Повечето вече знаем, ДЕКЕМВРИ с бебенце ще си играем - 2 Тема

  • 42 929
  • 728
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 130
Дези успех на прегледа в сряда. Всичко ще бъде наред Hug Аз съм на 01.06 на преглед и нямам търпение. А на 02.06 съм на БХС. Вярвам,че всички ще се похвалим с хубави новини!

# 661
  • София
  • Мнения: 8 684
Болката, която наподобява менструалната е по-скоро от контракции.
Инсче придърпванията и другите болки са от разширяване на матката, отпускане на сухожили. После започват и костите да болят. Аз куцах на една страна последните три месеца предния път.

# 662
  • Мнения: 190
Може, аз малко като за първи път,ама с първата бременност нито придърпвания ,нито болки ...втора бременност  без да усетя бременност  отидох на лекар оказа се че съм 12г.с. обаче  ембриона е спрял развитие още в 5г.с и сега 3 бременност се шашкам от всичко ☺

# 663
  • ПЛОВДИВ
  • Мнения: 177
Здравейте мами! Чета ви от доста време, но чак сега се престраших да пиша. В 10 г.с. съм и днес бях на втори преглед - всичко е наред  с бебо, но МАЙ според лекарката съм имала много много малък миомен възел, който каза не бил проблем, но мен ме стресна...Още повече, че преди 2 седмици не го видя , а сега го видя и дори не звучеше убедена всъщност има ли го или не...
На 19 юни съм на БХС. Вие правите ли това изследване и как протича то? Също как протича при вас един преглед , защото имам усещането , че мен ме претупват - влизам , гледат ме за 1-2 мин. на видеозон и това е ...Нормално ли е така да протичат нещата?

# 664
  • Мнения: 37
Здравейте момичета, да се отчета, тъй като се връщам от Ранен скрининг във Фемина (ФМ + БХС). Спрямо цикъла трябва да съм 11г.с.4 дни, но размерите на бебо са за 12 г.с. Казаха, че маркерите, които следят са ок, в събота чакам и кръвните резултати и ще ходя при генетика в клиниката да ми ги разкаже 😃
Казаха ми за ниска плацента, досега моята докторка не е споменавала. Четох из нета, май засега не би следвало да е притеснително, трябва много пазене и почивка.
Добре дошли на новите момичета и успех на всички на прегледите 😃
Аз си взех диск на малкото"извънземно" да гледаме довечера с каката 😉

# 665
  • Мнения: 267
Мами-декемврийки,
да се поразсеем взаимно малко, че не мога да спра да го мисля прегледа за утре...
Та да ви питам - мислихте ли вече за бански и на какво залагате - цял бански за бременни или обикновени половинки като за нормални?? Wink Simple Smile Simple Smile

# 666
  • ПЛОВДИВ
  • Мнения: 177
Мами-декемврийки,
да се поразсеем взаимно малко, че не мога да спра да го мисля прегледа за утре...
Та да ви питам - мислихте ли вече за бански и на какво залагате - цял бански за бременни или обикновени половинки като за нормални?? Wink Simple Smile Simple Smile

Аз си мислех изобщо да не влизам в бански Laughing Корема ми в момента не е много голям, но е смешен Mr. Green  А след месец може и голям да е.  Laughing Heart Eyes Мислех си за някаква феерична туника. newsm78 Вие смятате ли да се къпете в море или басейн. Ние ще бъдем на море в началото на юли, но си мислех да не влизам нито в морето , нито в басейна.

# 667
  • Мнения: 2 340
Здравейте, мами  Simple Smile

Сутринта бях на преглед, понеже не можах да изтърпя чак до БХС на 13.06  hahaha Всичко с бебчо е наред, много шаваше и не се спираше на едно място. Постоянно махаше с едната ръчичка за поздрав ❤ Док е доволна, 6см сме (от главата до дупето) отговаряме на 11г.с. Каза, че плацентата е все още ниско долу, но щяла да се качи после.. Та, не мисля да се притеснявам от сега за това. Ще намалим дуфастона от 01.06, а след БХС и ултразвуковия скрининг, когато Дай Боже, ще имаме хубави резултати, ще спра и утрогестана.

Аз съм с цял бански, имам го още от миналата година, тогава ми беше втори, сега ще ми е основен. Ще си купя още един, за да мога да се преобличам и да не стоя с мокрия бански на мен.  Peace

Успех на всички на изследванкята и прегледите   baby_neutral baby_neutral baby_neutralbaby_neutral

# 668
  • Мнения: 156
Момичета здравейте, днес бях на ранния ФМ+БХС. Всичко изглежда добре, до петък ще излязат резултатите от кръвния тест, но доктора ми каза, че според него всичко ще е наред, другите показатели са добри. Даже хематома вече е изчезнал. Каза ми, че плацентата е пред шийката, но че това ще се промени с напредване на бременността.
И ми каза, че не вижда пишленце...но още е рано да се каже със сигурност.

# 669
  • Мнения: 1 392
Относно банския, всичко ще зависи според мен от външния вид. По скоро нещо по феерично, да. А за влизането във водата мен доктора ми каза че нее хубаво. Затова мисля да пропусна, пък и не съм голяма любителка на кисненето във водата.
Добре дошли на всички и от мен!!

# 670
  • София
  • Мнения: 62
За бански аз мисля да си карам с половинки - просто ще се пазя повече от слънцето и ще си взема някоя туника да я намятам. Стига да се чувстваме добре знам че не е проблем да се киснем - особено като се покачат килцата - само да не е много студена водата и  ако има вълни не е препоръчително защото може на ни ударят по-силно.  Sunglasses

# 671
  • Мнения: 267
Тончето, добре че се включи, чаках те с новинки! Много се радвам за радостта ти, всичко се развива по план! :*

За банския - не съм и аз от киснещите се, но заради малката нямам избор - малко или много ще ми се наложи да престоявам във водата. Когато бях бреми с нея (преди 3,7г.) си бях взела цял бански за бреми, но ми беше ужасяващо неудобен... Сега още се колебая.

Сещам и за друго - частното гине, което преди месец ми потвърди бременността, ме посъветва да не влизам в никакви минерални басейни, защото водата била радиоактивна. Това ме шокира - вие знаете ли подобно нещо? Налага ми се с малката да бъдем на процедури в Сандански другия месец, заради респираторните й проблеми, та... какви да ги върша?!? Wink)

# 672
  • Мнения: 1 019
Тончето, бебето не отговаря лк даже на 13г.с. С тези размери по-скоро си по-напреднала. В 11с размерът е около 4см
Поздравления на всички мами за хубавите новини!

# 673
  • София
  • Мнения: 8 684
Аз имам отделен бански. Целия си мисля, пе като се намокри ще е неприятно на корема, а не ми се преоблича там.
Но пък и не смятам да се топя.
Водата не е радиоактивна, просто има различни препарати вътре, които дразнят кожата.Или бактерии от други хора.

# 674
  • ПЛОВДИВ
  • Мнения: 177
Ние сме в 10г.с и 3 дни и сме 3 см. Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт