Ринопластика

  • 141 378
  • 788
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 127
Искам също да добавя към горния ми коментар, че в крайна сметка човек ССМ живее със себе си, визията ди, тялото си, носа си. Няма как друг да се постави на нечие място на сто процента и да го разбере. Когато на мен ми казваха, че ми няма нищо на носа си мислих точно това: Да, защото не вие живеете с него. Да, защото не вие го виждате в огледалото всеки ден. Да, защото не вие гледайки се на снимките, виждате само и единствено нос. Който задължително трябва да мине Фотошоп, за да публикувам моя снимка някъде. Да, защото на чужд гръб и сто тояги са малко.
Та със себе си живеем, ние трябва да вземем тези решения. За нас самите. Ако ще се променяме заради нещо или някой, за мен е кауза пердута. Ще се появи пък друг дето пак няма да те хареса. И кво...
важното е човек сам да се харесва.

Zxcpoi11, ще ти пиша на лични, за да не излезе, че правя на някого реклама.

# 616
  • Мнения: 3 578
Здравей.
При кой лекар се оперира?

Моят хирург вече не е между живите, мир на праха му, Емил Георгиев, първа клиника по пластичка хирургия в България и живеех през 3 блока от нея, буквално за по пантофи ходих. И първите филъри в устни там съм слагала.🙂

Така беше навремето. Сега като ви чета какъв туризъм си правите в Турция, то си е цяло приключение и цяла наука, докато избереш 😉

Последна редакция: вт, 11 авг 2020, 19:45 от Doro

# 617
  • София
  • Мнения: 72
Здравейте, момичета. Месец и половина след моята ринопластика се оказах със златист стафилокок в носа. Десет дни съм на антибиотици, след което ще пусна пак изследване да видя как са подействали. Четох, че след това мога да пия хомеопатичното Стафилококцинум.Някой има ли опит? За колко време се справихте?

# 618
  • Мнения: 1 398
@ Banderass, подкрепям другите момичета, че най- важно е ти самата да си убедена дали искаш операция и защо, но тъй като си попитала за мнението на хората ще бъда искрена и ще ти кажа, че според мен изглеждаш добре цялостно, но носът ти на снимките изглежда голям за лицето ти и има какво да се коригира. Разбира се човек не е един нос и когато имаш приятно излъчване (както ти) едва ли единият нос ще бъде забелязан от близки и познати, но разбирам какво те дразни и ако мислиш, че е само това и че след операцията ще си в мир себе си, по- добре да я направиш. Имам приятелки, които мислят че носът е най- големият им проблем, но след носа стават устните, скулите, брадичката... Най- важното е да си наясно със себе си. Желая ти успех!
@Siffiya, аз имах златист стафилокок попаднал  в рана от ухапване от комар след почивка. Първо 10 дни няколко лекари се чудеха каква е тази рана и защо не зараства и чакаха резултати от изследвания, после пих много силен широкоспектърен антибиотик мисля 7 дни. Накрая мина без трайни последствия, но беше неприятно. Важно е че са го открили.

# 619
  • Бургас
  • Мнения: 38
Много благодаря на всички за споделените мнения, свързани с носа ми! Наистина ми помогнахте да повярвам повече в себе си и да не се страхувам толкова, защото когато всички около мен ме изкарват луда и че си втълпявам някакви неща, е трудно да взема такова решение. Но вече съм сигурна, че няма да слушам никой, а само себе си и ще се оперирам някой ден! Всичко добро ви пожелавам!

# 620
  • Пловдив
  • Мнения: 585
@Siffiya,как разбра,че имаш някакъв проблем?

# 621
  • София
  • Мнения: 72
@Siffiya,как разбра,че имаш някакъв проблем?
Усъмних се две-три седмици след операцията. Нещата не се подобряваха. Започнах да усещам неприятна миризма в ноздрите, имах сърбеж и носът ми беше по-запушен от преди операцията. За капак на носната преграда ми се появи гнойна пъпка. Това ме накара да проверя симптомите и да си пусна изследване за Стафилококова инфекция.

