14-годишно момче от Варна е в тежко състояние, след удар от волтова дъга.

  • 9 579
  • 108
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 62 595
Не съм те предупредила за нищо, а дали ще вземаш или не някакви мерки си е твоя работа. Само казвам, че пуберската глупост е безкрайна и точно, когато не очаква, те вземат, че врътнат някой велик номер. Хем знаеш, че са способни, хем не ти се вярва.
На двайсет мъжете едва излизат от пубертета, а който си е инфантилен, той е такъв и на 50, само дето на такива възрасти ги избива най-често на хазарт и жени.

# 46
  • Мнения: 30 802
Е до 50 няма как да ги вардим. И на 20 даже.

Андариел, твоите какъв точно велик номер ти врътнаха? Балконинг ли беше или друго?

# 47
  • София
  • Мнения: 62 595
Не е нужноо да са ми врътнали, достатъчно е, че съм наясно, че са пубери.

# 48
  • Мнения: 30 802
Тоест никакъв знак и поведение, което са имали до момента, не би увеличило доверието?

Примерно ако виждаш, че имаш спокойна, не увлечена от риска дъщеря, ще бдиш със същата сила за балконинг, както и при буйно момче? Не разбирам, какво значи- пубери са и точка. Има различни хора, с различен темперамент, в крайна сметка може да предсказваме доста точно човешкото поведение, не е чак толкова далечна мистерия.

# 49
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, пубери са и това е достатъчно основание човек да си има едно на ум. Пубертетът си е почти като диагнноза, логиката често изключва.

# 50
  • Мнения: 30 802
Едно наум за какво? Например довчера глезава девойка с O-Bag да реши, че ще е гот да се катери по сгради?

# 51
  • София
  • Мнения: 62 595
ох, вече ми писна този разговор. Не те карам нищо, не искам нищо от теб, така че постъпвай и мисли както намериш за добре! Не ми се занимава повече.

# 52
  • Мнения: 30 802
Няма какво да ме караш, просто питам дали наистина се държат нелогично или има деца, за които е по-вероятно да поемат рискове. Все си мисля, че семейна среда, възпитание- тия неща не се изтриват чак толкова лесно. И че тия, дето се катерят по локомотиви, по-вероятно са дечица на доста безхаберни родители- ако поровиш, може да откриеш, че не са баш супер обгрижени отрочета на професори и балерини. Тоест крушката си има и опашка и не всички тийнове са еднакво заплашени.

# 53
  • София
  • Мнения: 62 595
ами, не са на безхаберни родители, най-лесно е да се обвинят родителите, че са безхаберни, но на практика не можеш да си в главата на друг човек и да го разбереш какви ги мъти. Колкото и да е добро или лошо семейството, всяко дете си е отделен човек със свои бръмбари в главата. Ако беше от семейството, нямаше в добрите семейства да има деца-наркомани и всякакви други зависимости, също и с девиантно поведение. Ама го има навсякъде. Това, че тропа у комшияа не е гаранция, че няма да затропа и в собствения дом.

# 54
  • Мнения: 22 036
По тази тема съм съгласна с Анди. Пуберите са си търсачи на силни усещания. Правят подобни простотии, защото знаят, че е опасно. Просто се мислят за безсмъртни.

При супер загрижени и отдаващи се родители аз бях луда. Синът ми е по-спокоен като темперамент, но не мога да гарантирам, че няма да му щукне някоя глупост.

# 55
  • Другата България
  • Мнения: 37 862
Дано се оправи детето.

# 56
  • Мнения: 161
Точно, защото не си родител си мислиш, че на тази възраст с диалог ще промениш склонността към глупости на един пубер. За него родителят е враг, а приятелите и показването на това колко е печен е всичко. Минават в режим $говори си, не ми пречиш%$

Така е, но пък съм на мнение. че не всичко може да се оправи с насилие. Това не е също правилният метод за възпитание. Всичко зависи и от по-ранното възпитание, поне мен са ме възпитали да уважавам и ценя родителите и по-възрастните както и тяхното мнение

# 57
  • Мнения: 30 802
А тя родителската грешка вече е направена, щом е стигнал до т. нар. приятели или по-скоро тайфа безделници, за които тия показни изпълнения са нещо смислено.

Но със сигурност има и други групи тийнове, и други видове отношения и клубове по интереси. Номерът е малко по-раничко детето да се насочи нататък, към креативните приятели, не безделниците.

# 58
  • София
  • Мнения: 62 595
Точно, защото не си родител си мислиш, че на тази възраст с диалог ще промениш склонността към глупости на един пубер. За него родителят е враг, а приятелите и показването на това колко е печен е всичко. Минават в режим $говори си, не ми пречиш%$

Така е, но пък съм на мнение. че не всичко може да се оправи с насилие. Това не е също правилният метод за възпитание. Всичко зависи и от по-ранното възпитание, поне мен са ме възпитали да уважавам и ценя родителите и по-възрастните както и тяхното мнение

Не съм писала нищо за насилие. Каквото и ранно възпитание да дадеш, щукне ли му, няма спасение. То и при възрастните е така - когато си навият нещо на пръста, са готови да газят през трупове в пряк и преносен смисъл, за да го постигнат. Не разбирам защо възрастните правят всякакви глупости, а очакваме от децата и пуберите да са разумни.

# 59
  • Мнения: 30 802
Andariel, зависи какво ще му щукне. Брат ми като тийн се изявяваше с електрическа китара и дълга коса. Кажи ми, има ли такъв човек нужда да се прави на готин, като се катери по влакове? Ми той прави неща, дето са около 23 пъти по-яки...

Номерът е глупостите да са креативни.

Например скейт културата е много добър отдушник: не е наркоманска, има атлетизъм и риск, но премерени. Бойните изкуства са перфектен отдушник- хем има физическо натоварване, хем дори елемент на опасност и канализирана агресия, хем човек вижда ясно, че боят боли и не си прави фантазии, че е безсмъртен или неуязвим.

Исландия е страна-пример в това отношение- имат масов спорт за тийнове и като им запълнят живота с ценни занимания, наистина масово нямат време за келешлъци. Те там сигурно скачат от водопади или ходят по ръба на вулкани...

Общи условия

Активация на акаунт