мехур.
Живеещите в Германия имат представа за системата тук и знаят, че тукашните лекари си имат любими похвати, от които не се отказват доброволно и някой път това е фатално. Един мой познат, лекар при това, го умориха точно защото не му направиха необходимите изследвания навреме. При него и не е ставало взпрос за финансовата заст. Той имаше частна застраховка, което дава по- голяма свобода в избора на терапии, понеже финансово е по-добре подплатена тази застраховка. В Германия не винаги е финансова причината, както в БГ. Манталитетът също е причина.

В тази тема се пишат само позитивни неща за лазера, което ми е много чудно.
Изобщо идеята, че чрез едно нагряване, каквото прави лазера, влагалището ще се свие е суперстранна...
Това да не е вълнен чорап, че като го изпереш на 90 градуса да се свие до детско чорапче.

# 175
  • Мнения: 349
При мен има натрупване на съединителна тъкан следствие на разкъсванията при раждането, което води до болезнен интимен акт. Съветвала съм се за този проблем и единственото, което ми казаха е, че евентуално операция би помогнала, но за мен това не е вариант. След две процедури имам страхотно подобрение и освен, че процедурата с лазера ми помогна  друго не мога да кажа.
В България имаме много добри лекари и не смятам, че отстъпват като професионалисти и отношение към пациентите си на лекарите от други страни. Наскоро на приятел, който живее в Германия повече от 30 години, оперираха  майка му заради счупена тазобедрена кост и той е изключително впечатлен от нивото на обслужване във въпросната болница.
Проблемът според мен е разликата в базата между държавните и частните болници.
Да, когато отидеш в частна болница или в частен кабинет се плаща и така е навсякъде по света.

# 176
  • Мнения: 433
Момичета, най-важното е да споделяме изпитани методи за борба с проблема с вагиналното отпускане и изпускането и оттам нататък вече всеки си решава на коя процедура ще се подложи.  Peace Иначе за разликата между частните и държавните болници съм напълно съгласна и е отвратително чувството, което изпитваш в повечето държавни болници - все едно си някакъв натрапник, никакво отношение към пациента или стремеж да ти помогнат адекватно. Последното ми посещение в спешното на една от държавните болници в София го потвърди, не искам да си спомням.  Sad Понякога ни третират не като хора буквално, но да не измествам темата на разговора..  Peace

# 177
  • Мнения: 718
Действието на лазера не е от самото затопляне. Затоплянето е чувството, което усещаш. Действието се състои в отворите, които прави снопът от лъчи в лигавицата и оттам предизвиква регенерация на тъканите. А и до колкото знам става дума за дека вълна..

Аз лично разбрах за тези неща приятелка, която си го е правила в чужбина и тя ме светна по-въпроса. Не съм го пробвала, но щом е толкова популярен в другите страни, може би има защо. А и както виждате лазерните технологии вече се прилагат за лечение на почти всичко - от епилация до коригиране на зрение.

За частните и държавници болници и на мен не ми се ще да прибягвам до държавни болници, да чукаме на дърво въобще всички да сме живи и здрави, а като се наложи - да попадаме на съвестни лекари.

# 178
  • Мнения: 460
Добър вечер, момичета - как сте? Аз приключих с процедурите с лазера и съм много щастлива, че отново съм пълноценна и щастлива.  newsm44  Искам да ви кажа никога да не се отчайвате и да се борите срещу всички проблеми и спънки в живота! За всяко нещо решение има и отчаянието не е никакво решение! Бъдете позитивни и хубавите неща ще ви се случват. При мен нещата се оправиха напълно и мога гордо да кажа, че съм излекувана. Нямам вече никакви болки и дискомфорт, стегнах се -всичко е на 6. Само се надявам този ефект да се запази!  PraynigА мъжът ми е по-щастлив и от мен, иска да черпи д-р Николов - хи-хи.  Mr. Green  Laughing

# 179
  • Мнения: 433
Думите ти ме развълнуваха.  Sad Embarassed Поздравления, че си се справила с проблема. Ще си позволя да споделя и моята история - на 40 години съм. След раждането на дъщеричката ми много се промених визуално, качих кг и се застарих видимо.  Sad На всичкото отгоре започнах да имам проблеми с изпускането на урина и понякога изпитвам някакви вагинални смущения отдолу като едно такова прищипване , че чак и болка. Не знам какво е това, някой изпитвал ли го е?  Sad И не става дума това да се случва при секс, а в ежедневието - при спортуване или по-голямо разтягане. Секс почти не е имало след раждането на детето, защото мъжът ми ми наложи пълен игнор.  От известно време ви чета за този лазер, ама ме е е страх да отида на преглед, имам чувството, че ще ми кажат, че при мен положението е тежко и неспасяемо и няма да стане работата. От операция ме е страх, като е там отдолу. Честно казано лицето даже бих си дала повече, може и смешно да ви прозвучи.  За упражнения не знам, едва ли ще са достатъчни при мене. Много време отлагам да се прегледам, защото се притеснявам какво ще ми кажат. Чудя се дали първо да не отида при гинеколожката ми, после да се запиша на консултация за лазера.

Общи условия

Активация на акаунт