Последна редакция: вт, 18 авг 2020, 17:08 от Soffiya

# 622
  • В.Търново
  • Мнения: 6 665
А септопластика правена ли ти е, имаше ли проблем с лигавицата преди операцията?Защото, ако са ти обгаряли лигавицата със сигурност неприятната миризма е от там, също така може от разграждащите се конци.

# 623
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Питам те, защото моята операция беше преди три седмици и в събота получих нещо като възпаление на мястото на шевовете,конци имам още. Мажех все още с антибиотичен крем,даден ми от доктора. Притесних се,че съм получила инфекция или херпес. Сърбеше ме.Свързах се веднага с асистентката на доктора,изпратих снимки. Казаха ми да спра да мажа с крема и било реакция от разлагане на вътрешните конци. Днес определено съм много по-добре. Дано е това, което ми казаха. Проблеми с дишането имах преди операцията,сега всичко е наред.

Последна редакция: вт, 18 авг 2020, 19:57 от krems82

# 624
  • Мнения: X
Banderass,
Изцяло подкрепям мненията на Honey1980, Kinza, Doro и Christina.
Много красиво момиче си. Евала, че коригираш първо усмивката. При мен беше същата последователност Simple Smile

Ако действително те дразни, го направи. Не слушай никой друг, важната си ТИ! Нямаш гаранция за нищо в живота, за всичко се поема риск, дори за елементарните ежедневни неща, така че не се страхувай.
Момичетата са били изключително изчерпателни.

Ще добавя моя опит:
1. Притеснявах се дали ще се харесам. Вече 2 години постоянно ровичкане по темата, ти гарантирам, че в 100% от случаите нослето  е по-красиво, по-хармонично от това, което е било преди. Няма как да не се харесаш с нещо по-хубаво. Повярвай ми, човек много бързо се адаптира и забравя какво е било преди Simple Smile
Естествено има и ревизии, но това е риска. Запознай се с него добре преди да се впуснеш в процедурата.

2. Някои момичета казват, че животът им се е променил след ринопластиката. Не бих го определила така за мен. Знам, че се чувствам по-спокойна. Вече не крия лицето си с бретон, с очила или да се чудя как да позирам за снимка, за да се види по-малка част от гърбицата или увисналия връх.

3. На мен също ми казваха да си сложа гърди, вместо да оправям носа, защото не изпълвам чашка А дори. Но гърдите мога да замаскирам с дрехи, със сутиени, докато носът е на централно място на лицето. Няма как да бъде скрит. Той определя цялостната визия, затова изборите и решенията за ринопластиката трябва да са изключително отговорни и премислени от теб.

4. Притеснявах се от болката и от възстановяването - нямаше грам болка при мен. Леко неприятна беше седмицата с тампоните, защото нослето се запушва, трябва да се правят промивки и текат секрети, но не е нищо кой знае колко по-различно от една настинка. Много момичета споделят, че всъщност тази седмица им е като на почивка Simple Smile

5. Близо година след операцията ми мога да кажа, че съжалявам, че я отлагах толкова дълго. Всеки опериран споделя същото Simple Smile

Не ме разбирай погрешно, не искам да ти създавам комплекси. Искам да те подкрепя, за да бъдеш смела и да не се страхуваш.
Аз не можах да се харесам 30 години, защо трябваше да продължавам още 30 да се мъча да приема себе си? Ние сме хора и можем да се развиваме и подобряваме, защо да не го направим?

Сега се чувствам много добре. Винаги съм била харесвано момиче, но енергията ми се промени след операцията Simple Smile Много по-позитивна съм Simple Smile А това се отразява и на отношенията ми с хората Simple Smile
Не съжалявам и за миг, че не послушах тези, които ми казваха "Добре си си така".

Малко оффтопик: Моя позната ми каза, че не може да ме възприеме с правите зъби. Носът не искаше да коментира даже. Според нея трябвало да си останем такива, каквито ни е създала природата Simple Smile Хора всякакви Simple Smile

# 625
  • Мнения: 1 593
Внс, много полезно и изчерпателно. Мисля по същия начин като теб. А при кой лекар се оперира? Предполагам не е в България

# 626
  • Мнения: X
Кристина, благодаря Hug
В Турция се оперирах Simple Smile Не искам да споделям при кого, за да не правя реклами. Добрите там са много, просто човек трябва да направи добър анализ за почерка, който харесва, и съответно цената и заетостта на хирурга Simple Smile
Напоследък се забелязва доста споделяне и за БГ хирурзи с много добри резултати.

