Американски колеж - осма тема

  • 102 166
  • 764
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 357
Колко деца имат над 70% ?

# 736
  • София
  • Мнения: 9 558
Скрит текст:
Съгласна съм, Росита Simple Smile Ако се включвам обаче, то е не защото съм  съгласна с Гуши Буши (не съм), а защото нейното пристрастно мнение е подложено на критика отвсякъде, определя се като опит за абсолютизиране, иска й се линк към очевидно  несъществуваща статистика.... И когато същото направи Ежко (понеже последният навсъкъде тръби колко западнали са останалите гимназии, а оттам и  колко погрешен е изборът им), когато скалъпи някаква пропорция за разпределение на отличниците  (която е толкова недоказуема като статистиката  на Гуши Буши), пък била тя и субективно,  в много груб вид, подкана да престане няма. Значи един има право някакви свои субективни пресмятания да прави, друг -не.

Съгласна, приемам, забележката Wink. Но понеже Ежко сам си казва, че той си я прави тази статистика, за това и попитах - на база на какви оценки я прави тази статистика, че да си извадя изводите.

# 737
  • Мнения: 40 933
Колко деца имат над 70% ?

Именно, толкова са и отлично представилите се на изпита Wink

# 738
  • Мнения: X
В София сме облагодетелствани с наистина добри училища и децата с различни интереси имат възможности да избират. Не зная защо винаги трябва да абсолютизираме - само СМГ, само АК , само НЕГ и т.н. Всяко от тях е добро, но в различни сфери.


gushi-bushi - може ли да дадеш линк към статистиката?

Съгласна съм, Росита Simple Smile Ако се включвам обаче, то е не защото съм  съгласна с Гуши Буши (не съм), а защото нейното пристрастно мнение е подложено на критика отвсякъде, определя се като опит за абсолютизиране, иска й се линк към очевидно  несъществуваща статистика.... И когато същото направи Ежко (понеже последният навсъкъде тръби колко западнали са останалите гимназии, а оттам и  колко погрешен е изборът им), когато скалъпи някаква пропорция за разпределение на отличниците  (която е толкова недоказуема като статистиката  на Гуши Буши), пък била тя и субективна (пропорцията),  в много груб вид, подкана да престане няма. Значи един има право някакви свои субективни пресмятания да прави, друг -не.

Да ти кажа, не следя всички теми, но след забележката ти си направих труда да разбера за какво говориш. Не подкрепям мнението на Ежко за западането на другите училища извън АК. Нито подкрепям каквито и да било стъкмистики, неподчинение на никаква официална такава. И ти приемам забележката.

И изобщо смятам това делене и постоянно противопоставяне на ДУ и ЧУ както в начален етап, така и след 7 клас за много вредно преди всичко за децата ни.



Кое представяне на изпита в АК се брои за отлично? Wink Аз също нямам съмнение, че децата с над 70% са се представили отлично, ама по мои впечатления масата влиза с около 50%, че и отдолу. А да се изкарат 50% не е нищо особено все пак.



Е точно де. Нали това и аз казвам. И го подкрепих с пример от миналата година. В английските гимназии миналата година се влизаше на трето класиране с доста ниски оценки според общото разбиране за отличност тук във форума. Разбирам от постове в темата, че и за СМГ бала е паднал. Та точно обобщението кое е отлично представяне на два коренно различни изпита и опити за обобщение и изводи кои деца къде са се записали е тъпа.

# 739
  • Мнения: 8 078
... зависи от желанията на децата. Някои искат само и единствено АК и за НВО не си дават зор. Други приемат НВО за въпрос на чест въпреки, че са приети в АК. Трети решават, че не искат да плащат. Четвърти решават, че искат само математика, а не да наблягат на всички предмети еднакво. Случаи разни. Да се обобщава обаче по този начин е абсурдно. Особено когато няма цифри на, които да се опрете.
...Класифицирането на деца спрямо избора им е наистина незряло, защото никой не знае какви са мотивите да се избере едно или друго училище.
newsm10

