Моля за съвети за бързо отслабване с 20-25 кг за 2 месеца

  • 36 848
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 523
Ниско въглехидратна и нискомазнинна храна. Съчетай с разделно хранене.

В никакъв случай глад щото ще си върнеш килата докато си на морето с кандидат свекърите - ей така като балонче.  Crazy

Ако си съгласна да се разделиш със значителна сума за консултация и заместващо хранене ще ти дам линк.

# 16
  • Мнения: 3 841
Нали си впечатлила приятеля си,  това е по- важно. Родителите смятам,  че трябва да уважат избора му. Ако исщаш да отслабнеш,  направи го заради себе си... Пак казвам, постави си  реалистична цел,  за да не се разочароваш-20 кг за два месеца не можеш да свалиш,  а и не е здравословно!

# 17
  • Мнения: 12 555
Ще се опитам да ти дам няколко насоки.
Първо изследвайки си хормоните на щитовидната жлеза. Имай предвид, че самите хормони може да са в норма, а ТАТ или МАТ да не са. Те не се поемат от здравната каса, трябва да си ги платиш. Въобще мини един преглед при ендокринолог.
Второ - промени храненето. Раздели храната на по-малко порции и яж по-често. Наблегни на салати и плодове в по-големи количества, но не изключвай и останалите храни. От месата предпочитайки пилешко и морска риба. Яж основно на закуска и обед, вечерята да е лека и е хубаво да е поне два часа преди сън и до 19-20 часа. Колкото по-рано, толкова по-добре. Ако ти се яде сладко, хапни съвсем малко, но не се лишавай напълно, че все това ще ти е в главата. (Ако сте учили в училище за Душко Добродушков и печената тиква ще се сетиш какво имам предвид)
Трето - забрави за похапването на всякакъв род боклуци от вида на вафли, чипсове, пици и банички с кетчуп и майонеза отгоре, пърженото също се изключва, сметаната - също. Ако обичаш сладолед провери кой колко калории съдържа - има по-ниска калорични, но има и енергийни бомби. Пий много вода, чай, но не и газирано и алкохол!
Четвърто - сметни колко калории на ден обичайно приемаш. Здравият човек трябва да приема 2000-2500 калории дневно. Не гладувай, а приемай по-нискокалорична храна дневно. Огледай и грамажа на това, което поемаш. Големите количества храна водят до разширяване на стомаха, а гладуването - до преяждане. За да отслабнеш дневният прием на калории трябва да ти е под 2000. Опитай да приемаш по 1200-1500, но не по-малко. Ако започнеш да припадаш от глад, никой няма да е щастлив, а ти ще си си навредила.
Най-добрият начин за отслабване е с промяната на хранителния режим. Въобще думата "диета" означава начин на хранене, а не гладуване.
Добави към това и някакъв спорт, или ходене на работа с колело, плуване.
Не се отчайвай, ако нямаш уау ефект. Ефектът ще дойде после. Хубавите неща стават бавно. Постави се реалистична цел и нещата ще се случат. Вече знаеш, че с гладуване килограмите се качват двойно, а храната = живот. Успех! chef

# 18
  • Мнения: 245
Плод и чай,японско чудо,90дд...
Това мисля да правя аз,но искА мн воля,дори аз прегрешения,карах мое моно за 2седмици свалих 5кг,качих 2 за 3дни...сега продължавам на долу,но съм включила спорт...

# 19
  • Мнения: 349
Според мен няма смисъл от такова ударно сваляне на кг. От една страна по-добре да се отървеш по-бързо от килограмите. Но после ако кожата увисне, само скалпелът помага. Peace  При мен например след раждането коремът не се прибра напълно и разбрах, че единственото решение е абдоминопластиката.

# 20
  • Мнения: 817
Такова отслабване няма да доведе до красив, здравословен или дълготраен резултат. Знам, че в момента за теб е много важно да изглеждаш добре, едва ли ще те стресна или разубедя обяснявайки какви проблеми можеш да си докараш от едната суета. Затова си представи следното: ако успееш да изпълниш "програма максикум" и загубиш 1/4 от теглото си, как мислиш, че ще изглежда тялото ти, кожата? Имаш човек до себе си, който те харесва така и иска да те заведе на море. Това е супер! Ако някой има проблем с теглото си, проблемът си е негов и това по никакъв начин не трябва да те тревожи. Виж, ако ти самата не се чувстваш добре и смяташ, че имаш нужда от промяна - прекрасно, но бъди търпелива, търси информация, а защо не и помощ (платена или не). Не се води по акълите на хора, които ти обясняват за чудесата от еди-си-коя диета и как да я правили 4 пъти до сега. Колко да е прекрасна, щом се прави повече от веднъж Simple Smile
Между другото...
Скрит текст:
Някой по-нагоре каза, че не можеш нито да качиш, нито да свалиш толкова, което съвсем не е вярно. В историята има случай с мъж, който успява да качи 30 кг. мускулна маса за 28 дни, почти в лабораторни условия, с огромен екип от лекари и експерти, и с уточнението, че става дума за атлет.