# 627
  • Мнения: 170
Привет, момичета! Изчетох много, но ми се ще да получа малко повече информация за др. Мирза Фарат. Аз лично не съм решена все още на операция, защото аз самата не съм убедена на 100%, че имам нужда. Моят нос е малък, левият ми профил е ок, но не си харесвам десният имам лека гърбица, която лесно се прикрива с очилата, които нося. Чета и размишлявам, даже за утре бях си насрочила час за онлайн консултация с Др.Дилбер, но я отказах, след катопрочетох доста от негативните коментари.
Може ли някой, който се оперирал при др. Фарат да сподели повече информация. За Др.Илхан, има повече позитивни мнения, но на мен лично не ми харесват носовете, които прави.
Не видях, да се споменава и цена на операцията при Др.Фарат. Отделно настръхвам от това, че може да се наложи повече от една операция😟
Разбира се, никой не очаква нещо подобно, за това всеки прави личен избор, но все пак и да и правилен.
Ще съм благодарна, ако споделите!

# 628
  • Мнения: X
Привет, момичета! Изчетох много, но ми се ще да получа малко повече информация за др. Мирза Фарат. Аз лично не съм решена все още на операция, защото аз самата не съм убедена на 100%, че имам нужда. Моят нос е малък, левият ми профил е ок, но не си харесвам десният имам лека гърбица, която лесно се прикрива с очилата, които нося. Чета и размишлявам, даже за утре бях си насрочила час за онлайн консултация с Др.Дилбер, но я отказах, след катопрочетох доста от негативните коментари.
Може ли някой, който се оперирал при др. Фарат да сподели повече информация. За Др.Илхан, има повече позитивни мнения, но на мен лично не ми харесват носовете, които прави.
Не видях, да се споменава и цена на операцията при Др.Фарат. Отделно настръхвам от това, че може да се наложи повече от една операция😟
Разбира се, никой не очаква нещо подобно, за това всеки прави личен избор, но все пак и да и правилен.
Ще съм благодарна, ако споделите!

В групата във Фейсбук има момиче, оперирано от Мирза края на миналата година - 4200 $.
За него съм чела много позитивни отзиви. Може да погледнете мнения за него в тази група: https://www.facebook.com/groups/Rhinoplastyuk
Ревизии има при 5% от оперираните:) Не е висок процента, за да поражда тревоги Simple Smile
Много често те са, защото хората имат нереални очаквания от операцията.

# 629
  • Мнения: 17
Привет, момичета! Изчетох много, но ми се ще да получа малко повече информация за др. Мирза Фарат. Аз лично не съм решена все още на операция, защото аз самата не съм убедена на 100%, че имам нужда. Моят нос е малък, левият ми профил е ок, но не си харесвам десният имам лека гърбица, която лесно се прикрива с очилата, които нося. Чета и размишлявам, даже за утре бях си насрочила час за онлайн консултация с Др.Дилбер, но я отказах, след катопрочетох доста от негативните коментари.
Може ли някой, който се оперирал при др. Фарат да сподели повече информация. За Др.Илхан, има повече позитивни мнения, но на мен лично не ми харесват носовете, които прави.
Не видях, да се споменава и цена на операцията при Др.Фарат. Отделно настръхвам от това, че може да се наложи повече от една операция😟
Разбира се, никой не очаква нещо подобно, за това всеки прави личен избор, но все пак и да и правилен.
Ще съм благодарна, ако споделите!
Здравей,аз съм оперирана при него и не съм доволна.Като цяло е по-добре от преди,но след 2 години....потърсих контакт с него...отговор никакъв! Потърсете в инстаграм,доктори много.Аз така го избрах Фират,още за него тук не се коментираше.До колкото виждам цените са доста увеличени от тогава.Нали знаете,че до един момент ти работиш за името,после то за теб! Ако имате повече въпроси може да ми пишете на лично Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт