Не харесвам приятеля й

  • 6 828
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25 916
Какво да правя в такава ситуация?


Да си седнеш на задника и да учиш за държавните си изпити, вместо да се чудиш къде да си завреш носа.Не за друго, ами да не четем после някаква подобна история, но ти да си в главната роля.
Казала си мнението си, сестра ти не те е отразила. Остави я да си троши главата. Когато дойде да ти реве някой ден, я прегърни и утеши, не ѝ намилай: "Аз нали ти казах!".
Вземи пример от родителите си поне. Колкото по-малко се бъркате, толкова по-малка е вероятността да започне да ви прави напук. Като ѝ мине периодът на влюбеност, ще си отвори очите и ще проглегдне на какъв е попаднала. Ако не се случи – значи са си били лика-прилика и добре са се намерили.
Та... да се върна на основния си съвет: сядай и учи, и си опичай акъла, за да не се влачиш с някой подобен Мунчо и ти след време...
Иначе много добре те разбирам, знам колко е досадно да се учи за изпити. Ама не е това начинът да изклинчиш...

# 16
  • Мнения: 4 945
Какво да правя в такава ситуация?


Да си седнеш на задника и да учиш за държавните си изпити, вместо да се чудиш къде да си завреш носа.Не за друго, ами да не четем после някаква подобна история, но ти да си в главната роля.
Казала си мнението си, сестра ти не те е отразила. Остави я да си троши главата. Когато дойде да ти реве някой ден, я прегърни и утеши, не ѝ намилай: "Аз нали ти казах!".
Вземи пример от родителите си поне. Колкото по-малко се бъркате, толкова по-малка е вероятността да започне да ви прави напук. Като ѝ мине периодът на влюбеност, ще си отвори очите и ще проглегдне на какъв е попаднала. Ако не се случи – значи са си били лика-прилика и добре са се намерили.
Та... да се върна на основния си съвет: сядай и учи, и си опичай акъла, за да не се влачиш с някой подобен Мунчо и ти след време...
Иначе много добре те разбирам, знам колко е досадно да се учи за изпити. Ама не е това начинът да изклинчиш...
Хаха, много си права за някой неща, мерси за съвета.😘

# 17
  • Мнения: 6 985
Ти вече си казала, че не го харесваш. Каквото и друго да направиш, ще е ужасно излишно и много не на място, а може и истински да ви скара. Гледай да се имаш със сестра си, да поддържате хубави отношения. Ако остане с него, все пак ще сте си още близки. Ако не остане с него, ще си там да я подкрепиш.

# 18
  • Мнения: 21 808
Бих ти казала как да му подлееш вода, но е подло, пък и не знаеш дали няма да навредиш повече и сестра ти да остане сама. Иначе ми е ясно - и на мен сестра ми ми е любимия човек и бих направила всичко да е щастлива.


И тук идваме до главното - тя щастлива ли е с тоя човек. Нищо, че е дебела и не се облича както ти искаш. Ако е щастлива, бъди и ти. Ако не е - след време ще се раздели с него и кой откъде е. Поизчакай. А да, не прекъсвай връзка, търси я, виждай се с нея, говори с нея както преди.

То е ясно, че за нашите сестри достоен няма, ама...

# 19
  • Мнения: 501
Аха, има и бонус - родителите му им се натрисат още отсега. Не знам, изобщо не ми вдъхва доверие така, както го описваш... Иначе и аз имам сестра и също като теб и като Iris04 съм готова на всичко тя да е щастлива. Може би трябва да поизчакаш да отмине малко еуфорията от влюбването. В момента тя е заслепена и ако ти само й говориш, а тя не иска да те слуша, може да ви се обтегнат отношенията..

# 20
  • Мнения: X
Нямам сестра, а брат, и досега нито една негова приятелка не ми е харесвала. Laughing Това е. Животът си е негов, държа се възпитано с момичетата и не му се бъркам. Съветвам и теб същото. Важното е на нея да ѝ харесва, а не на теб.

# 21
  • Мнения: 11 755
Имах навремето едни познати. Майката на момчето не харесваше момичето. Раздили ги. Той изпадна в депресия 5-6 години. Не знам как са се развили после нещата при тях, но видях едно не поискано вмешателство до какво може да доведе.

# 22
  • Мнения: X
Майка ми вече страда от факта, че си е избрала него. Постоянно се пита защо от толкова момчета точно него си избра. Все пак тя е майка и има някакъв инстинкт или поне аз така си мисля. Но една майка винаги знае, кое е най - доброто за нейното дете!
Позволявам си да не се съглася, поне що се отнася до любовта. Peace
Когато се изнесох от вкъщи, за да заживея с ММ, майка ми ме попита закъде съм се разбързала. Отговорих ѝ, че докато не поживея с този човек, няма как да знам дали той е мъжът, с когото бих искала да създам семейство. Тя ми каза, че знаела, че не е той, не бил подходящ и т.н. Благодарих ѝ за мнението и казах, че е хубаво и аз да се уверя в това, не мога да разчитам само на едните приказки. Ами не излезе права майка ми. Създадохме семейство и все още сме много щастливи заедно (вече десет години).
Сестра ти е достатъчно зряла сама да взима решения и да си носи последствията от тях. Най-доброто, което можеш да направиш за нея, е да спреш да ѝ се месиш. Ако тя е щастлива, абсолютно никакво значение няма какво мислят другите хора.

