Хърватия - Тема 2

  • 59 665
  • 762
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 159
Здравейте! От доста време насам се каня да си направя една екскурзия до Хърватия, но все няма време. Маршрутът, който сме избрали е Загреб, Плитвичките езера, пещера Постойна и Любляна. Искам да попитам като храна скъпо ли е по заведенията, има ли възможности за супермаркети подобни на нашите тук на достъпни цени или наистина си е по-скъпо от тук? Благодаря предварително! Simple Smile

# 196
  • Мнения: 952
Здравейте! От доста време насам се каня да си направя една екскурзия до Хърватия, но все няма време. Маршрутът, който сме избрали е Загреб, Плитвичките езера, пещера Постойна и Любляна. Искам да попитам като храна скъпо ли е по заведенията, има ли възможности за супермаркети подобни на нашите тук на достъпни цени или наистина си е по-скъпо от тук? Благодаря предварително! Simple Smile
по скъпо е, но все пак поносимо. От супермаркетите спокойно може да пазарувате и хапвате, примерно с около1-2 лв. отгоре, зависи. Но дрехите ми се сториха скъпи. На мен лично по-голям проблем ми беше да превръщам куните в левове. За това по ми вървеше пазаруването в Любляна Simple Smile)

# 197
  • София
  • Мнения: 12 374
А някой може ли да ми препоръча място за спане и хапване в Загреб, Пореч, Пула, около езерата? Много ми се иска да е на място, на което няма да ни се налага ползване на градски транспорт или кола.
Ние бяхме за няколко дни по Коледа ето тук:
https://www.booking.com/hotel/hr/otago-apartment.en-gb.html?labe … s=1&#tab-main

Останахме много доволни, но е по-удобно с кола - има безплатен паркинг. Едната вечер се прибрахме пеша, с дете, така че е постижимо. Градът е прекрасен Heart За хапване - хранехме се само навън и, честно казано, навсякъде беше вкусно.

# 198
  • Мнения: 159
Здравейте! От доста време насам се каня да си направя една екскурзия до Хърватия, но все няма време. Маршрутът, който сме избрали е Загреб, Плитвичките езера, пещера Постойна и Любляна. Искам да попитам като храна скъпо ли е по заведенията, има ли възможности за супермаркети подобни на нашите тук на достъпни цени или наистина си е по-скъпо от тук? Благодаря предварително! Simple Smile
по скъпо е, но все пак поносимо. От супермаркетите спокойно може да пазарувате и хапвате, примерно с около1-2 лв. отгоре, зависи. Но дрехите ми се сториха скъпи. На мен лично по-голям проблем ми беше да превръщам куните в левове. За това по ми вървеше пазаруването в Любляна Simple Smile)

Иначе по-изгодно излиза в куни или в евро в Хърватия? Съко така в Любляна приемат ли словенската валута - толар или само с евро работят?

# 199
  • Мнения: 6 706
Здравейте! От доста време насам се каня да си направя една екскурзия до Хърватия, но все няма време. Маршрутът, който сме избрали е Загреб, Плитвичките езера, пещера Постойна и Любляна. Искам да попитам като храна скъпо ли е по заведенията, има ли възможности за супермаркети подобни на нашите тук на достъпни цени или наистина си е по-скъпо от тук? Благодаря предварително! Simple Smile
по скъпо е, но все пак поносимо. От супермаркетите спокойно може да пазарувате и хапвате, примерно с около1-2 лв. отгоре, зависи. Но дрехите ми се сториха скъпи. На мен лично по-голям проблем ми беше да превръщам куните в левове. За това по ми вървеше пазаруването в Любляна Simple Smile)

Иначе по-изгодно излиза в куни или в евро в Хърватия? Съко така в Любляна приемат ли словенската валута - толар или само с евро работят?

Толарите не се ползват от 2007 год. Евро е официалната валута в Словения Simple Smile

# 200
  • In transit
  • Мнения: 11 823
Здравейте, Запазвам си нощувки за Хърватия и искам да питам как процедирате вие. В каква валута избирате като резервирате в букинг? Защото при мен цените в момента са в лева, преди да направя резервацията ми казва, че на място ще платя в куни, а като резервирам дадена стая ми изписва това:

Информация за валутата и обменния курс
Ще платите на ........... в EUR според обменния курс в деня на плащането. Показаната сума в BGN е само ориентировъчна и е изчислена на базата на днешния валутен курс за EUR.


