Oтново за АБКМ - 4 тема

  • 51 968
  • 422
  •   1
Отговори
# 285
  • София
  • Мнения: 22 923
Моят съвет е да посетите детски гастроентеролог.

# 286
  • Мнения: 1 033
При нас акото беше зелено и рядко, през 3-4 дни от 2ри ди 4ия месец. Можело да е от храната, от претопляне, от омнибиотика... така и не разбрах. И в лаборатория носих ако 3 пъти нямаше нищо нередно.
АБКМ  ни сложиха диагноза след малко кръв в акото.
Млякото ни е аптамил АДК, хип не е ок при АБКМ. Най- добре е наистина при детски гастроентеролог.
Пъпките може да са бебешко акне, при нас минаха сами ама и те седяха доста след 40 ден

# 287
  • Мнения: 26
Благодаря ви. Аз също съм се насочила към гастроентеролог, но все още не знам при кого. Една от мамите беше хвалила доктор Мастицка, но все още събирам мнения, тъй като сме от провинцията и пътуването ни е проблем с малчо в това време.

# 288
  • София
  • Мнения: 22 923
Благодаря ви. Аз също съм се насочила към гастроентеролог, но все още не знам при кого. Една от мамите беше хвалила доктор Мастицка, но все още събирам мнения, тъй като сме от провинцията и пътуването ни е проблем с малчо в това време.
Ние бяхме при нея и детето също беше на Аптамил АДЦ.

# 289
  • Мнения: 243
Благодаря ви. Аз също съм се насочила към гастроентеролог, но все още не знам при кого. Една от мамите беше хвалила доктор Мастицка, но все още събирам мнения, тъй като сме от провинцията и пътуването ни е проблем с малчо в това време.
Ние бяхме при нея и детето също беше на Аптамил АДЦ.

И ние сме при нея и все още сме на Аптамила, ще го караме до 1вата годинка.

# 290
  • Мнения: 26
Здравейте отново, туко що приключи онлайн консултацията с Доктор Елена Лазарова и съм със смесени чувства. Моля изкажете мнения, за да чуя различни гледни точки.
От 11.04 на своя глава реших да купя Фризопеп.
И акото стана от зелено жълто,но доста рядко .Все още мирише  лошо, но вече няма запек. Ака редовно всеки ден, понякога и по 3 пъти.Пъпките не ни се махнаха, даже пак имаме секрет в очите,та реших, че те нямат нищо общо.
Според докторката обаче няма алергия.Дължало се на неузрялост на мускулите на тазовото дъно и ми препоръча Нан Complete Comfort. След моя въпрос как да процедирам ако отново се появи запек, тя ми каза да правя клизми. Е не мога да го разбера това как клизмата ще е по-добре от млякото с което си ака редовно и без напъни. Мисля си, че докторите само при кръв в изпражненията поставят тази диагноза без да гледат други симптоми. И дали може да е непоносимост, а не алергия....Изобщо съм станала доста скиптично настроена към всички лекари. Не се интересуват от новости и открития, а лекуват от време оно. НО това е друга тема.....
Чудя се как да процедирам...
Хем искам да го пробрам с новото мляко, но ме е страх, че отново ще се влошат нещата....
Мисля си да продължа с фризопепа още около месец, за да може да изгради режим на дефекация и да не натоварвам излишно организмът му, но ако в действителност няма АБКМ дали млякото е подходящо за него и как и кога да вкарам БКМ в захранването.... Доста съм объркана
Ето и снимка на акото от фризопепа
А това е от акото с Хип комфорт
Разликата е огромна

# 291
  • София
  • Мнения: 22 923
Само в цвета ли е разликата? И каква е тази ликарка, по какво е специалист? Аз продължавам да повтарям като дърта свекърва, но според мен, когато има проблем с изхождането трябва да се направи консултация с детски гастроенетеролог.

# 292
  • Мнения: 26
Тя е детски гастроентеролог. Освен в цвета има промяна и във вида и честотата. С обикновеното мляко беше гъсто като пластелин. Акаше със зор на 2, 3 дни. С Хип комфорт стана рядко, но зелено. Акаше нередовно тоест 1 ден може да ака 2 пъти и после 2, 3 дни не ака, а сега с Фризапепа е жълто, пак рядко, но ака всеки ден. Аз четох и в други тема, че е нормално от Фризопепа да бъде по-рядко. Докторката каза, че неприятната миризма също е от млякото, но пак се чудя за нас ли е това мляко или не...

