Бременна на почти 45

  • 91 905
  • 272
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 99
На 45-50 години с малко дете си е сложно,имам познати в това положение,ами то е ужас.Майката вече влиза в критическата,обливат я топли вълни,хормоните бушуват,дразни се от всичко и в това време детето на 6 и си иска забавления.Едвам го издържа като почне да играе,само крещи по него,на моменти и в нервни кризи изпада.

# 61
  • Мнения: 19 016
Ще пиша след време, че засега нямам грам вълни  Crazy ама ако детето е здраво, аз лично не виждам какво толкова ще изтормози майка си  Crazy Все пак за него има и детски градини, и детски кътове, и какви ли не играчки и не е задължително майка му да се катери по катерушките с него, щом  не може. Достатъчно е да ходи на спорт или да спортува в училище и да не се гъта престарялата му майка  Mr. Green

# 62
  • Мнения: 99
Ще пиша след време, че засега нямам грам вълни  Crazy ама ако детето е здраво, аз лично не виждам какво толкова ще изтормози майка си  Crazy Все пак за него има и детски градини, и детски кътове, и какви ли не играчки и не е задължително майка му да се катери по катерушките с него, щом  не може. Достатъчно е да ходи на спорт или да спортува в училище и да не се гъта престарялата му майка  Mr. Green
Има си моменти на нерви,то детето си е здраво и си играе само,ходи на градина,но когато са на почивка,то иска на да стоят повече на плажа,на нея и е топло и си тръгват,Малкото почва да реве и да се тръшка,че иска още във водата,на нея и без това са и разбъркани хормоните и нервите са и на предела и то като почне да се тръшка.....става мазало...Това ми е казвала самата майка,аз не съм била свидетел..

# 63
  • Мнения: 19 016
Така е, но аз съм раждала и на 26 и отрочето се тръшкаше не по-малко  Laughing Така че спокойствие и това е. Не може да се угоди за всичко на децата, независимо на колко си години  Twisted Evil

# 64
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 270
Първото родих на 39, второто на 42. Исках 3-то, не се получи. Вече съм на 48. Щастлива съм, имам си 2 слънца. Кипя от енергия, засега съм здрава. Още не са ме сбъркали с баба им, но някой ден ще се случи. Не ми пука обаче, защото и децата ми са щастливи.
Авторката е объркана, никой от нас не може да и помогне да вземе решение. Успех и пожелавам, каквото и да реши.

# 65
  • Мнения: 2 712
Ако майката е на 40+ всички я жалят, но когато тийнове захвърлят бебето на 40-50 годишна баба, никой не мисли за нея. Имам приятелка, която замина в чужбина оставяйки деца на 7г. и на 8м. Бабата си ги отгледа, а не е избирала, нито дали да се раждат, нито дали да и ги зарежат. Като опре ножа до кокала, човек намира невероятни сили в себе си.
Почти на 44г, гледам близнаци на 2г. с татко в чужбина и кака тук. Оправям се и за миг не съм съжалила, че ги родих.

# 66
  • Мнения: 1 168
Ако майката е на 40+ всички я жалят, но когато тийнове захвърлят бебето на 40-50 годишна баба, никой не мисли за нея. Имам приятелка, която замина в чужбина оставяйки деца на 7г. и на 8м. Бабата си ги отгледа, а не е избирала, нито дали да се раждат, нито дали да и ги зарежат. Като опре ножа до кокала, човек намира невероятни сили в себе си.
Почти на 44г, гледам близнаци на 2г. с татко в чужбина и кака тук. Оправям се и за миг не съм съжалила, че ги родих.

Точно това си мислех и аз. Една 40+ годишна баба е супер да гледа бебета и деца, а жената в тази възраст, чакаща бебе не. Щели да я тресат нерви и обливат вълни. Все си мисля, че е до настройката и на човека. Имам познати, които от 30 годишни се затръшкаха от нерви, вълни, да им е досадно да се занимават с децата си... Всеки решава как ще подходи към един или друг момент в живота си.
Едно е ясно, че авторката трябва да вземе решение и да е убедена в него.

# 67
  • София
  • Мнения: 4 379
Ако майката е на 40+ всички я жалят, но когато тийнове захвърлят бебето на 40-50 годишна баба, никой не мисли за нея. Имам приятелка, която замина в чужбина оставяйки деца на 7г. и на 8м. Бабата си ги отгледа, а не е избирала, нито дали да се раждат, нито дали да и ги зарежат. Като опре ножа до кокала, човек намира невероятни сили в себе си.
Почти на 44г, гледам близнаци на 2г. с татко в чужбина и кака тук. Оправям се и за миг не съм съжалила, че ги родих.

Точно това си мислех и аз. Една 40+ годишна баба е супер да гледа бебета и деца, а жената в тази възраст, чакаща бебе не. Щели да я тресат нерви и обливат вълни. Все си мисля, че е до настройката и на човека. Имам познати, които от 30 годишни се затръшкаха от нерви, вълни, да им е досадно да се занимават с децата си... Всеки решава как ще подходи към един или друг момент в живота си.
Едно е ясно, че авторката трябва да вземе решение и да е убедена в него.


Много точни постове!

# 68
  • Мнения: 12 473
Да забеременееш на 45 г (от съпруга си) е Подарък!
Всичко останало са тъпи предрасъдъци и много се дразня на хора, които им пука какво мислят другите за тях. ooooh!
А за детето е важно да расте обичано, а не на колко са родителите му.

# 69
  • Мнения: X
Да забеременееш на 45 г (от съпруга си) е Подарък!
Скрит текст:
Всичко останало са тъпи предрасъдъци и много се дразня на хора, които им пука какво мислят другите за тях. ooooh!
А за детето е важно да расте обичано, а не на колко са родителите му.
Така е, обаче има и друг момент (като изобщо не го пожелавам никому).Моята майка почина на 59 години.Здрава, пъргава, работлива, болестта я отнесе само за година и 4 месеца.
Добре, че ме е родила на 19, та имах 40 години да й се радвам.....В този живот няма гаранции за нищо.

# 70
  • Мнения: 12 473
Краси, това няма как да го знаеш!
Имам доста съученици вече, които не са сред живите. Някои от тях - доста млади си отидоха.
Та - гаранция няма.

# 71
  • Мнения: 46 650
Именно.
Човек може и на 20+ да почине, имам близки с такава съдба.
Ако тръгваме да правим планове от тази гледна точка, направо нищо не си заслужава да се подхваща  Mr. Green

# 72
  • Мнения: X
На 45-50 години с малко дете си е сложно,имам познати в това положение,ами то е ужас.Майката вече влиза в критическата,обливат я топли вълни,хормоните бушуват,дразни се от всичко и в това време детето на 6 и си иска забавления.Едвам го издържа като почне да играе,само крещи по него,на моменти и в нервни кризи изпада.
При твоите познати може да е ужас. При други може изобщо да не е.

# 73
  • Мнения: 46 650
Да. Както казаха и преди мен - по наше време си беше съвсем в реда на нещата баби да отглеждат малките внуци. Пък сега - оле, мале  Laughing

# 74
  • София
  • Мнения: 16 220
А сега гледането на дете е толкова улеснено.

Общи условия

Активация на акаунт