# 23
  • Мнения: 4 945
Пак казвам, че аз не им се меша по никакъв начин, както и родителите ми. Те са си заедно в неговия апартамент и си живеят там. Когато си ходим се виждаме, но не ми е приятно. Аз дори вече не мога да остана насаме с нея. Нищо не можем да си кажем с нея и с майка ми, той вечно е залепен за нея.А ние трите често се събирахме и водехме важни разговори. Сега пред него само ахо - ихо и това е. Всеки си има семейни проблеми и неща, който иска да сподели с дъщерите си, ама тази гнида все е там.
Дано скоро и мине тази влюбеност.
Сколнна съм да мисля, че тя така хлътна заради вниманието, което й обърна той.
Толкова е нахален, че постоянно е залепен и за баща ми. Все се мъкне с него без той да го иска и вика някъде. Постоянно звъни на приятеля ми, ей така за глупости, дори и него дразни, но той се държи възпитано и приятелски с него. Дори ми казва, няма значение какъв е, трябва да го приемем и така...
Ще се опитвам да се примиря с факта, че са заедно, а времето ще покаже била ли съм права. Само дано не я нарани, че лошо му се пише!!!

# 24
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ako 'мунчо' се е подсигурил сам с апартамент  Wink може да не е чак толкова смотан м ? Thinking
Ако са подложили мама и тати  Mr. Green нормално е да им се 'натрисат' и да си се чустват у дома си там  Wink

# 25
  • Мнения: 25 916
Скрит текст:
Всеки си има семейни проблеми и неща, който иска да сподели с дъщерите си, ама тази гнида все е там.

Рожбе, остави сестра си на мира да си живее живота така, както си иска.
А ти вземи наблегни на учебниците и най-вече на правописа, че е срамота за един начален учител да не може да прави разлика между И и Й.  Close

# 26
  • Мнения: 222
То е ясно какво искаш ти.Момче за сестра ти по твой модел.Не го харесваш защото бил еди си какво.Това че ти е близка не ти дава право да се месеш.Жена в разцвета на силите си има достатъчно ум да прецени сама.Гнусно и долно е че изобщо го коментираш.Дрехите не правят човека "човек".Писа че го обичала,това не е ли най-важно?Не бил красив...момиче ти как си се представял на 40,50 или 60г?Красотата е до време и не е показател за човешкото в личноста!Пишеш че не се месиш ,но точно това правиш.Като зла свекърва си.Не го понасяш и това не ти дава мира ,но нямаш право да решаваш кой как ще си живее живота

# 27
  • Мнения: 21 808
Не може ли да си определите среща и да се видите без гнидата?
Покани я на гости.

# 28
  • Мнения: 4 841
 Joy Ех, тези двойни стандарти, значи... Авторке, ако обърнеш ситуацията - ти да се поставиш на мястото на сестра ти, с абсолютно същото отношение и реакции от нейна страна спрямо твоя приятел, как щеше да звучи темата? Дали - "Сестра ми е искрено загрижена за мен и ми мисли само доброто, като репликира приятеля ми, държи се грубо с него и го нарича гнида" Outta Joint

Жената е пълнолетна, направила е избор, и следва да го уважите. В поведението на мъжа не виждам нищо осъдително, освен явно различна от вашата представа за семейственост - има такива хора, които искат да са близки с роднините си по сватовство, и да живеят всички като едно голямо семейство. Ако на вас лично това ви идва в повече, можете просто любезно да се дистанцирате.  Но да се опитвате да откъснете сестра си от среда, в която тя се чувства очевидно добре, за да се виждате на четири очи (нещо, което тя очевидно не иска, защото ако го искаше, нямаше да е проблем да се случва), обслужва само и единствено вашите егоистични нужди и интереси, и може дори да застраши нейното щастие.

Приемете, че хората се променят. Откриват различни семейни модели, организират си битието и контактите по нов начин, преподреждат си приоритетите. Колкото по-близък си с един човек, толкова по-голямо би трябвало да е взаимното зачитане и уважение на избора му. А във вашия случай мога да кажа само "Горката сестра"  Stop

# 29
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Едва ли авторката иска да налага своя си модел за мъж на сестра си. И аз имам сестра, и аз не харесвах селския бек, който й беше замотал главата навремето. То и какво да му хареса човек - нахален, безпардонен, използвач, че и се опита да я спре от университета, че за какво й било на жена да учи. И това при положение, че дори не живееха заедно. Бях готова да го скалпирам, не само, че не можех да го гледам. Слава Богу, отвори си тя очите и го разкара. Та мисълта ми е, че не съм искала да й налагам свой модел, а да я накарам да прогледне отвъд очилата на изкривения влюбен поглед и да го види какво представлява всъщност.

Общи условия

Активация на акаунт