Само не разбрах как точно връзвате общата статистика за представяне на НВО с тази на приетите в колежа  newsm78 Кой знае например от явилите се на изпит 235 момчета колко са от София и колко точно от София са приети... и как да ги вържем тези (например 60бр.)в статистиките с резултатите на НВО, че да кажем кой в коя група е  newsm78 Сравняваме ябълки с круши, а изводите ги правим по компота от ябъкокрушопраскови  Crazy

Последна редакция: чт, 06 юли 2017, 10:53 от peneva_a

# 740
  • Мнения: 146
Русалке, много ценя мненията ти. Росита  - и твоите също. И разбира се , че сте в правото да не си съгласни с казаното от мен.
Обаче, дебело подчертавам , че изобщо не съм пристрастна и няма как да бъда , след като вече споделих , че АК  е много  харесвано училище от мен. Пък и това, че съм подложена на безпощадни критики би ли попречило на някой  да се съгласи с мен ,ако мнението ми е обективно , въпреки критиките ?
Зная , че сте силни в статистиките и сметките и затова помолих Ежко да задоволи  едно любопитство, породено от изказано мнение на родител. И той го  направи , за което  bouquet
А що се отнася до статистиката- тя не е несъществуваща / всички я имат/ , както и  Ежко я спомена. И не мисля , че са необходими някакви величествени математически сметки с точност  до стотни, че  да се разбере, че твърдението , че отличниците от НВО са избрали АК не е баш вярно. Независимо дали смятате колко официални и неофициални са те.
Цитат


Цитат на: gushi-bushi в чт, 06 юли 2017, 08:46

Н-р СС са първи на НВО , макар че , 90 % са приети в АК .


Ми това тук не е вярно Twisted Evil В национален мащаб не са първи, първи са от МГ Варна май.
Освен това класацията е само по първи модул, а по обща оценка аз не съм видяла да излезе класация. Някъде видях СМГ само да си е направило статистика, но не съм видяла подобна от други училища:
А що се отнася до горното -  веднага след изпита СС написа, че само 4 деца не са приети в АК, а пък за НВО си го пише на тяхната страница. И никъде не съм споменала , че става дума за национален мащаб.

# 741
  • София
  • Мнения: 4 025
От тема номер едно за колежа може да се прочете, че децата в колежа за феноменални, гениални и изключителни. И най вече много повече от всички останали деца в другите гимназии. Изчела съм внимателно всичките теми преди време, това самочувствие продължава и до днес. И е напълно нормално то да дразни родителите на умни , но не гениални деца, които учат в другите добри гимназии.

# 742
  • Мнения: 357
Колко деца имат над 70% ?

Именно, толкова са и отлично представилите се на изпита Wink
smile3513  Само едно дете има над 70%.

# 743
  • Мнения: 40 933
А що се отнася до горното -  веднага след изпита СС написа, че само 4 деца не са приети в АК, а пък за НВО си го пише на тяхната страница. И никъде не съм споменала , че става дума за национален мащаб.

Ми като не си уточнила как да знаем, че имаш предвид само за София? Whistling
Ама те и в София не са на първо място ако се гледат двата модула:

http://smg.bg/news.php?id=444
https://www.svetasofia.com/peta-poredna-godina-1vi-v-sofia-nvo/

Резултатите на СС от двата модула са: 5,59 МАТ и 5,46 БЕЛ, или общо БЕЛ + МАТ: 5,525
Резултатите на МГ от двата модула са: 5,82 МАТ и 5,41 БЕЛ, или общо БЕЛ + МАТ: 5,615
Т.е. СС бият по БЕЛ с пет стотни, но губят по МАТ с 23 стотни и средната им оценка е с 9 стотни по-ниска.

