НВ-ВМХ и палео - тема за здравословното хранене, част 114

  • 102 513
  • 731
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 754
Какво може да направи човек, на който му е казано, че има холестеролни отлагания в жлъчката, не били все още образувани камъни? Освен това следва режима и трябва ли да има опасения, че ще му навреди, или напротив?
Чела съм за жлъчката и че по-скоро въглехидратите са причина за проблеми с нея, липсата на мазнини също, възможно е това да е стар проблем и сега да се изчистват, но все пак да се допитам до вас. Лекарката е казала, че при хранене с някои храни може да тръгнат да излизат от каналите и евентуално да създадат проблеми, но можело и да не създадат, ако избягва мазните храни (хаха) и ядките, както и това да не стои дълги часове гладен.

На предния ми въпрос така и не получих никакъв отговор, та дано този път някой ме отрази. Grinning

Михаела, да, възможно е да се скъси с няколко дни, особено ако преди това ти е бил по-дълъг.
Ако обаче имаш значителни нарушения, провери дали не приемаш твърде малко калории.
bobb, как започна при теб тази отпадналост?

А обратното възможно ли е?

Последна редакция: чт, 08 юни 2017, 13:11 от relight

# 676
  • Мнения: 5 713
Какво трябва да пусна за ИР по-специално, само инсулин на гладно ли? Отделно мисля и холестерол да проверя, трябва ли да дам някакви указания в лабораторията?
Това ли е предишното питане?
Ако да и ако все още питаш, за ИР аз бих пуснала инсулин и кръвна захар на 0, 60, 120мин.
За холестерола казваш, че искаш липиден профил или общ Х, HDL, LDL, триглицериди.

По последните ти питания не мога да взема отношение.

# 677
  • SA
  • Мнения: 3 196
relight , нямам представа какво означава холестеролови отлагания в жлъчката.
По въпроса за нарушения в цикъла - възможни са всякакви нарушения, ако се спазва стриктно кетогенно хранене дълго време, а също и ако се гладува с малко калории дълго време.

# 678
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
Не откривам топлата вода, но да споделя колко се изненадах. Открих, че любимите ми дъвки без захар, съдържат 69% въглехидрати  Crazy. Соевият сос, с който си мариновам ребрата също е с въглехидрати. Не съм и подозирала, че се тъпчем с толкова скрити въглехидрати. Достега не си бях правила труда да чета етикетите на повечето неща, които купувам.

При мен нещата май потръгват. Коремът ми намаля, вече не се подувам след хранене, порциите и те се смалиха. А най-важното е, че се чувствам добре, най-после и аз почувствах прилив на енергия, спя добре, кожата ми също изглежда по-добре. Много ми харесва режима, най-вече защото не съм гладна. Вчера опитах кашкавала, намазан с масло, мммм чудно. И гъби с масло проядох, ми те много вкусни били. Изобщо зеленчуците били толкова вкусни, а аз до скоро хич не ги уважавах.
Намалих прясното мляко, от него се подувам. Започнах да слагам кокосово масло в кафето, хареса ми. Черният шоколад го спрях напълно, не ми липсва. Имам само един проблем, кафето го пия със захар. Пробвах без, но ми горчи и не мога да го пия. Та това ми остана нережимно, Нес кафе с мляко и захар два пъти на ден. Сигурно това е основната причина нещата да не се случват както трябва при мен, но за сега продължавам така. Мислите ли, че така излизам от режима?
Вчера се наложи да изям една чиния череши, за да не ги хвърля. Аууу, после все нещо ми се ядеше, коремът ми се наду. Чувствах се отвратително. Определено ще внимавам с плодовете.

Още чета старите теми, там се коментираше добавка на желатин в кафето. Някой пие ли го така?

# 679
  • София
  • Мнения: 277
tanya_79, браво за напредъка. Аз на твое място ще върна черния шоколад, примерно в 16ч по мъъъничко- за душата и ще махна захарта от кафето. В кафето си сложи освен кокосово масло, една чаена лъжичка био канела. Естественият вкус на канелата е сладък и ще ти хареса. Дай си 2-3 дни и ще видиш, че ще усетиш, че кафето е дори по-вкусно без захар. Вместо желатин, може да сложиш и колаген на прах. Става плътно и вкусно и засища. Simple Smile

# 680
  • Мнения: 14 365
Аз си признавам без бой, че си пия кафето със захар. Но това ми е един от любимите моменти в деня, сутрин, рано с кафе, на тишина. Не искам да си го модифицирам. Пия едно кафе на ден.
Иначе кратък отчет - закотвих се на -11 кг. Доволна съм. МЦ добутах до 29 дни, което си е световен рекорд при мен  Party

# 681
  • SA
  • Мнения: 3 196
Една лъжичка захар на ден не е проблем за по-голяма част от хората.
А някой ако чак толкова държи да мине и без нея, може да пробва ксилитол - според мен трудно може да се различи от захарта, не само като вкус, но и на външен вид. В по-големи дози има и слабително действие (в случай, че някой има такъв проблем).
Таня, аз по едно време си слагах желатин в кафето. Добре става, ама най-често бързам и кафето го пия черно, без добавки.