Последна редакция: пн, 26 апр 2021, 07:04 от curious_mum

# 293
  • София
  • Мнения: 22 923
Ние бяхме с Аптамил АДЦ, много бързо и подейства- оправи се и цветът и консистенцията. Не помня да е имало неприятна миризма. Обаче не съм лекар и не мога да давам съвет за смяна на мляко. Може би да изчакаш малко и ако не стане с нормална консистенция да потърсиш ново мнение. 🤔 Не знам вече какъв съвет да дам.

# 294
  • Мнения: 78
Акото е зелено заради хип комфорт както виждате при смяната цвета се променя.В самия хип има повече желязо .Ако влезете на сайта им ще видите ,че зеленото ако е от самото мляко .За лекарите няма да коментирам на 100да идете, 100неща ще ви кажат.Иначе може да е непоносимост .

# 295
  • Мнения: 26
Мами, искам да изкажа огромни благодарности на Доктор Иван Янков.
Ходихме на преглед и съм много доволна.
Подробно му разказах всичко, той внимателно ме изслуша, отговори на всичките ми въпроси.
Поиска да види и снимки на аканите памперси.
В крайна сметка каза, че е напълно възможно да се прояви реакция към БКМ, която да се изрази в запек и даже ми написа протокол за Фризопеп.
Ще следим малчо на 3 месеца и ще видим как ще протекат нещата за в бъдеще.

# 296
  • София
  • Мнения: 39
Здравейте. Дали има разлика във вкуса между новата и старата формула на Frisolac pep ac? Реших да купя от новата формула и синът ми отказва да я пие, та се чудя дали това е причината.

# 297
  • България
  • Мнения: 987
Здравейте, момичета.
Детето ми (на 5 г.) е с положителен кръвен тест за алергия към млечни продукти, яйца и още няколко продукта. Първо вземаше ериус. После правихме консултация с д-р Златко Димитров. Според него не е алергия, а хронична уртикария. Промени ериуса с Ксизал и назначи диета за 3 месеца. Проблемът е, че вече няколко пъти получава болки в стомаха, които минават след прием на спазмалгон. След първата криза ходихме на гастроентеролог и не го прегледаха, защото докторът счита, че е алергия и няма гастроентерологичен проблем. Нормално било на тази възраст да има такива неразположения. Д-р Димитров също смята, че няма смисъл от витамини и пробиотици.
Много съм притеснена и си мисля дали не трябва да давам някакъв пробиотик. Или и аз не знам какво да направя.....

# 298
  • Мнения: 2 237
Здравейте Simple Smile Имаме бебенце на 2 месеца. От няколко седмици почти на всяка смяна на памперса се беше изходил. Акото беше нормален цвят, но по-рядко отколкото трябва. Преди една седмица се появиха и кръв и слуз. Отделно имаше и ситни релефни пъпчици на места по тялото, без да са зачервени. Отидохме на спешен кабинет където го прегледа хирург, каза че няма нещо притеснително и е по-скоро АБКМ. Започнахме прием на Аптамил АДЦ, като вчера бяхме на гастроентеролог, който потвърди АБКМ на база нашите показания и ни издаде протокол. Ние бяхме изследвали и акото за бактерии, но всичко е ок там. Имам притеснение обаче относно този Аптамил. Сега забелязах, че около 30-40мин след като е ял му се появява ситен червен обрив около бузките.. И дали е възможно да е от него, нали уж е хипоалергенно това мляко.. Или 6 дни е малък период, за да има някаква промяна относно алергията. Акото му стана тъмно зелено и още по-рядко, гастроентеролога каза, че уж е нормално.. Другата седмица имаме час и за алерголог. Моля ако някоя мама е имала подобен проблем, да сподели. И според вас Фризолак по-добрия вариант ли е? Протокъл ни е изписан само за един месец засега и после може да сменим млякото. Благодаря Simple Smile

# 299
  • София
  • Мнения: 22 923
Дъщеря ми като започна да го пие веднага и спря разстройстовото. Обрив не е имала, за съжаление не мога да помогна с повече.

Общи условия

Активация на акаунт