Прахосмукачка робот - Прочети, преди да питаш! - 12-та тема

  • 120 205
  • 751
  •   1
Отговори
# 735
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ами да чисти де. Ние като толкова години чистим безплатно.

# 736
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Бравата определено не е автоматична , а и толкова дертове за две години.... Сега стои като паметник и не си разпознава зарядното.Изобщо се чудя дали да й взимам ново,а скоро взех нова батерия.Според мен изобщо не е домислена. За две години стоя три месеца в сервиз ,та няма да повторя тази покупка определено.Батерията издържа точно година при мен.Но това зависи колко се пуска.
Вакса вече е на година и беше около 80 паунда като го купих.Несравним е с Брава-мие си с вода,изсмуква мръсната ,но пък не върви сам.Няма го наличен от повече от 3 месеца/дебна го за приятелка/

# 737
  • Мнения: 182
Ами да чисти де. Ние като толкова години чистим безплатно.
Да чисти я и аз това казвам, а дано, ама надали Grinning

# 738
  • Мнения: 282
Имам ето този Vaxx: https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00KPT6AOG/ref=oh_aui_detail … ie=UTF8&psc=1 , ползван не повече от два или най-много три пъти, и с радост бих го отстъпила на добра цена някому, комуто ще е по-полезен, тъй като практически седи неизползван в кутията си.

Иначе за миене на пода ползвам Скуба, но както вече неведнъж съм писала, тя е доста шумна и си иска доста обслужване, така че не бих си я купила отново. Нямам по-добро решение за миене на пода и си карам най-често ръчно с мопа, но се ослушвам за качествени развития в роботите-подомиячки. Надявам се с времето да се яви нещо по-добро и в тази ниша, както най-накрая се яви приличен робот-мияч на прозорци.

# 739
  • Мнения: 113
Аз след много чудене и след като ми се досвидя за новара Румба близо 2000, поръчах Ксиомито, след положителните отзиви тук и една друга група. Единствено ме изкуши цената, от Бг магазин поръчах, от линка на предните страници.
Дано не съм сгрешила и евтиното да ми излезе скъпо накрая:))
Чакам го с нетърпение и ще споделя отзиви.

И моят голям проблем е миенето обаче. Имам изключително красив и непрактичен, много огледален гранитогрес...Бърша, но остават " облаци" не е лъскав както искам да е.
За жалост май Бравата няма да се справи.
А така ме мързи...
Площ около 85 кв, само гранитогреса, коридори и холо- кухня. Спалните ще ги затварям, но пак е много.
Да рискувам ли с Брава? Или е безмислено?
Ренидент, твоята парочистачка колко струва, че не се вижда?
Тая на Керхер мн скъпа и тя.
Кога е черния петък? Моля ако някой види парочистачка на изгодна цена да ми свирне:)



При мен след като изчисти е като забърсан пода, гланцира го направо, но според мен се дължи на това че от долу са и двата екстрактора гумени. Пода е така полиран че все едно съм го бърсал на ръка.

# 740
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 522
Аз не съм доволна от Брава. Твърде повърхностно мие. Иначе, като метла е супер. Такъв мъх събира. От две седмици не иска да зарежда и явно батерията и съвсем е умряла.

# 741
  • Варна
  • Мнения: 161
Здравейте. Аз имах Филипс, но след 6 месеца се развали. Гаранционно ми я забавиха и от магазина ми предложиха да си взема робот, "който да Ви върши работа". Преди седмица взех irobot 696. За мен беше важно да има седмичен график и виртуална стена. Честно казано бях по-доволна от Филипса. По-тих е и някак визуално ми допада повече. Децата също не харесаха военния. Обмислям вариант да продам 696 и да си взема пак Филипс. Робота е много добър ако имате килими. Като бъги е , катери всичко. Батерията му издържа повече от Филипса, но за моя дом не е необходимо всичко това. Плюса на военния е , че има и WiFi, което е много удобно всъщност.

Последна редакция: ср, 11 окт 2017, 11:14 от ponpon

# 742
  • На морето!
  • Мнения: 5 783
И аз съм при вас. По всичко изглежда, че имам нужда от робот, но само аз си осъзнавам нуждата и или не ми разбират намеците, или мислят да ми подарят за някой празник, което сами разбирате е кощунство и обида за цялото женско съсловие Та, ще си купя сама прахосмукачката-робот, но има 2 проблема- свидлива съм и искам да е на изплащане Satisfied Апартаментчето ни е 80кв. м., 3 стаи и кухня, навсякъде е ламинат и един скромен килим в детската стая. Имаме малко куче, което пуска много косми. Нямам претенции да пускам помощницата от разстояние, но ще оценя високо ако има отложен старт, не искам да мие, бърше или сгъва дрехи, а само ефективно да почиства, без да ме ангажира със себе си и да е здрава, евтина и с гаранционно обслужване. Ще съм благодарна на всякакви съвети. Към момента съм харесала белите китайки XIAOMI и една ROOMBA 616, дебна и промоции, и мнения все още.
 