# 682
  • Бургас
  • Мнения: 255
Аз си признавам без бой, че си пия кафето със захар. Но това ми е един от любимите моменти в деня, сутрин, рано с кафе, на тишина. Не искам да си го модифицирам. Пия едно кафе на ден.
Иначе кратък отчет - закотвих се на -11 кг. Доволна съм. МЦ добутах до 29 дни, което си е световен рекорд при мен  Party
Алечка,нещо конкретно предприела ли си за МЦ,моя от година се скъси на 21-23 и си търся "лек"

# 683
  • Мнения: 14 365
mis_val, при мен проблемът беше обратния. С ПКЯ съм и винаги е бил дълъг или липсващ. Когато започнах режима през юли миналата година не ми беше идвало от март. Започнах от 40 дни и го добутах до 29. Пиех масло от вечерна иглика само и витамини, но от няколко месеца съм ги спряла. Единствено режима и йога.

# 684
  • Мнения: 1 280
Това масло от вечерна иглика и аз си го взех, ама оше не съм го почнала. Би ли ми казала, как ти се отрази? На мен цикъла ми спря преди 3 месеца...и ми създаде много проблеми, ей така, от никъде ... като почна един бърз пулс, а от там и високо кръвно, направо се побърках.... почти всяка вечер... много  е страшно...Ама и аз сама си го направих, защото последните 7 месеца само работех, на 2 работи, спях по 4 часа , по 18-22 000 крачки на ден... Почнах веднага всякакви изследвания, от-до. Всичко в норма, идеални изследвания... ЕКГ - всичко , както си трябва.... Дадоха ми холтер за 1 месец.... и пусках ЕКГ та , като ме почнеха пак 'кризите'.... ей, откачих, мислех, си , че ще умирам... Излезнаха резултатите от холтера... всичко ми е ок, нищо ми няма на сърцето...Казаха, че всичко ми е от  стрес, правя паник атаки , и трябва веднага да си променя начина на живот. Така и направих, напуснах едната работа, започнах да спя по 8 часа... от начало не ми се получаваше със спането никак, но лека полека, всичко се нормализира... Сега съм добре../Дай Боже ! /, и се по успокоих... Защо ви разказвам всичко това? за да не се скапвате от работа , както аз правех... не забогатях, просто имАХ малко повече пари временно. Цилъка ми спря, защото му беше време да спира.. на 53 г, съм... да не си помислите, че по никое време ми е спрял..Simple Smile  АААа, и хормони изследвах, и там съм екстра... Исках да ви кажа също, че 90% през поледните 10 -13 г, съм на режима... Разбира се, имам много прегрешения, имам цели периоди, в които не мога пак да го започна, качвах кг, свалях....аз съм любителка на тортите и сладките изкушения.. НО, очевидно някакъв баланс имам, не знам как става... за да съм с идеални стойности на всички изследвания. Дори и 24 часова урина ме караха да събирам, за да не би да имам някакви туморчета на адреналната жлеза, които предизвиквали понякога високо кръвно.... ами нямам. Аз наистина си мисля, че този вид хранене си е моето хранене.. дори и с не толкова ниски въглехидрати, въпреки, че имам периоди , в които минавам и на кето, до колкото мога.. Момичета, гледайте се, глезете си, защото такива страхове изживях, невероятно гадно е ... Поста стана много дълъг, но мможе да е полезен за някои дами, които гонят моята възраст..Simple Smile
    И на последно място , да попитам.. Имаве преди години някоя от старите потребителки, беше написала един списък, с най различни храни и манджи, които можем да си приготвяме в къщи, за режима ни... Някой да го е запаметил ? Имаше мусака с тиквички, пълннеи чушки с кайма само... много неща бяха, просто изредени, не рецепти... Не е в темата с рецептите ни този списък, тук в темата беше постнат, като отговор на друга дама,която се чудеше какво да си готви... Дано някой да си го спомня... това търся, и не го намирам къде беще, а беше супер полезно  ! Благодаря предварително , ако някой може да го постне пак... /искам да го дам на приятелка/....

# 685
  • Мнения: 39 587
Алечка, браво!
Pinkito, аз съм поствала такъв списък тук. Със сигурност е някъде през тази зима. Ако ти се занимава, може да го издириш.

# 686
  • Мнения: 1 280
Много ти благодаря, ще се опитам..

# 687
  • SA
  • Мнения: 3 196
Яяя, Пинкито!
Много се радвам да те видя!  Hug
Ако правилно си спомням, Юлинга и Викито бяха поствали такива списъци, но не пишат често в тази тема вече.

# 688
  • София
  • Мнения: 488
Пинки, зарадвах се да те "видя"  Grinning
Тялото ти е дало добър урок - сигурна съм, че няма да повториш грешките  Wink

Аз съм си запазила този линк - виж пост 140 - в скрития текст - дано ти свърши работа
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=832901.135;topicrefid=20

# 689
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 298
И на мен ми беше полезен списъка с рецепти, благодаря Simple Smile Аз вчера си правих суфле с кайма по рецепта на Amour стана превъзходно а каймата поръчах да ми я смелят от шарено свинско пред мен после и добавих 2 яйца и чубрица и много сушени подправки сложих от нея половината във форма за кекс по средата моркови, варени яйца, гъби, кисели краставички и покрих с останалата кайма после като се опече го засипах с много настърган кашкавал ядохме го със салата от зеле в къщи всички много го одобрихме Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт