Аборт в днешно време

  • 44 521
  • 672
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 23 019
Принципно съм против абортите , но не бих съдила някой, който е взел това решение. А и животът ме е научил никога да не се казва никога, не се знае кой пред какво ще го изправи съдбата.

Аз например ако разбера, че ще имам бебе с увреждания не знам дали бих го задържала, сериозно ще се замисля.  Rolling Eyes

Имам малка дъщеря, надявам се да не изпада в такава ситуация, но при всички положения бих я подкрепила, каквото и да реши. Надявам се да успея да я науча как да се пази и най- вече да споделя проблемите си с мен.

Ели според мен си реагира съвсем адекватно за възрастта. Но ако решиш да пиеш хапчета, нека да е само след консултация с лекар . Peace

# 91
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Цитат
 
Обаче като майка на момче,го уча,че изтривалките служат точно за това.За да си изтрие краката в тях.Без скрупули при това..
Тъй де..Откъде на къде зорлем ще се пънеш да уважаваш някой,който сам не се уважава?!?
И ако мацката дава мило и драго да го обслужи в детската,що па да не?
Ми не е луд който яде баницата нали,нека се забавлява детето..
Абе като мъжка заключавам,че е добре за момчетата да има такива момичета.Да си се забавляват с тях,да се учат на тях,а за сериозните девойки има време.
Ограничено и сексистко изказване!
Учиш го да е един откровен простак. Да, уважението трябва да се заслужи, но това важи както за жените, така и за мъжете. Мъжът трябва да е джентълмен към всички жени!
"Изтривалките" ги измислят "почтените" жени с ориенталско мислене. Предполагам, че си от някое селце в Източните Родопи, нямам друго обяснение за това мнение.

# 92
  • Мнения: 1 701
Зa забременяване на толкова ранна възраст са виновни само и единстввено родителите.
Трябва да се проведе разговор за болести предавани по полов път и забременяване. И този разговор да се повтори и потрети. Вкъщи навсякъде да има презервативи дурекс предоставени от родителите. Момчетата да бъдат учени да носят презерватив в протмонето си.
И тези разговори да се започнат от 13-14 години най-късно. Осигуряването на презервативите също.
Не е казано да правят секс с презервативите, но да си ги слагат и да се учат как се слагат. Като поотрастнат, тогава могат да пробват презервативите и с приятелка.
Купуването на еротични списания и подаряване на тийнейджъри- например БРАВО също не е лоша идея.

# 93
  • Мнения: 30 802
Презервативи не се носят в портмоне, мачкат се и отслабват, а и трябва да се пазят от температурни разлики.

Ако е момче, учиш го после да внимава какво се случва с използвания презерватив, щото има и луди моми.

И аз не мисля, че неориентирано моме на 15 е "изтривалка", защото не се е научила да поставя граници. Със сигурност е по-невинна от мен и не бих пратила сина си да я употреби като вещ.

# 94
  • Мнения: 7 325
Цитат
 
Обаче като майка на момче,го уча,че изтривалките служат точно за това.За да си изтрие краката в тях.Без скрупули при това..
Тъй де..Откъде на къде зорлем ще се пънеш да уважаваш някой,който сам не се уважава?!?
И ако мацката дава мило и драго да го обслужи в детската,що па да не?
Ми не е луд който яде баницата нали,нека се забавлява детето..
Абе като мъжка заключавам,че е добре за момчетата да има такива момичета.Да си се забавляват с тях,да се учат на тях,а за сериозните девойки има време.
Скрит текст:
Ограничено и сексистко изказване!
Учиш го да е един откровен простак. Да, уважението трябва да се заслужи, но това важи както за жените, така и за мъжете. Мъжът трябва да е джентълмен към всички жени!
"Изтривалките" ги измислят "почтените" жени с ориенталско мислене. Предполагам, че си от някое селце в Източните Родопи, нямам друго обяснение за това мнение.
Не съм изчела всички страници, но това мнение  Shocked. Аз също съм майка на син, вече 18 год. Уча го да третира жените така както иска мъжете да третират майка му, сестра му, баба му, леля му, ...... независимо какво поведение имат. като не му харесват момичета с по леко поведение просто не се занимава с тях.

