Американски колеж - осма тема

  • 102 214
  • 764
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 8 178
...И дали изобщо и от кога има нужда - отговорът е елементарен - зависи.
От детето, от училището му, от интересите му, от нивото му, от средата му, от родителите му, от местоживеенето му, от много неща, наистина. Няма универсална рецепта, за съжаление.
Подкрепям изцяло, без последното "за съжаление". Добре, че няма такава универсална рецепта иначе всички деца да са под калъп, а те за щастие не са, всеки си е уникален със заложбите. Не всеки път ни радва тази разлика, но пък всеки с пътя си!
И моля ви, първо прочетете назад! Моля! Всяка година покарай излизането на резултатите от изпита (средата на март) надъъъълго и нашироко се обсъждат тези въпроси, не е чак толкова трудно да се намери!

# 676
  • Мнения: 5 425
Защо никой не се хвали със записване в АК? Simple Smile
Аз записах и втория син...

# 677
  • гр. София
  • Мнения: 182
Защо никой не се хвали със записване в АК? Simple Smile
Аз записах и втория син...

Поздрави и успех на сина ти, Ezhko! Моята дъщеря завърши Колежа през 2009 г. Синът ми завърши 10 клас и следващата година е 11 - клас. Само хубави неща мога да кажа за училището на децата ми! А когато един родител избере и за второто си дете същото училище, което преди това е завършило първото му дете, това вече е доказателство, че изборът му е бил правилен!  #2gunfire точно попадение

# 678
  • Мнения: 8 178
...Само хубави неща мога да кажа за училището на децата ми! А когато един родител избере и за второто си дете същото училище, което преди това е завършило първото му дете, това вече е доказателство, че изборът му е бил правилен! ...
Е, при нас Колежа не избра второто ми дете (не, че детето нещо се е напънало де  Rolling Eyes), нищо, че аз категорично бих избрала Колежа Flutter
Големия догодина завършва  Simple Smile Но децата са различни, всеки на и към неговото си място  bouquet

# 679
  • Мнения: 5 425
... А когато един родител избере и за второто си дете същото училище, което преди това е завършило първото му дете, това вече е доказателство, че изборът му е бил правилен!  #2gunfire точно попадение
Ние май ставаме потомствени...
Първо, сестра ми (13 години по-малка от мен), после големия син (тъкмо свърши с 10/1), сега и малкия...
Много успехи и при вас!  bouquet

Е, при нас Колежа не избра второто ми дете (не, че детето нещо се е напънало де  Rolling Eyes), нищо, че аз категорично бих избрала Колежа ... Но децата са различни, всеки на и към неговото си място

Много съгласен за всеки на мястото си. И избора е взаимен (между детето и училището). Родителите може да се надяваме, но понякога децата не вярват, че ще стане на нашето  Laughing
Много успехи с новия избор!  bouquet

Последна редакция: вт, 04 юли 2017, 10:45 от Ezhko

# 680
  • гр. София
  • Мнения: 182
 Но децата са различни, всеки на и към неговото си място  bouquet
[/quote]

Peneva_a, наистина децата са различни и понякога те сами правят своя избор или съдбата им показва правилния път за тях! Успех на второто ти дете в училището, където е прието и нека да сбъдне мечтите си!
 bouquet Успех и на първото ти дете, което е избрало Колежа за свое училище!  bouquet

# 681
  • София
  • Мнения: 4 066
  Аз бях писала преди време, че записах младежа. Изборът беше негов и абсолютно категоричен. Аз съм все още притеснена дали не бърка. Повечето познати недоумяват защо се отказваме от елитните гимназии и "похабяваме" високия бал, но реших да се доверя на детето. Надявам се след 4 години, когато малкото кандидатства, да съм абсолютно убедена, че АК е най-доброто училище за моето дете. Успех на всички!

# 682
  • Мнения: 5 425
Надявам се след 4 години, когато малкото кандидатства, да съм абсолютно убедена, че АК е най-доброто училище за моето дете. Успех на всички!
Много успехи и на вас! Засега не съм чувал за родител, който да не иска да запише в АК следващо дете.  Simple Smile

# 683
  • гр. София
  • Мнения: 182
  Аз бях писала преди време, че записах младежа. Изборът беше негов и абсолютно категоричен. Аз съм все още притеснена дали не бърка. Повечето познати недоумяват защо се отказваме от елитните гимназии и "похабяваме" високия бал, но реших да се доверя на детето. Надявам се след 4 години, когато малкото кандидатства, да съм абсолютно убедена, че АК е най-доброто училище за моето дете. Успех на всички!



По-голямата част от децата, избрали да учат в Колежа имат много висок бал на НВО, който е достатъчен за прием във всички училища - от СМГ до Първа НЕГ, но пред никое от тях не е стояло колебанието, дали е направило правилния избор!!! Мисля, че щом изборът на детето е Колежът - то това е неговият избор и той е правилният! Успех на детето!!!!

# 684
  • София
  • Мнения: 460
Защо никой не се хвали със записване в АК? Simple Smile
Аз записах и втория син...

Ето, веднага се включвам пак (писах преди време)! Simple Smile Синът ми е записан в колежа! Това беше първото му и единствено желание.  Още две момчета от класа му бяха приети и се записаха. От нашето училище - 107 ОУ  има поне още 3-4 деца, които трябва да са записани.

Хубаво лято на всички деца! Simple Smile

# 685
  • Мнения: 2 114
Надявам се след 4 години, когато малкото кандидатства, да съм абсолютно убедена, че АК е най-доброто училище за моето дете. Успех на всички!
Много успехи и на вас! Засега не съм чувал за родител, който да не иска да запише в АК следващо дете.  Simple Smile



Аз не само съм чувала, но и лично познавам.
Тази година не записаха второто си прието дете. Избраха  1 НГ.
За второто дете и аз избрах АК.

# 686
  • Мнения: 5 425
Аз не само съм чувала, но и лично познавам.
Тази година не записаха второто си прието дете. Избраха  1 НГ.
...

Избора беше на детето, на родителите или на всички? Ако е възможно, би ли споделила и причината за избора? Не е любопитство - мисля, че ще е полезно да се знае...

# 687
  • Мнения: 1 970
Aналогичен случай като описания от Деборана (Дали не е и същото семейство, каката сега ще е абитуриентка, приятелка на щерка ни, малката бе приета, но избра и отива в НЕГ)  Родителите са решили да се доверят на желанието на детето, естествено.  Бих направил същото.
На времето и при нас нещата бяха на кантар, просто голямата ми дъщеря настояваше малката да си спести Колежа. Тя , обаче, избра него, макар че голяма роля за избора й изигра, че не й стигна бала за НЕГ, приеха я в останалите - английски, френска, испанска, но не пожела там.
Важно е детето да отиде с желание в училището си. Е, родтелите са за да съветват, на тази крехка възраст, но фактори като приятели, компания и т.н. също имат значение, дори за университетите нерядко, камо ли на 14 години...
Така че, да не генерализираме - има семейства, предпочели държавните езикови пред АК. Дали заради децата или заради лични убеждения, можем само да гадаем. Съдейки по нашия опит с каката, ние бяхме със смесени чувства при решението за малката. Определено, в АК не е всичко цветя и рози, но как е в другите - нямам пряк опит, само чета впечатления.
Чудесно е да имат такъв избор - между две от най-добрите училища, пък после децата си намират пътя, всекиму своето.
 

Последна редакция: ср, 05 юли 2017, 10:33 от StefanB

# 688
  • Мнения: 5 425
Родителите са решили да се доверят на желанието на детето, естествено.  Бих направил същото.
...
Важно е детето да отиде с желание в училището си.

Абсолютно.

# 689
  • Мнения: 146
Ежко , като любител на статистиката   Wink, можеш ли да потвърдиш един такъв извод , който си направих - че, тази година / други не съм гледала/ в колежа  децата , които са приети  не са с чак толкова високи резултати на НВО  / както струва ми се по- нагоре някой твърдеше/. Според мен,  има едни 30-50деца , които са с високи балове , но  останалите 100 -120 ? Изводите се ги правя от статистиката и това , че познавам донякъде ситуацията в 91НЕГ и СМГ.
Не се заяждам с никого. Целта ми не е да омаловажавам постиженията на децата , просто ми е любопитно.

И друго - дали е вярно, че децата от СС са най - високи балове по НВО ?

Скрит текст:
За мен АК е фаворит / нямам ученик там/ , но детето ми избра 91НЕГ,  въпреки , че балът му стигаше да си продължи в СМГ.

Последна редакция: ср, 05 юли 2017, 11:32 от gushi-bushi

Общи условия

Активация на акаунт