Да преправим старите мебели с любов - тема 32

  • 167 254
  • 766
  •   1
Отговори
# 735
  • DE
  • Мнения: 9 068
Лятото свалях фолио от нощно шкафче, за да го боядисам. Беше си къртовски труд по свалянето на лепилото.
Иначе бързо се драска.

# 736
  • SF
  • Мнения: 21 172
Ама нямам намерение да го свалям. Страх ме е самО да не се свали. Simple Smile
Аз нямам причини да лепя и разлепвам. Simple Smile

# 737
  • Мнения: 1 670
Много ми беше трудно да го изпъна идеално. Много изнервящо ми идва 😁 иначе съм виждала чудесни резултати.

# 738
  • SF
  • Мнения: 21 172
А това, че е за врата на баня?
И на мен ще ми е трудно да го изпъна. Много ме притеснява точно този момент с изпъването.

# 739
  • София
  • Мнения: 5 190
Есме, щом покритието в момента се лющи, фолиото няма за какво да се залепи. Или трябва як грунд,  после фолио, или грунд, после боя. Това на теория. Не знам кой грунд.

# 740
  • SF
  • Мнения: 21 172
Покритието се бели, защото водата го навлажнява. Мисля си, че ако залепя фолио отгоре, това ще "замаскира" грозотията. Покритието се бели на точки. Не можеш да хванеш цяла люспа с размерите на длан например и да я обелиш. Просто "цъфва" на малки шуплички.

# 741
  • Мнения: 1 670
Вратата в нашата баня е алуминиева, но 15 години бяхме с обикновена талашитена, боядисана с блажна боя. Не беше мръднала.

# 742
  • SF
  • Мнения: 21 172
Нашата е МДФ, но мръдна. Ако не стане с фолиото, ще ме е яд, защото дадох 26 лева за него и ще ми е втори опит. Реших, че първото фолио не лепи. Размерът беше по-тесен от вратата и не ми хареса да го допълвам с друго парче. Ширината на новото ще я покрие изцяло и се надявам да няма луфт, откъдето да прониква влагата между фолиото и вратата.

# 743
  • DE
  • Мнения: 9 068
Фолио залепено на неравна повърхност ще личи всяка гънка.

# 744
  • SF
  • Мнения: 21 172
Не е неравна. Това, което се бели е много тъничко. Освен това, ще преглътна неравностите, защото иначе на бялата врата, се виждат кафяви точки - доста е грозно.

# 745
  • Мнения: 19 296
Защо трябва да се слага вата върху дунапрена при столовете?
Извинявам се за въпросите, но понеже ще правя няколко и не ми е ясно.

Есме, според мен трябва да зашкуриш шупличките, за да легне фолиото на твърда повърхност.

# 746
  • Мнения: 22 867
Аз така и не намерих обяснение за ватата, но е факт, че при разваляне на стари тапицирани столове има вата, един фотьойл разпарчадисвах и при него във възглавниците дунапренът беше облечен във вата.

За идеи и вдъхновение:

ВИНТИДЖ СТОЛ и ТАБУРЕТКА bouquet

# 747
  • София
  • Мнения: 12
В youtube има страшно много видеа "направи си сам" или DIY. Човек може да събере хиляди идеи от там

# 748
  • Мнения: 54 420
Есме, лепихме фолио на секцията в детската и майсторът преди лепенето почисти хубаво със спирт повърхността. Не е мръднало.

# 749
  • Бургас
  • Мнения: 39
Rolling Eyes А за врата, която е дървена, бях питала на предната страница - трябва ли да шкуркам предварително и да грундирам, или само минавам със спирт и слагам фолиото ?

Общи условия

Активация на акаунт