Американски колеж - осма тема

  • 102 198
  • 764
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 41 343
Резултатите от НВО на приетите в АК не са кой знае колко показателни, защото децата, приети в АК, знаят това много преди да се проведе НВО. И много от тях се отпускат и не учат, защото вече нямат мотивация. Учат с истинска мотивация само тези, които не са решили твърдо и искат да имат опция. Има и деца, за които ДУ изобщо не е било вариант и също не са се готвили специално за НВО.  Та не може да сравняваш резултатите на такива деца с резултатите на деца, за които НЕГ или СМГ са били избор "на живот и смърт". А също така не забравяй, че може да има стотици деца с по-високи резултати на НВО, но има и хиляди с по-ниски Sunglasses

За баловете по НВО пише тук:

http://www.danybon.com/obrazovanie/top-10-uchilista-bg-7-klas-maturi-2017/

Обаче това е малко некоректна класация, защото се базира само на ПЪРВИЯ МОДУЛ, а наистина важни са общите резултати, за които не знам дали има класация. Т.е. оповестените резултати са малко нещо като нищо Twisted Evil

Последна редакция: ср, 05 юли 2017, 11:29 от Черна станция

# 691
  • София
  • Мнения: 4 031
Засега не съм чувал за родител, който да не иска да запише в АК следващо дете.  Simple Smile

На най-близките ни хора, голямото дете завърши колежа, но не пожелаха да запишат там второто си дете, то отиде да учи в СМГ. Същият този успешен колежанин, учещ сега в уни номер едно според статистиката за 2017 в UK, посъветва моето дете да избере друго у-ще, предвид интересите си. Светът е шарен Simple Smile

# 692
  • Мнения: 17
Записахме синът си в колежа! За статистиката резултатите му от НВО са блестящи : математика 100т. И БЕЛ 94,5! Можеше да се запише където си поиска. Дано сме взели правилното решение. Той е математик и СМГ е вероятно по- добрият избор, но ние сме от Пловдив и наличието на общежитие в колежа наклони везните. Освен това вярвам, че АК дава не само добра и разностранна подготовка на ниво учебен материал, но учи на неща от живота. Вярвам, че атмосферата е по- позитивна и вдъххновяваща.
В този ред на мисли има ли други младежи за общежитие, който ще са ни бъдещи съквартиранти?

# 693
  • Мнения: 5 425
StefanB, Deborana, EliG,

Дадените от вас примери не оборват твърдението ми:
Не съм чул за родител, който да не иска да запише второто си дете в АК.
Разбира се свят шарен, деца с различни желания, и умните родители обикновено се съобразяват с желанието на детето.

# 694
  • Мнения: 5 425
Ежко , като любител на статистиката   Wink, можеш ли да потвърдиш един такъв извод , който си направих - че, тази година / други не съм гледала/ в колежа  децата , които са приети  не са с чак толкова високи резултати на НВО  

Нямам толкова информация, но имам следните наблюдения:
1. Няма никаква корелация между резултатите от НВО и тези в колежа. Изпитите са тотално различни. Единия е за знания, другия за способности.
2. Няма никаква корелация, между резултатите от изпита в колежа или НВО и по-нататъшната успеваемост на децата в колежа или в кандидатстването след него. Понеже това зависи от:
а) дали са намерили целите си в живота
б) колко са работили за да ги постигнат
Колежа дава, но в кошара не вкарва. Като цяло обаче, както подбора на учениците, така и даденото от колежа осигуряват много по-голяма вероятност учениците от АК да са се справили отлично и с а) и с б) и с ц) ...

# 695
  • София
  • Мнения: 18 115
Само не разбрах, Ежко,  ти как стигна до извода, че в случая, описан от Деборана, решението е само на детето и родителите просто са се съобразили, въпреки че им се е искало да е в АК.. Тя не виждам да е отговорила, а СтефанБ само предположи, че става дума за едно и също семейство. Аз пък познавам трето. Каката завърши АК, при това доста отдавна, на субсидирана такса заради представяне в първите 50 май. Малкият беше набор на дъщеря ми, учеше от 5 клас в СМГ.  Приеха го и в Колежа, и в немската паралелка на СМГ, до последно се колебаеха,  каката лобираше за АК, бащата побутна в посока СМГ. Peace Случаи разни... Момчето завърши СМГ и сега учи в елитен английски университет. И довод определено не бяха парите..

