Бременна на почти 45

  • 91 629
  • 272
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 16 123
Авторката, според заглавието - нещо като окончателна присъда май го възприемаш.
За мене не е така, а е  хубава новина - ще дойде ново бебе. Голямото дете няма да е само, ще помага за бебето. Направо ще се подмладиш покрай бебето.
Сега децата се гледат лесно - перални, миялни, памперси. Има хубави колички за разходки навън.
На над 40 г. много исках второ дете от Скъпия, че късно се намерихме. Но той не пожела - дъщеря ми ни стигала, било вече време за внуци.
Но пък тя не бърза  и сега сме си сами двамата.
На твое място само бих се радвала за бебето.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 360

Ти искаш ли това човече или не?

# 17
  • Мнения: 7 006

Ти искаш ли това човече или не?


Именно.
Без скруполи и задръжки.
Ти и съпругът ти искате ли го или не.
Щото ако го искате,и при условие,че вече е факт,възрастта ви си е ок.
Оставете всякакви такива мисли,че то като е на 18 вие ще се на еди си колко.
Това са глупости.

# 18
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Мадам, има много изследвания със съмнителни резултати, но щом ти е ок, чети си ги, а най- добре е да пробваш лично, за са се "убедиш" в първо лице.
Наблюденията ми и върху познати с късни бременности Не потвърждават тези резултати. Такива важни решения не се вземат след допитване по форуми.

# 19
  • Мнения: X
Пълна глупост е това с подмладяването, да не говорим, че безсънните нощи и липсата на време за себе си после ти таковат майката (личен опит)!
Сложен казус, не бих давала съвет, само ще кажа, че възрастта за мен е без значение, ако бебето е желано от родителите си (макар и непланирано).

# 20
  • Мнения: 54 693
Честито!
Не си престаряла, в днешно време е ОК да родиш на 45, стига да го искате двамата.

# 21
  • Мнения: 31
А в Стария завет е казано:

"Авраам беше на 90 години, а Сара – на 80, когато им се роди син – Исаак. "

Късмет, леко раждане и дано да сте здрави и силни да отгледате детето.

# 22
  • Мнения: 2 710
К

Последна редакция: чт, 18 май 2017, 04:08 от Monza

# 23
  • Мнения: 2 111
Аз имам подозрения, че темата е пързалка. Прекалено грамотно е написан текстът, за да повярвам, че авторът му е някой, който действително вярва, че на 44 по естествен път не може да се забременее, при това с редовен цикъл. Има и някои други детайли, които ме навеждат на тази мисъл, но няма да отегчавам публиката с тях.

Всяка възраст има плюсове и минуси, но не са малко жените, които се решават на 40 + да стават майки. Моята кума роди първото си дете на 40, сега е на 42 и мисли за още едно идните няколко години.

# 24
  • Мнения: 4 841
Аз имам подозрения, че темата е пързалка. Прекалено грамотно е написан текстът, за да повярвам, че авторът му е някой, който действително вярва, че на 44 по естествен път не може да се забременее, при това с редовен цикъл.

Да, това звучи крайно несериозно. Още баба ми ми е разказвала за огромен брой бебета, на които майките първоначално са мислели, че влизат в менопауза, и са се усещали за какво става въпрос чак след два-три месеца. Но ако в началото на 20 век е било донякъде разбираемо, в 21 вече е проява на невежество и глупост.

В крайна сметка менопаузата не настъпва с навършването на някаква определена възраст, а се съпътства с комплекс от симптоми, които се проявяват в течение на продължително време. Хубаво е жените на тази възраст да почетат и да се образоват малко за какво да следят и какво ги очаква. Аз също съм на 45, нямам абсолютно никакви симптоми за наближаваща менопауза, и дори не мога да си представя как изведнъж би ми хрумнало, че трябва да спра да се предпазвам  Rolling Eyes

А решенията, разбира се, са много индивидуални и много лични, и задаването на такава тема във форума само води до развихряне на излишни разправии на тема "за" и "против" аборта, и "за" и "против" късно родителство...