Т.е не мога да разбера там на място в куни ли ще плащам или в евро? Че те еврото малко по трънския курс го смятат хърватите... Simple Smile

# 201
  • Мнения: 178
Здравейте, Запазвам си нощувки за Хърватия и искам да питам как процедирате вие. В каква валута избирате като резервирате в букинг? Защото при мен цените в момента са в лева, преди да направя резервацията ми казва, че на място ще платя в куни, а като резервирам дадена стая ми изписва това:

Информация за валутата и обменния курс
Ще платите на ........... в EUR според обменния курс в деня на плащането. Показаната сума в BGN е само ориентировъчна и е изчислена на базата на днешния валутен курс за EUR.


Т.е не мога да разбера там на място в куни ли ще плащам или в евро? Че те еврото малко по трънския курс го смятат хърватите... Simple Smile

На повечето места приемат плащане с карта Simple Smile А еврото няма как да ви го сметнат по трънския курс,защото букинг ви го изчислява предварително .Никъде не са ми взели и стотинка повече от обявеното .
Другия вариант е да се свържете с мястото за настаняване и да ги питате в каква валута предпочитат да им платите.

# 202
  • In transit
  • Мнения: 11 823
Благодаря за отговора!

# 203
  • Мнения: 178
Ако искате още нещо да питате ,ще се опитам да помогна.Преди месец бях в Хърватия .Аз лично предпочетох,апартаменти да наема вместо хотел.Пътувахме с личен автомобил и всяка вечер бяхме на различно място.Избирах апартаменти в по малки населени места,но в близост до забележителностите ,които бях запланувала за посещение .Съжалявам,че пропуснах национален парк КРКА ,но времето ни беше ограничено.Ако имате време и желание ,включете го в програмата си Simple Smile

# 204
  • In transit
  • Мнения: 11 823
Благодаря! Да, включила съм го както и парк Крка. И аз така резервирах местата, но само в Ровин попаднах на места, където може да се плаща и с карта. Масово в брой или през системата на Букинг. Ще се радвам да споделите къде сте нощували и дали сте доволни от местата. Също и някое заведение, фурна или място за хранене, от което сте останали доволни. Всякаква информация ще ми бъде полезна ( изчела съм и двете теми).

# 205
  • Мнения: 178
Три нощувки бях резервирала в Хърватия .
Първата беше в Мали Затон,който е на 15-20 минути с кола от Дубровник.
Беше малко частно хотелче с няколко апартамента Apartments Njiric.
Собствениците много мили и отзивчиви хора .На метри от него имаше ресторант и супермаркет на съвсем прилични цени.
Ресторанта се казваше Babilon Restaurant .Приготвят невероятна рибена чорба ,която много върви с Ожуйско пиво Simple Smile
Втората ни нощувка беше в Задар и третата в Кострена(близо до Риека)
Първия ден разгледахме Дубровник,втория отделихме за Плитвичките езера,но един ден е малко за там ! Третия ден отделихме за Риека,а до Опатия ..така и не стигнахме.
Винаги умишлено си оставям по нещичко за следващото ходене Simple Smile

# 206
  • Мнения: 1 988
Започвам да обмислям по-сериозно нашето евентуално самостоятелно пътуване. Чета в разни пътеписи, в темата и стигнах до извода, че всички минават през Сърбия, обаче на мен ми се иска да я избегнем и да включим евентуално Македония и Албания. Ако има такива, които са пътували до Адриатика по подобен маршрут, ще ми бъде полезна всякаква информация.

# 207
  • Мнения: 178
Нашето пътуване беше по маршрут Сърбия,Черна Гора,Хърватия и Словения,така че не мога да помогна за другия маршрут.Мисля,че е по лош пътя през Македония,но това е на база прочетено ,а не от личен опит.Аз много харесвам Сърбия и затова избрах този маршрут.В Черна гора ,пътищата са само завои,но е толкова красиво ,че завоите въобще не ги усетих !

# 208
  • София
  • Мнения: 12 374
Нашият маршрут и двата пъти беше през Сърбия и Босна и Херцеговина. Пътят е добре.

Братовчедка ми ходиха втория път през Албания, каза, че било ужас. Оттогава все през Сърбия минават. Не бих рискувала, лично аз.

# 209
  • In transit
  • Мнения: 11 823
Valleria благодаря ти. Ние до Дубровник само няма да слизаме. Най-долната ни точка са Сплит, Хвар и Трогир. Като се върнем ще споделя маршрута и местата за настаняване. Ще пътуваме другия месец.

Десито, по напред в темата някой от потребителите беше описал маршрут през Албания.

Общи условия

Активация на акаунт