Бременна на почти 45

  • 91 630
  • 272
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 654
Над 40 г. Огромен процент от яйцеклетките са с аномалии, т.е. и рискът за спонтанен аборт е много голям. Бих изчакала поне до 10 г.с. преди да взема решение за кюртаж.

# 46
  • Мнения: 99
На авторката всички тези коментари и мнения не й трябват.Няма да й помогнат,защото тя ако искаше на 100% да задържи и роди бебето,мисля че въобще нямаше ад се занимава с форум,от някъде някой да и даде съвет.Човек или иска или не желае да ражда.Имам позната на 38,която случайно забременя за 2 път,като разбра си постави целите в живота ,разбра,че не иска и не може да се занимава с 2 дете и направи аборт.Седнаха с мъжа си и го обсъдих,нещо което и авторката трябва да направи,но ми изглежда,че не гори от желание за 2 дете.Успех.

# 47
  • Мнения: 2 111
Според мен авторката си е решила вече. Факт, че не се вясва в темата. Така или иначе, нещата са строго индивидуални. Например:

Имам позната на 38,която случайно забременя за 2 път,като разбра си постави целите в живота ,разбра,че не иска и не може да се занимава с 2 дете и направи аборт.

Аз пък планирам втората ми бременност да е там някъде - на 37-38 г. Всеки е различен, живее в различни условия и с различни цели.

# 48
  • Мнения: 99
Разбира се,всеки има различни виждания за нещата.около мен е пълно с приятелки с по 3 деца,като 3-то е родено на около 42-43,ама жените си имат желание за 3-то дете и го правят.Има ли и 1 % съмнение,че не искаш дете,по-добре да не се прави.

# 49
  • Мнения: 2 710
тая мадама или вече направи аборта или никога не е била бременна.

# 50
  • BG
  • Мнения: 2 458
Почти всички жени, с които сме обсъждали късната бременност, които са с по едно или две деца и след тях са направили аборт, защото към онзи момент им се е струвало немислимо да родят и изгледат още едно дете, са споделили с мен, че ужасно съжаляват за това.
Авторката наистина изчезна, а ние си чешем езиците. Прочетох пак поста й - направи ми силно впечатление причината, която я спира да направи аборт. Не защото иска детето, а защото е вярваща и ще извърши грях. Направи ми впечатление и една от причините да не го иска - как хората ще ги мислят за баба и дядо. Пфу! Снощи гледах "Смени жената" - едното семейство беше на Цецо Елвиса. Та жена му, да ме извинява - нищо лично, която по моите груби сметки трябва да е около 41-42 годишна, изглеждаше като майка ми, която е на 68. Имат малко дете на около 3-4г. и правят опити за второ. Та на баба може да си приличаш и млада младина и обратно. Когато бях в 8 месец и пазарувах дрешки в бебешкия магазин, една стара приятелка, с която не се бяхме виждали с години ме вижда в гръб (още не беше забелязала корема ми) и ме пита "Баба ли ще ставаш?" Голям праз, че ме питала. Аз си имам моето щастие в корема, живея си моя живот. Онази минала и заминала.

# 51
  • Мнения: 3
Благодаря на всички за мненията, беше ми полезно да прочета всяко едно от тях! Все още не сме взели решение, дори час за лекар не съм си запазила. Никога не съм била от жените, за които раждането на дете е било най-важното нещо в живота. Дори когато забременях /пак случайно/ преди 10 години го приех много трагично и ми трябваше време да приема случващото се. За сметка на това съм много отдадена и грижовна майка и детето ми е най-важното нещо в живота.
Не знам, може би ако бях на 40, нямаше да ме е страх толкова много, но сега...на 52 с първокласник ми звучи направо ужасяващо:) Страхувам се и за финансовата част на нещата - ако родя поне година няма да мога да работя и съответно няма да получавам никакви доходи, а аз работя такава работа, която изисква много пътувания, включително и в чужбина и единствено аз мога да си я върша, не мога да ползвам помощници. Но да кажем, че финансовите ми притеснения са доста по-малки в сравнение с останалите - възрастта най-вече и всички произтичащи от нея "екстри".

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Нали беше на 45? Сега пък на 52...  newsm78 Това променя нещата...
И защо никакви доходи? Майчинството първата година е 90% от заплатата.

# 53
  • BG
  • Мнения: 2 458
Нали беше на 45? Сега пък на 52...  newsm78 Това променя нещата...
И защо никакви доходи? Майчинството първата година е 90% от заплатата.

Ще бъде на 52, когато детето е първолак.

# 54
  • Мнения: 3
На 52 ще имам първолак:)

За съжаление няма да може да получавам 90% върху истинските си доходи, но това не е чак толкова важно.

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аааа разбрах.

# 56
  • Мнения: 22 036
Позната роди третото си дете на 46. Големите и деца бяха над 20. Имат възможности и съвсем нормално си го гледат. Вече е на 16.

# 57
  • Мнения: 1 032
Никой не знае как ще бъде след няколко години. Все пак рискът от усложнения и проблеми със здравето и финансите се увеличават с възрастта. Разликата от 45 до 50 години е голяма, в смисъл на психически, емоционални и физически проблеми.
Аз също имам позната, която роди на 42 г. Като забременя се радваше много (има голям син и починало като бебе момиче), сега детето е първокласник. Оплаква се, че не може, тежи и, няма сили да я води по детски площадки и забавления.

# 58
  • Мнения: 7 006
Авторке,аз мисля,че нещата са прости.
Или искаш детето,или не.
Всичко останало са глупави оправдания..Години,пари,хипотетични здравословни проблеми..(не е рядкост напълно здраво родено дете,да развие сериозна болест,както и млади родители да оставят деца сираци)..
Така,че всичко опира до това -искате ли бебето или не?

Успех каквото и да решите със съпруга ти.

# 59
  • Мнения: X
Споделено от приятелки/познати:
№1.роди второ на 37, разлика с първото 12 години.Сега е на 45, с второкласник и абитуриентка.Тежи й , трудно й е, съжалява, че не е родила по-рано.
№2.роди второ на 43, разлика с първото 20 години.И на нея й е тежко, трудно, "Нямам енергията да тичам след 3 годишно.....!".
№3.роди първо на 42.Сияе, изглежда с 10 години по-млада, иска ако се получи след година-два да роди още едно.

Така че, правилна "рецепта" няма.Такова решение се взима в контекста на съответното семейство.

Общи условия

Активация на акаунт