# 743
  • Мнения: 105
Здравейте, моля собственичките на Xiaomi да споделят.. заплитат ли се много косми по четката? Никак не ми се дават пари за roomba с изцяло гумени четки,  но от друга страна знам колко усилия ми коства да почиствам четката на обикновената прахосмукачка в момента. Ако трябва да я пощя след всяко ползване, я успея да я пусна веднъж-два пъти седмично, я не - и пак ще си тънем в мръсотия.

Някой напред беше писал за намаления на roomba в Зора, но като гледам са приключили. От къде е най-евтино да се купи в момента 7 или 8-ма серия?

Благодаря на всеки, който се отзове. Аз официално абдикирам от вълмата боклук по пода вкъщи и признавам, че имам нужда от помощ. При мен вариантите са робот, терапия или много и силен алкохол Grinning

# 744
  • Мнения: 18 669
Заплитат се на Румба, обаче към нея върви и специално гребенче с ножче от едната страна, с което като се прорежат намотаните косми по 2-3 дължини на четката, се чистят супер лесно. Не чистя след всяко ползване, горе-долу веднъж на седмица, някой път и две.

# 745
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И аз съм при вас. По всичко изглежда, че имам нужда от робот, но само аз си осъзнавам нуждата и или не ми разбират намеците, или мислят да ми подарят за някой празник, което сами разбирате е кощунство и обида за цялото женско съсловие Та, ще си купя сама прахосмукачката-робот, но има 2 проблема- свидлива съм и искам да е на изплащане Satisfied Апартаментчето ни е 80кв. м., 3 стаи и кухня, навсякъде е ламинат и един скромен килим в детската стая. Имаме малко куче, което пуска много косми. Нямам претенции да пускам помощницата от разстояние, но ще оценя високо ако има отложен старт, не искам да мие, бърше или сгъва дрехи, а само ефективно да почиства, без да ме ангажира със себе си и да е здрава, евтина и с гаранционно обслужване. Ще съм благодарна на всякакви съвети. Към момента съм харесала белите китайки XIAOMI и една ROOMBA 616, дебна и промоции, и мнения все още.
 

Може да се лъжа, но мисля, че ROOMBA 616 няма отложен старт.

# 746
  • Мнения: 5 056
И на Нийто се заплитат, но мъжът ми казва, че много лесно се махали с ножчето и гребенчето, даже ги ползвал и за нормалната прахосмукачка.

# 747
  • Мнения: 146
Здравейте, моля собственичките на Xiaomi да споделят.. заплитат ли се много косми по четката?

У дома основно го мъчат листата на драцената, които са като канап. Косми не се оплитат много, но ние сме с къси коси и нямаме животни. Понякога като бързам не чистя четката, изкарва и по 2-3 почиствания преди да се напълни.

Има четка с вградено ножче за почистване. Мисля, че в старите ми постове има и връзка към снимки как изглежда това уредче - пробвайте с поста, към който има линк в подписа ми.

# 748
  • Мнения: 105
Четох отговори на самите iRobot относно четките - ВСИЧКИ четки трябва да се чистят след всяко чистене, независимо гумени или космати, както и нещо жълто и някакви осички, за да доживее румбата до втората си година. Така че май няма смисъл да давам пари за 8ма серия

https://www.productreview.com.au/p/irobot-roomba-880.html?rating=2#reviews


Още едно притеснение - чета в ревюта из нета, че мине ли през мокро, уредът умира и гаранцията не го покрива и не може да се ремонтира - ако котката повърне или се из*ишка някъде по пода, купувам нов робот.. така ли излиза?.. Sad Някой с подобен опит да има идея...

# 749
  • Мнения: 2 303
При мен се е случвало детето да разлее вода по пода и да видя чак когато робота е разнесъл водата.
Или някакви пръски по ламината, където сме си мили ръцете и е капнало...
Нищо му няма на моето китайче.
Със сигурност не е хубаво да гази през локви, ама не мисля че от първото мокро петно и ще се скапе.
А щом имаш притеснение какво може да свърши котката, пускай го, докато си вкъщи...
Защото и да не се развали робота минал през нещо котешко...после едва ли лесно ще се измирише самия робот, особено ако е котешка урина...

Общи условия

Активация на акаунт