# 744
  • София
  • Мнения: 18 046
Блис, винаги в повечето ЕГ има по някое местенце на трето класиране, дори и в СМГ.  Но първо са единични и второ не са показателни, защото за тях играта е рискова.  Може да е влязъл някой примерно с бал 32, но това не е защото балът е паднал дотам (един ще е с това 32, другите ще са си пак с  около 35), а защото са липсвали  готови на риск играчи с бал 34 и нещо или 33 и нещо. Отделно няма откъде да знаеш с точно какъв бал се е влязло на трето класиране в което и да е училище, просто такъв не се публикува. Може, съвсем условно, да се влезе дори и с комически. Избира едно дете от спряганите тук за отличници  примерно 164 ГПИЕ с бала си от 35,50. До последно се е колебало дали на 1 класиране да пише СМГ или 164 ГПИЕ. Но избира ЕГ.  Идва третото класиране, вижда, че има  свободно място в СМГ, балът му за там дори е по-висок от упоменатия за ЕГ, понеже по-високата му оценка е по мат. Размисля, изтегля си документите, пробва се на трето класиране за мястото в СМГ с бал към 35,70 и влиза от раз. Сценарии всякакви, поради което трето класиране не е показател за нищо... Но дори и да не е горният сценарии, а да са влезли 1-2-3 деца  с посредствен бал, то те са твърде малък % от цял випуск с 180 души.


От тема номер едно за колежа може да се прочете, че децата в колежа за феноменални, гениални и изключителни. И най вече много повече от всички останали деца в другите гимназии. Изчела съм внимателно всичките теми преди време, това самочувствие продължава и до днес. И е напълно нормално то да дразни родителите на умни , но не гениални деца, които учат в другите добри гимназии.
+1. Изказвания в тази посока  обаче не са противопоставяне на деца, само тези в обратната.... Но държа да отбележа, че  горното не се прави от всички с деца в АК, само от определени потребители.

Последна редакция: чт, 06 юли 2017, 11:04 от пенсионирана русалка

# 745
  • Мнения: 8 078
От тема номер едно за колежа може да се прочете, че децата в колежа за феноменални, гениални и изключителни. И най вече много повече от всички останали деца в другите гимназии. Изчела съм внимателно всичките теми преди време, това самочувствие продължава и до днес. И е напълно нормално то да дразни родителите на умни , но не гениални деца, които учат в другите добри гимназии.
Е, позволи ми да не се съглася! Моето дете е феноменално, гениално и неповторимо за мен, постига много високи резултати в различни области (това благодарение на колежа, иначе би се профилирал много по-строго). Това не ми пречи да уважавам други (някои от другите) гимназии като среда, начин на обучение и възможности на децата!
Другия ми син също е феноменален, гениален и неповторим  за мен, ще учи в друга гимназия и ще видим кой талант ще развие. Това много зависи от училището (методи на обучение), но много зависи от ресурса който той влага!
Само не ми казвай, че няма такова самочувствие на родители и на деца в СМГ, НЕГ, НГДЕК, Италианския лицей и т.н.  Rolling Eyes

# 746
  • Мнения: X
Блис, винаги в повечето ЕГ има по някое местенце на трето класиране, дори и в СМГ.  Но първо са единични и второ не са показателни, защото за тях играта е рискова.  Може да е влязъл някой примерно с бал 32, но това не е защото балът е спаднал дотам (един ще е с това 32, другите ще са с около 35), а защото са липсвали играчи с бал 34 и нещо или 33 и нещо. Отделно няма откъде да знаеш с точно какъв бал се е влязло на трето класиране в което и да е училище, просто такъв не се публикува. Може, съвсем условно, да се влезе и с комически. Избира едно дете от спрягните тук за отличници  примерно 164 ГПИЕ с бала си от 35,50. До последно се е колебало дали на 1 класиране да пише СМГ или 164 ГПИЕ. Но избира ЕГ.  Идва третото класиране, вижда, че има  свободно място в СМГ, балът му за там дори е по-висок от упоменатия за ЕГ, понеже по-високата оценка е по мат. размисля,  изтегля си документите, пробва се на трето класиране за мястото в СМГ с бал към 35,70 и влиза от раз. Сценарии всякакви, поради което третео класиране не е показател за нищо...
+1. Изказавния в тази посока не са противопоставяне, само тези в обратната. Но държа да отбележа, че  горното не се прави от всики с деца в АК, само от определнеи потребители.
От тема номер едно за колежа може да се прочете, че децата в колежа за феноменални, гениални и изключителни. И най вече много повече от всички останали деца в другите гимназии. Изчела съм внимателно всичките теми преди време, това самочувствие продължава и до днес. И е напълно нормално то да дразни родителите на умни , но не гениални деца, които учат в другите добри гимназии.

