Хърватия - Тема 2

  • 59 788
  • 762
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 11 075
Lauda, Malta Air, Buzz са в една група с Ryanair и продават code share билети, на сайтовете и на 4-те компании.

Миналата година и аз бях с Лауда до Загреб. Но не знам за Задар дали са пак те.

# 706
  • Пловдив
  • Мнения: 2 518
Те са, а като гледам Задар ще остане само в неделя. За втори път ми пропада Хърватска, този път изгарям и с билети.

# 707
  • Мнения: 11 075
А защо да остава само неделя? В разписанието има и сряда и неделя, хммм...

# 708
  • Пловдив
  • Мнения: 2 518
Защото поетапно махат ден сряда. Засега има от 22 юни, но доскоро имаше и предните среди, така че....

# 709
  • София
  • Мнения: 99
Може би, за лятото да останат 2 полета на седмица, още повече като няма полет до Загреб

# 710
  • Мнения: 2 866
Уау, добре, че се разрових в търсачката и попаднах на тази тема. Обмислям пътуване до Задар в средата на август, но като ви чета, май да не разчитам много или поне да не планирам предварително. За повод за любим човек е, някакви пари ще прежаля, ама разочарованието не. В Загреб и на езерата сме били и двамата, някъде и по няколко пъти, само съм минавала покрай Задар преди няколко години, когато от почивка в Черна гора се прибирахме през Дубровник и езерата, и си го бях набелязала, ще ви следя и дано пък имаме късмет. А мислехме и вариант да водим голямото дете до Загреб. Май колата си остава най-сигурният начин засега.

# 711
  • Мнения: 11 075
Взимайте билет за Задар и не резервирайте хотел, докато не приближи датата. Нищо не губите. Едва ли ще махнат полетите на Раянеър.

# 712
  • Мнения: 225
Утре летя за Задар и имам нужда от информация за транспорта от летището до центъра на града. Може ли да кажете какви автобуси има, откъде се взимат и/или таксито колко би ми взело за 15км разстояние.
Благодаря ви!

# 713
# 714
  • Мнения: 225
Явно ще е такси, защото пристигна в 9:30-10 и като им знам закъсненията напоследък. А за цените на такситата и кои компании да гледам имате ли информация?

# 715
  • Мнения: 2 866
Не, аз си разглеждах с Гугъл, не съм го обмисляла сериозно като опция, честно казано, но моето пътуване е все още само идея, така че всичко ми е на етап проучване и събиране на информация.

# 716
  • Мнения: 11 075
Мерси за линковете и аз. Ще ходя през юли, но обикновено първо гледам първо транспортът от летището до града, къде спира... и после си резервирам хотел, който да е недалеч от въпросния транспорт, за да не влача куфари и да не правя още прекачвания. В случая летището не е много близо, но... каквото такова.

# 717
  • Мнения: 225
Сега погледнах първия сайт през компютър и излизат по-късни часове, което е чудесно. На телефона реже една колона. Благодаря ви!

# 718
  • Пловдив
  • Мнения: 2 518
По спомен от предното планиране, автобусът е 4 евро и билет се купува през приложението Smartica.
Гледах също, че би трябвало да има Bolt, а домакинът ни предложи като добра опция Uber. Ще пробвам, като кацнем - да видим кое дава по-добра цена. За 3ма,както сме ние, би трябвало да е по-добър избор.
Странно, че публичният транспорт не излиза в Гугъл.

# 719
  • Мнения: 465
Здравейте.Ще Ви помоля за помощ!
Ще пътуваме с автомобил  края на юли за Германия и ще Минем през Хърватия.Искам да организирам една нощувка в Загреб и да се потопим в атмосферата.
Къде ще ме посъветвате да запазя нощувка( в центъра ли).Какво задължително да посетим (със съпруга и дъщерята на 18 г.ще сме).Ако всичко е по план ще стигнем към 14.00/15.00 ч.  и може би на другия ден на обяд да си тръгнем.
Предварително благодаря

Последна редакция: вт, 21 юни 2022, 15:37 от Висто

Общи условия

Активация на акаунт