Грижа за лицето и грим за дами в прекрасната възраст 40+ No. 6

  • 89 536
  • 747
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 4 479
Чек, не ме е страх от омазняване, страх ме от прекалено изсушаване. Правила съм го тоя номер преди години - няма по гадно нещо от мазната и дехидратирана кожа.
Просто неясно съм се изразила, страхувам се да комбинирам гликоловия тонер, ретинол и киселини.
Струва ми се много, ама ще ги поръчам и ще карам на проба - грешка.

# 601
  • София
  • Мнения: 5 569
Чек, гледам, че The Ordinery е канадска марка, която се продава и в Ю Кей. Как става доставката до Бг (чрез превозвач или директно)? Цените им са приемливи, бих пробвала някои техни серуми (макар че в момента ми излизат неналични и трябва да натисна бутон да ме уведомят по мейл, когато ги заредят. Това често ли се случва?)

# 602
  • Мнения: X
Чек, гледам, че The Ordinery е канадска марка, която се продава и в Ю Кей. Как става доставката до Бг (чрез превозвач или директно)? Цените им са приемливи, бих пробвала някои техни серуми (макар че в момента ми излизат неналични и трябва да натисна бутон да ме уведомят по мейл, когато ги заредят. Това често ли се случва?)

Аз съм в Малта, поръчвам от и ми доставят до тук, но и с доставките от България е същото, а именно че доставят навсякъде без проблем. Над 25 евро доставката е безплатна. При мен идват за седем дни. От Англия доставят за Европа, не от Канада, нищо че фирмата е канадска. Така че превозвач не е нужен.
Неналичните продукти се случват нерядко поради голям поток от поръчки и доставки, но зареждат постоянно и уведомяват по имейл ако си натиснала съответния бутон под продукта. Аз вече ползвам само техни ФДТ, а те особено често не са налични, поне по-поръчваните цветове, но като ги получат ми пращат веднага имейл и тогава поръчвам.
Съветвам ако някой си поръчва серум ФДТ да си поръча и капкомер, защото с помпата се разтича много. Консистенцията е като на мляко.

# 603
  • София
  • Мнения: 5 569
Мерси много!

# 604
  • Мнения: 663
За околоочен препоръчвам серума на Обаги, използвам тяхната слънцезащита и съвсем леки петна се появиха след морето. Изобщо цялата им козметика е страхотна.

# 605
  • Мнения: 433
Момичета, вие правите ли си домашни маски?

# 606
  • Мнения: 4 479
Нямам нерви да бъркам домашни маски.
Въобще нямам нерви да мажа много по лицето, изнервя ме и ми е досадно.

# 607
  • Мнения: 3 480
Момичета, вие правите ли си домашни маски?

Не. Ползвам скъпи готови.

# 608
  • Варна
  • Мнения: 904
Имам нужда от помощ и съвет.
Специална молба към Check Please, Миоки  и всички момичета, които са ползвали продуктите на The Ordinary.Hands Pray
Известно време, вечер, ползвах Lactic Acid 5% + HA 2% и след това Advanced Retinoid 2% което в момента се нарича Granactive Retinoid 2% Emulsion. .
Аз все още ползвам и двете, но по обратния ред- първо Ретиноида, после Lactic Acid. Със суха кожа съм, дразнене не съм имала, освен на шията леко зачервяване.

# 609
  • Мнения: X
Аз досега проблеми с химиите на Ординари съм нямала, само някой да не вземе да си намаже хваленото от мен кремче Acelaic около очите и в тях, че то верно киселина имало в него. Идваше ми във фризера да си сложа главата. 

# 610
  • София
  • Мнения: 8 938
Здравейте дами. Някоя от вас беше писала, че ползва Ремескар за торбичките под очите. Може ли да сподели, каква е консистенцията и какъв е цветът на крема.

# 611
  • Sofia
  • Мнения: 102
Скрит текст:
Хм, явно ще ми е силна значи. Ползвам третиноин и трябва да внимавам с киселините, но азелаичната суспензия ще взема да я пробвам тогава - звучи ми добре.
Още веднъж, благодаря!   
А не се ли страхувате от петна от слънцето през месеците, когато е силно, какъвто и септември е - с мазане на третиноин и киселини. Аз се мажа с по два различни крема с фактор 50 или един с 20 и един 50 всеки ден. Да не се сумира превенцията, но поне се надявам, че съм намазала на всякъде. И аз съм решила тази година за започна с третиноин , за първи път през моя живот, но вероятно чак през ноември.
Как се предпазвате от слънцето?

Аз на плаж не ходя и когато съм навън подновявам слънцезащитата на най-малко два часа.
Ползвам кобминирана защита химични и физични филтри - слагам два различни слънцезащитни крема преди да изляза. Отделно от това живея в по-мрачен климат и основно съм на закрито през деня.
Ако живееш на по-слънчево място или на почивка на такова - лятото шапка с широка периферия и очила, задължително Simple Smile
Нямам нови петна това лято, даже избелих две упорити стари. Не се махнатха напълно, но вече са почти незабележими.
Аз живея в София, където все още е лято и слънцето е доста силно. Освен това, според мен пигментацията е процес, който засяга кожата на цялото тяло, дори и да се маже лицето с най-висок фактор през 2 часа. Кожата реагира на слънцето и пигментира навсякъде. Не знам как би реагирала кожата с ретинол/третиноин при такова положение.
Има ли някой опит от по-топлите страни?
Аз искам да започна с ретинол/третиноин, който никога не съм използвала (въпреки че всички казват да се започне още на 30), но имам доста притеснения относно пигментацията (каквато имам от 20 години).

# 612
  • Мнения: 718
Момичета, бъдете внимателни. Слънцето наистина все още е силно, а пигментните петна са голяма напаст и трудно се премахват.  Peace

# 613
  • Мнения: 18 542
Качествен слънцезащитен всеки ден, дори да не излизам през деня, достатъчно количество крем, редовно подновяване (на два часа и по-често, ако има обилно потене или често пипане на лицето), слънчеви очила и шапка с козирка за зноийните дни и няма проблеми.
Отделно пия астаксантин и ползвам антиоксидантни козметични продукти. Нямам нови петна и изсветлих до голяма степен стари (10-тина годишни) и упорити такива.

Всеки си реди приоритетите и решава как да действа. Аз съм пре-доволна от моето постижение. За пръв път постигам такова всъщност, но всяка една стъпка от горенаписаното е от изключителна важност, ако ще бориш петна и искаш да запазиш резултата. Пропуснеш ли добрата защита, за няколко минути се връщаш месеци назад.

# 614
  • Sofia
  • Мнения: 102
Качествен слънцезащитен всеки ден, дори да не излизам през деня, достатъчно количество крем, редовно подновяване (на два часа и по-често, ако има обилно потене или често пипане на лицето), слънчеви очила и шапка с козирка за зноийните дни и няма проблеми.
Отделно пия астаксантин и ползвам антиоксидантни козметични продукти. Нямам нови петна и изсветлих до голяма степен стари (10-тина годишни) и упорити такива.

Всеки си реди приоритетите и решава как да действа. Аз съм пре-доволна от моето постижение. За пръв път постигам такова всъщност, но всяка една стъпка от горенаписаното е от изключителна важност, ако ще бориш петна и искаш да запазиш резултата. Пропуснеш ли добрата защита, за няколко минути се връщаш месеци назад.
Аз мисля да изчакам до ноември месец, когато слънцето със сигурност ще е слабо и дори няма много да го има.
Благодаря за отговора.

Общи условия

Активация на акаунт