Грижа за лицето и грим за дами в прекрасната възраст 40+ No. 6

  • 89 504
  • 747
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 18 542
Скрит текст:
Качествен слънцезащитен всеки ден, дори да не излизам през деня, достатъчно количество крем, редовно подновяване (на два часа и по-често, ако има обилно потене или често пипане на лицето), слънчеви очила и шапка с козирка за зноийните дни и няма проблеми.
Отделно пия астаксантин и ползвам антиоксидантни козметични продукти. Нямам нови петна и изсветлих до голяма степен стари (10-тина годишни) и упорити такива.

Всеки си реди приоритетите и решава как да действа. Аз съм пре-доволна от моето постижение. За пръв път постигам такова всъщност, но всяка една стъпка от горенаписаното е от изключителна важност, ако ще бориш петна и искаш да запазиш резултата. Пропуснеш ли добрата защита, за няколко минути се връщаш месеци назад.
Аз мисля да изчакам до ноември месец, когато слънцето със сигурност ще е слабо и дори няма много да го има.
Благодаря за отговора.
Да, действай както прецениш  Peace, но при борба с пигментацията, слънцезащитата и редовното подновяване са много важни, дори през зимата и при облачно време. UVA лъчите минават през и облаци и през стъкло.

# 616
  • тук и там
  • Мнения: 11 555
Аз имам стари петна на носа,не си личат особено,но аз си ги виждам и са си там де.И ако ви кажа как са се появили..На носа-имам предвид на ноздрите точно,явно съм била хремава и съм си бърсала носа със кърпичка и слънцезащитата ми е отишла на кино и така.. ooooh! Mr. Green.А даже не съм ползвала третиноин през това време..

# 617
  • Мнения: 349
Слънцето е много агресивно наистина, трябва добре да се пазим от него. А и все пак  е една от главните причини за остаряването на кожата. А ти ходила ли си на дерматолог за петната?

# 618
  • Мнения: X

Има ли някой опит от по-топлите страни?


Аз съм в Малта, където UV индексът е много висок, но с петна от ретинола не съм се сдобила. Само едно малко на деколтето имах това лято, но сигурно е от немазане със слънцезащитни продукти в нея зона като съм ходила по улиците.
Преди години пак тук в Малта се бях сдобила с ужасни петна на скулите. Не знам колко пари дадох по дерматолози и какви ли не продукти. Имах малък склад за мазила против петна. Един ден влязох в аптека за друго и по навик питах какви продукти от този вид имат. Аптекарката ми препоръча един серум на Талодерма на цена 11 лева. Не знам какво имаше в него, но просто ми изтри петната. След време го търсих няколко пъти, но не го намирах. Сега гледам, че го нямат и в сайта си, но ако някой с подобен проблем го срещне, препоръчвам да пробва.

Дерматолозите не правят нищо освен да изписват някой от многото продукти, които и без това могат да се намерят по аптеки и дрогерии. Принципът им е проба/грешка, като резултатът много по-често е грешка. Няма как да се знае кой продукт би бил ефективен за конкретната кожа и аз самата съм ползвала доволно много прескъпи неефективни продукти за петна, повечето изписани от дерматолог.

# 619
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Здравейте,
След 2 месеца ставам на 40 и понеже сега ми е време за смяна на дневен и около очен крем бих искала да ми препоръчате нещо хубаво.
Кожата ми комбинирана към мазна но имам и сухи участъци.
Не живея в България и нямам възможност за българска козметика.
Много благодаря Simple Smile !

# 620
  • Мнения: 349
Здравейте,на 45+ съм и приятелка ми препоръча серум с черна роза на козметика miriam quevedo.Има ли някой ползвал тази козметика и какви са отзивите ви?Четох в блога на Денси,но и там няма мнение след ползване!Ще съм благодарна да науча нещо от първа ръка за тази козметика bouquet

# 621
  • Мнения: 3 269
Здравейте дами. Някоя от вас беше писала, че ползва Ремескар за торбичките под очите. Може ли да сподели, каква е консистенцията и какъв е цветът на крема.
Ремескар не се лъжете да купувате, ефектът е под 0, консистенцията е на сухо нещо, което прави кир ефект. Как се излъгах да дам 60 лева за това нещо не знам.
Аз отичам от известно време под очите, това ме състаряваше и загрозавяш. Започнах да си правя силен зелен чай (слагам две пакетчета в неголяма чаша). После изсипвам чая във формите за лед. Сутрин преди да си измия лицето и сложа кремовете, правя лек масаж с кубчета с лед и зелен чай. Правя го няколко пъти с малки почивки преди да си измия лицето. И вече се харесвам в огледалото.

Ето, това клипче ми даде идеи:
https://www.youtube.com/watch?v=cAYBOYr1xxE


# 622
  • Мнения: 156
Здравейте,
След 2 месеца ставам на 40 и понеже сега ми е време за смяна на дневен и около очен крем бих искала да ми препоръчате нещо хубаво.
Кожата ми комбинирана към мазна но имам и сухи участъци.
Не живея в България и нямам възможност за българска козметика.
Много благодаря Simple Smile !

За козметиката на Обаги съм чувала много добри неща, но е по-скъпичка.

# 623
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 499
Здравейте,
След 2 месеца ставам на 40 и понеже сега ми е време за смяна на дневен и около очен крем бих искала да ми препоръчате нещо хубаво.
Кожата ми комбинирана към мазна но имам и сухи участъци.
Не живея в България и нямам възможност за българска козметика.
Много благодаря Simple Smile !
Аз преди 2 месеца навърших 40 Simple Smile и пробвах серията на Талго със силиций и съм изключително приятно изненадана. Много ми харесаха - дневен, нощен и околоочен.

# 624
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Вчера гледах за Обаги не ги намерих значи отпадат. Днес ще погледна за талаго, искам да е нещо лесно достъпно да мога да го купя поне от 2 или 3 места дето се казва.
Иначе среден клас ме устроийва като цена заглеждам ЕЛ, Биотерм, Клиник, Кларинс, Кейл от този род мисля все трябва да има нещо приятно и се намират навсякъде.

# 625
  • Мнения: 3 480
Среден клас погледни Пола'с чойс, Десием, Филорга и Неострата. От тях всички имат по-скъпи и не толкова скъпи продукти. Назад доста е коментирано и в тази и в по-старите теми.
Лично аз не харесвам бялата козметика на ЕЛ, Клиник и т.н., прекалено са парф/мирани, а и не виждам ефект върху кожата. Декоративната им козметика е друго нещо.

# 626
  • Мнения: 13 311
Щом ще ходиш до физически магазин помоли за мостри и пробвай.
Може да подбереш дневен хидратираш и нощен подхранващ или против бръчки. Заради смесената кожа при теб малко по-трудничко.
От Ел аз също хич не съм впечатлена с нея и без нея все едно

# 627
  • Мнения: 3 480
Особено "напредналите" серуми. И лепенката против бръчки на ЕЛ.
Много пари за нищо.

Приятелка наскоро си взе някаква серия Guerlain на промоция от б/ти зоната в София и е много доволна.

# 628
  • На остров
  • Мнения: 13 498
На филогора позлавах един крем за очи приятен беше, и на паула чоис ползвах веднъж нещо но не помня какво но ще ги првгледам и ще споделя какво съм избрала Simple Smile .

# 629
  • Мнения: 718
Две в едно, странно, че не си намерила Обаги - световно известна козметика е , има я навсякъде.

Относно Филорга - доста позитивни мнения срещам, и за козметиката, и за филърите.

Общи условия

Активация на акаунт