# 95
  • Мнения: 5 635
По-добре презерватив - той пази И от болести.
Всеки решава сам за себе си кой вариант да приеме. Говоря по дифолт за хора, които не сменят партньорите си.
В тази възраст не бих разчитала на това. Или хапчета и периодично тестване заедно с партньора, но съм малко скептична как биха се отразили хормонални препарати на момиче на тази възраст, а и дали ще ги пие редовно.

За аппа - ползвам същия и ми показва правилно период, съвпадащ и с други признаци, че съм в овулация.

Последна редакция: чт, 20 апр 2017, 16:57 от kati_v

# 96
  • Мнения: 30 802
Под "постоянен партньор" се разбира- женени или съжителстващи. При фал на контрацепцията- "нищо, ще си го родим и ще го гледаме". Ако наистина не искаш бебе, както аз след 3, позлваш по 2-3 метода.

Окупация? Лапсус или така вече му викат? То за мен си е жива окупация де:)

# 97
  • София
  • Мнения: 24 839

САМО презерватив за мен е ненадеждна форма на защита.

Подкрепям- изстрадано и платено с аборт.

# 98
  • Мнения: 2 650
И на мен ми хареса това с окупацията  Laughing

# 99
  • Мнения: 29 679
Принципно съм против абортите , но не бих съдила някой, който е взел това решение. А и животът ме е научил никога да не се казва никога, не се знае кой пред какво ще го изправи съдбата.

Аз например ако разбера, че ще имам бебе с увреждания не знам дали бих го задържала, сериозно ще се замисля.  Rolling Eyes

Подкрепям!  Peace

# 100
  • Мнения: 5 635
Съжалявам, пиша през телефон и не съм довидяла какво е излязло.  Laughing

# 101
  • Мнения: 30 802
Хубаво е излязло:)

# 102
  • Мнения: X
Aз пък съм ЗА аборта или по-точно ЗА избора и възможността АЗ да реша как да постъпя с детето,което нося. Ако преценя ,че то не би имало възможността да порастне в щастлива среда ,с майка и татко ,които го обичат и искат ,не мисля,че бих "подарила" живот. Мисля че се отдава много  значение,момичето е малко и може би грешно ще ни разбере. За мен аборта не е мода ,а алтернатива ,възможност . В последно време се налага да обяснявам ,колко голяма късметлийка съм била ,защото се случи така ,че нямах нито желание за раждане ,нито за аборт,просто си "отиде"бебе ,което беше нежелано и станало в неподходящия момент .
Моля се само да го имам,когато съм готова и мога да му предоставя това ,което заслужава. Praynig

# 103
  • София
  • Мнения: 24 839

Имам усещането, че в БГ жените са си приели "съдбата", така си учат дъщерите и го приемаме за супер нормално, претръпнали сме.

Това е безумно заключение, да ме прощаваш.
Никоя майка не учи дъщеря си да ляга с когото ѝ падне и без предпазни средства, щото по- лесно и приятно от аборта няма.
Истината е, че се получава, когато се скъса комуникацията, обикновено през пубертета.
А, когато се отглежда детето на принципа на социализацията- ясла, градина, училище, дори не се създава кой знае какво връзка, да не говорим за възпитание.
Осигуряват му храна, телефон и дрешки, и това е достатъчно.
Само от сутрин до вечер, с готов терен за игра на възрастни.

# 104
  • Мнения: 30 802
Аз пак се чудя, при толкова опции за контрацепция в 21 век, жените тъпи ли са, че се стига до аборт? Ама ми се смеят, че ползвам по 2-3 метода. Ми като не си готов житейски и финансово за дете, дори секс няма да правиш, ако трябва. И връзка може да нямаш дори.

Абсурт, имам предвид, че учат дъщерите, че на жената в живота винаги ще й се случи да не иска да ражда (вместо да научат тая дъщеря на наистина надеждна контрацепция) и че абортът е едва ли не неизбежен.

Общи условия

Активация на акаунт