# 696
  • Мнения: 5 425
Ок русалке, сега чух за първи път от тебе  Mr. Green

# 697
  • София
  • Мнения: 18 115
Mи колкото и да не ти се иска, има... Не може с лека ръка да обобщаваш във всяко едно семейство кой какви решения взима, кой с кого се съобразява...

# 698
  • гр. София
  • Мнения: 182
Резултатите от НВО на приетите в АК не са кой знае колко показателни, защото децата, приети в АК, знаят това много преди да се проведе НВО. И много от тях се отпускат и не учат, защото вече нямат мотивация. Учат с истинска мотивация само тези, които не са решили твърдо и искат да имат опция.

# 699
  • гр. София
  • Мнения: 182
Черна станция,

 Децата са много различни!

Когато разбрахме, че моят син е приет в Колежа, аз му казах, че тъй като това е първото му желание, може да не решава втория модул на НВО, защото за мен 7 клас вече е приключил! Но той категорично ми заяви, че ще се готви до последно и ще даде всичко от себе си, за да докаже на учителите, че може да се представи отлично и на този изпит. Доказа го с две отлични оценки!  #2gunfire Аз не знам, защо си го причини, но децата са различни, а пък той е един много упорит Телец!  Joy Joy #2gunfire

# 700
  • Мнения: 28
Записахме дъщеря си в АК. Завърши Сс - мога да твърдя, че всички деца от техния випуск, които са приети в Колежа имат много високи резултати на НВО. Дъщеря ми имаше достатъчно висок бал и можеше да влезе където си пожелае - желанието й бе АК.

# 701
  • Мнения: 146
Поздравления за децата Ви Елементак и Дианак bouquet

Това оборва донякъде Черна станция , която смята ,че децата за  месец и половина се отпускат и вече знаейки , че са приети в АК се отпускат.
Но от друга страна , това с отличното представяне  явно всеки го разбира по различен начин.
За мен, н-р отлично представяне е 90 + средно по БЕЛ и МАТ и  затова изразих мнение породено от любопитство.  Според статистиката има около 350 деца с такива оценки  и те , ако се разпределят в СМГ, НЕГ , малко в Испанската, НПМГ и др. езикови гимназии, то не  останаха много деца с отлични резултати, които да са приети в АК. Т.е да се твърди ,че в  АК   са деца  с високи оценки  от НВО  е твърде пресилено. Разбира се , сигурно има и доста деца от  други градове, но с според мен масата  от деца в АК  не са се представили отлично по НВО.

# 702
  • Мнения: 1 776
StefanB, Deborana, EliG,

Дадените от вас примери не оборват твърдението ми:
Не съм чул за родител, който да не иска да запише второто си дете в АК.
Разбира се свят шарен, деца с различни желания, и умните родители обикновено се съобразяват с желанието на детето.

Ахаха,
Ежко, не съм чувал за родител, който не иска да запише второто си дете в А. С. Попов Simple Smile
И... Какво следва от това?

ПП - по мнението ти за липса на корелация между изпита на АК и НВО и твърдението ти, че единия изисквал знания, а другия способности... няма как да се съглася.
Относително скоро детето ми мина през двата и останах с впечатление, че и двата изискват знания.
Не си спомням на някой от тях да е имало надпревара по сръчност, рязане на дърва или моделиране с глина и прочие способности. Поне по мое време, необходими бяха знания, съобразителност, бързина. Както на единия, така и на другия.

Последна редакция: ср, 05 юли 2017, 19:13 от kodbg

# 703
  • Мнения: 28
Точно за такива оценки говоря - 90+, 474 е балът на детето ми. Със сигурност има поне 10 други съученици, които имат близки оценки. С този бал влиза навсякъде с изключение на СМГ с немски.

# 704
  • Мнения: 146
Точно за такива оценки говоря - 90+, 474 е балът на детето ми. Със сигурност има поне 10 други съученици, които имат близки оценки. С този бал влиза навсякъде с изключение на СМГ с немски.

Не се и съмнявам , че при вас става дума за такива оценки , но аз говорих  за едни н-р 100 души в АК , които  са под 90 т.

Общи условия

Активация на акаунт