Да преправим старите мебели с любов - тема 32

  • 167 247
  • 766
  •   1
Отговори
# 720
  • SF
  • Мнения: 21 167
Аз пък исках да облепя вратата на банята, защото започна да се бели. Някакво ПДЧ е. Купувах я неотдавна, но не помня как се води материалът - ПДЧ, предполагам.
Сложих фолио, за целта махах брава, ключалка. Но след 2 дни се самоотлепи.
Защо не успя да се залепи фолио за мебели върху вратата, имате ли някакво обяснение? Беше чиста, суха, махнах прахта дори и от горната й част, преди да започна да лепя. Много се старах.
За съжаление сега, когато ще сваля цялото фолио, ще сваля и част от покритието. Започва да пада на точки, някои от тях големи колкото нокът. Ще стане по-грозно, отколкото беше.
Как да я направя така, че да не ми призлява всеки път, когато се къпя?

# 721
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Здравейте, майстори и майсторки!
И аз идвам с въпрос - трябва да оправя 4 виенски стола като този


За дървената част съм наясно, но трябва да сменя тапицерията, единият е направо продънен и ще слагам и нов фазер. Та въпросът ми е между фазера на седалката и тапицерията само дунапрен ли се слага? Ще хванат ли телчетата на такера за този фазер или има някаква друга тънкост?
И закрепя ли се дунапрена по някакъв начин за дървената част на седалката, за да не мърда - имам чувството, че като сложа отгоре дамаската и ще се размърда  Embarassed Embarassed Embarassed

# 722
  • SF
  • Мнения: 21 167
Няма да се размърда, ако го направиш стегнато.
Ще станат много красиви, ако направите дървената част в мноооого нежно розово шампанско, а дамаската да е с рози или винтидж стил като тапицерията на  този:


# 723
  • Мнения: 960
змейковица имам прессен опит от миналото лято с реставриране на столове и претапицирането им.  Относно претапицирането, аз първоначално мислех да не махам предишната тапицерия и да слагам новата отгоре, но няма как да се получи, защото се напластява и седалката не може да легне обратно в леглото си. Та като махнеш старата тапицерия, виж в какво състояние ти е дунапрена, обикновено го залепят за фазера. Отгоре слагаш новата тапицерия, изпъваш я хубаво и хващаш с такер . Съветвам те да си вземеш хубави и здрави телчета, за да се захващат добре.

# 724
  • Мнения: 22 867
змейковица, аз с голям завид за столчетата и малко помощ, ако ти върши работа, снимката по-долу с оформянето на седалката: А ето я и формулата на успеха. И да не забравиш пак да ги покажеш в новия им вид. bouquet

# 725
  • Пловдив
  • Мнения: 4 132
Мерси, момичета!
Аз след като питах тук се сетих да поровя и в Гугъл и доста инфо намерих  Embarassed Embarassed Embarassed

Ще видим кога ще ми дойде музата - най-вероятно напролет, защото и стара масивна маса има за оправяне/освежаване, а и да пасва на столовете.
Столчетата са доста стари и не са с дунапрен, а някаква слама  Mr. Green Mr. Green вътре. На баба ми са, надявам се да станат хубавки  Heart Eyes
Ще покажа живот и здраве, благодаря ви!

# 726
  • Мнения: 960
змейковица пак заповядай, ще чакаме снимки Simple Smile

# 727
  • Мнения: 19 296
Каква е тази вата над дунапрена, за която са писали в линка?

# 728
# 729
  • Мнения: 1 670
Здравейте,

Обожавам тази тема! Преди 4 години останах без работа за 3 месеца и благодарение на темата преобразих дървената си кухня в черно и прасковени те мебели на дъщеря ми в черно и бяло.
Изчетох много теми и реших да опитам тази тебеширена боя+ ваксата Annie Sloan. Боята е домашната, много скъпа му се видя оригиналната.
Хванах за жертва едно нощно шкафче 😁 и набързо се получи горе долу. От себе си не съм доволна, вечер след работа го претупах, а може по-добре.

Не знам дали бих се наела за цялата спалня, нямам такова време, желание има.
Имам много за боядисване, но най-вече ме мъчат талашитените врати у нас, боядисани с бяла блажна боя преди десетина години+ черни каси....мъка. Не ги искам бели, но нямам идея какъв цвят мога да направя.   Дневната ми е кафяво/ бежово/ венге и черна кухня, паркетът е естествен. Някакви идеи за цвят на вратите? Нямам възможност да купя нови в момента.

Това е за сега от мен, благодаря за споделеното в темата!

# 730
  • Мнения: 22 867
 JLo, не знам на живо, но на снимката шкафчето е разкошно! Много ми харесва! bouquet

# 731
  • Мнения: 1 670
Благодаря, не е зле, но малко претупах последната ръка и леко се виждат следи от четка...а го исках по- гладко, трябваше с валяче, но ме домързя. Нищо, де, имам още едно, което не се ползва 😁

# 732
  • SF
  • Мнения: 21 167
Аз за моята врата на банята купих фолио. Дано да не се разлепи. Миналата седмица залепих едно, но то се разлепи.

# 733
  • Мнения: 1 670
Дано е сполучлива, аз някак с фолио не смея 😁 имам кофти спомени от него. Може ли да видим как се е получило!

# 734
  • SF
  • Мнения: 21 167
Ще го направя в понеделник.
Какви са твоите кофти спомени от фолиото? Аз питах в темата, но никой не ми отговори и вчера купих фолио.
Нямам идея как да оправя врата на баня, която се бели на места заради влагата.

Общи условия

Активация на акаунт