Всичко казано от теб е вярно. Но има от къде разбира се да се знае. Не за всички бройки разбира се. БГ-мамма знае всичко.  Wink Шегата на страна.


Това, че някой се дразни на самочувствието на друг само показва, че дразнещия няма такова и има комплекс в това отношение.

# 747
  • София
  • Мнения: 9 558
ЧС, не мисля, че някой може да отговори на този въпрос.
Това, което знам е, че тази година %, с който се е влизало в Колежа е значително по-нисък от предишни години. Причината, която се споделя е, че Математиката тази година е била много по-трудна, имало е и неравенства, които още не били изучавани в училищата (даже потребител се жалваше за това, няколко страници назад). Другата причина, която се върти в пространството е, че изпита в частта математика и логика нямал нищо общо с това, на което са подготвяли децата в определени школи. Доколко това е така, не мога да кажа, нямам представа как и върху какво се подготвят, какви тестове решават.

Моето дете
Скрит текст:
е  в първите 15, не е 15-та, малко по-напред е Wink и има около 68%, мога да проверя точния процент, ако не са го махнали от сайта
, което значи, че "отличниците", не са били никак много Wink

# 748
  • София
  • Мнения: 18 046
Не е дразнене, Блис, поне не във вида, който ти описваш. Много деца, незавършили АК,  се реализират отлично и нямат повод за каквито и да е комплекси, но си остават все пак неуместни изказванията на някои потребители в темата. Иначе, да, съгласна съм с казаното от Пенева, че този феномен за по-по-най го има и в други теми, по-осезаемо в още 2..И все пак там, когато някой напише нещо негативно, не се скача чак така като опарен.. Не знам дали си чела правена от 12-класници анкета за НЕГ - в нея има толкова много смущаващи неща, част от които с две ръце подкрепям като верни. Но темата не се превърна по този повод в сляпа защита на училището след качването й.. Майка на  кандидат-гимназист към онзи момент притеснено попита дали няма да е грешка изборът на сина й.  Хората не тръгнаха да я убеждават, че нищо в анкетата не е вярно, напротив подканиха я да  даде четивото на седмокласника и той да си изгради някаква представа.  Ако някога заима такава за АК (в което се съмнявам и то не защото и там няма не чак толкова розиви неща), то някои потребители моментално с всички сили ще отрекат написаното. Преди време имаше в темата една страхотна според мен като начин на мислене и изразяване учителка по БЕЛ в Колежа. Постовете й, не само в тази тема, бяха много интересни, показваха една широка обща култура. Позволи си като човек с наблюдения от кухнята да сподели някои не толкова лицеприятни факти и прогнози и моментално беше определена като злобна..  За това иде реч, не за комплекси.. И извинявай за откровеността, но когато в една друга тема ти реагираш аналогично, демек с раздразнение, на постове на родители с деца в едно конкретно ЧУ,  провъзгласено за най-доброто при малките, значи ли, че нямаш самочувствие и страдаш от комплески... Не, нали Simple Smile

Последна редакция: чт, 06 юли 2017, 11:31 от пенсионирана русалка

# 749
  • Мнения: 8 078
...Това, което знам е, че тази година %, с който се е влизало в Колежа е значително по-нисък от предишни
Неслучайно % тази година не се сравнява с предишни... Изпита просто е много различен. 2013 резултата на първия и на последния поканен беше аналогичен на тазгодишния.
Скрит текст:
Сина ми е приет тогава с един от последните резултати от приетите 80 момчета, на косъм от резервите Rolling Eyes т.е. в последните 5% брой приети. Оттогава не е излизал от "Листа на президента", по академични резултати е в първите 5%, да не кажа и по-малко.
На НВО резултатите му бяха отлични, с резултат достатъчен за СМГ и НЕГ, но той нямаше интерес за там. Интереса беше НПМГ химия с прекрасен резултат на вътрешния изпит. Това за отличницете на НВО, на изпита в колежа и на предтсавянето им нататък.
Просто всичко е работа, упоритост и заложби (ммм, на мама гениалното ми то! Flutter).
Миналогодишните последно поканени резерви бяха с мнооого по-висок % спрямо тогава. Други години не съм следила кампанията.

Общи условия

Активация на акаунт