# 25
  • Мнения: X
Съвет не мога да дам , това е прекалено лично решение . Мога да споделя наблюденията си по подобен случай.
Аз съм на 46г. и бебе категорично не бих гледала . Само като си представя , че още поне 20 год. би      следвало да му осигурявам средства за отглеждане и образование , давам рязко назад . Чувствам се много изхабена психически от работата си , а и физически усещам , че вече  бързо се измарям  и нямам тази енергия като на 30г. . Искам да имам лично време за ходене по почивки , екскурзии , културни мероприятия , срещи с приятели ,  четене и т.н.
Близки приятели , на приблизителна възраст като вашата имат бебе . И двамата са супер изтормозени  и перманентно неудовлетворени от липсата на свободно време за себе си . Малчо е голям бонбон , но има здравословен проблем , които изисква допълнителни грижи / готвене на храна специално за него /.
И двамата са с професии изискващи оставане допълнително след работа  и много командировки . Непрекъснато се карат , кой ще гледа малкия , на кой работата е по-важна и на кой му е ред да ходи да разпусне малко . Но пък детето им носи огромна радост , която в някаква степен помага да се преодолеят по горните негативи .

# 26
  • Мнения: 18 789
Аз забременях след уверенията на няколко лекари, че влизам в менопауза и шанса ми за забременяване е нулев. Поради което не си направих никакви тестове (както каза моят лекар "Да не вземеш сега като ти закъснее да даваш пари за тестове и да се надяваш"). Разбрах, че съм бременна чак в началото на третия месец - 9 или 10 седмица.  Embarassed Та ако тук четат и други жени на подобна възраст, да си имат едно наум - явно винаги има шанс, докато окончателно не спре цикъла поне за 1 година. Peace Но при нас бебето беше желано, та не сме имали колебания.

# 27
  • BG
  • Мнения: 2 458
Авторке, идеално те разбирам как се чувстваш! Аз забременях неочаквано с второто си дете и го родих почти на 40. Големият ни син беше на 16г. Отдавна се бяхме отказали да мечтаем за второ дете, което така и не идваше толкова много години (без да се пазим). Бяхме шокирани, баткото обаче беше много щастлив и никога не е имал притеснения какво ще кажат връстниците му (които всъщност много се кефят на малкия). Приехме бебето като Божи дар и през ум не ни мина да го махнем. През първите месеци обаче бях - откровено казано - нещастна! Всички мисли, които в момента се блъскат в главата ти, се блъскаха и в моята. Вече свикнали на свобода и независими от голямото дете, отдадени на работа и забавления и изведнъж... Хората около мен се радваха, а аз плачех и се чудех как ще се справя. Чак в 8 месец, когато излязох в майчинство и започнах с приготовленията за бебето, се поуспокоих. Бременността ми премина в пъти по-леко от първата, при която бях на 23г. Родих по естествен път, а на лекарят и през ум не му мина да ми предлага секцио. Междувременно пропуснахме с него срока за всички онези сложни изследвания, които се правят на по-възрастните бременни. Родих едно прекрасно здраво дете, което тази есен ще е ученик, и единственото ми притеснение е дали ще успея да задържа добрата си форма и визия до бала му, когато ще съм на 59г. Simple Smile
Прекрасен подарък сте получили от съдбата! Не се лишавайте от него, благословия е!  Peace

# 28
  • Мнения: X
Това за изследванията по време на бременността е доста немърлив момент и можеше да го спестите. Най-малкото има пролеми, които ако се хванат навреме могат да се решат благополучно.

# 29
  • Мнения: 2 710
Това за изследванията по време на бременността е доста немърлив момент и можеше да го спестите. Най-малкото има пролеми, които ако се хванат навреме могат да се решат благополучно.
Тя прабаба ми и с осемте е правила фетална и амниоцинтеза.

Общи условия

Активация на акаунт