# 21
  • Мнения: 3 841
Атлет в лабораторни условия не е база са сравнение,  както и мъжкака структура с женска... Така че примерът е неудачен...

# 22
  • Мнения: 817
Атлет в лабораторни условия не е база са сравнение,  както и мъжкака структура с женска... Така че примерът е неудачен...

Неудачно е категоричното твърдение, че това или онова е невъзможно. Не съм имала за цел да давам за пример единичен случай, за чиято достоверност се водят спорове въпреки, че резултатите са документирани. По-скоро го споменах като любопитен факт, който няма много отношение към темата, затова е поставен като скрит текст. "Полекинка" с иронизирането. Знам, че е древен форумски обичай, ама понякога чак няма нужда, не мислите ли?

# 23
  • Мнения: 3 841
Атлет в лабораторни условия не е база са сравнение,  както и мъжкака структура с женска... Така че примерът е неудачен...

Неудачно е категоричното твърдение, че това или онова е невъзможно. Не съм имала за цел да давам за пример единичен случай, за чиято достоверност се водят спорове въпреки, че резултатите са документирани. По-скоро го споменах като любопитен факт, който няма много отношение към темата, затова е поставен като скрит текст. "Полекинка" с иронизирането. Знам, че е древен форумски обичай, ама понякога чак няма нужда, не мислите ли?

Къде има ирония... Не съм такъв човек.  Както и да е... Права сте,  лек ден!

# 24
  • София
  • Мнения: 500
Аз смятам, че е невъзможно свалянето на 20-25 кг за 2 месеца. Дори и най-драстичната диета като тази с кленовия сироп е 10 дни, защото след това организма минава в спасителен режим, тоест забавя метаболизма и не се свалят килограми, пазят се мазнините и така нататък. При упорство и глад идва цикъл в който се топят мазнини и мускули и се пази мозъка, но човек няма сили получава сърцебиене, замайвания и ..... накрая се стига до болница.
За бързо сваляне на килограми само диета с кленов сироп, както казах ето линк http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=959946;topicrefid=19
Има варианти заместващи хранения за свикване. Първите 4 дни се свалят 2 кг, но това е вода, която след това се връща! За 10 дни падат 7-8 кг. Прави се 10 дни захранване и тук се свалят още 2 кг. Диетата изисква движение, колело и т.н. Почива се месец като се ограничава храната и се спортува, след това може да се повтори.
Преди години познавах една 25 годишна жена, която караше на таратор праз интервали от време и се беше вталила доста. Незнам дали е полезно, но казваха колежките, че преди била доста пухкавка.
Сега и моя опит: след сина ми свалих 7 кг с овесени ядки, не мюсли. Лошото е, че не помня колко време карах на това моно, но си спомням, че сутрин ги ядях с мед, после със сирене, вечер с ябълки, разнообразявах и с мляко...
Хайде, че стана дълго Rolling Eyes

# 25
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 432
Подкрепям мнението, че макар и изкушението да е голямо, човек не бива да се хвърля в пропастта заради суета, а още по-малко, заради чуждото мнение. Но в случая според мен самото момиче не се приема и иска да се промени и използва бъдещата почивка като повод. Въпросът е, че промяната трябва да е постепенна, и то не само заради здравето, но заради резултатите (за всичко това вече е писано с много подробности по-горе).

За мен ключът не е в някоя диета чудо, а в начина на живот, който трябва да се промени постепенно и да стане по-активен, като се намери подходящ начин за „избиване“ на стреса (или пък за излизане от депресивното състояние, не мога да преценя кое от двете е в случая), начин, различен от фокусирането върху храната. Трябва да е нещо, което да не натоварва прекалено много физически и психически, за да може да се поддържа дълго време, а защо не и цял живот. Отделно вече се оценява и важността на стойностното хранене, което ще рече да даваме на тялото си жизненонеобходимите му вещества и да ограничаваме приеманите от нас токсини.

По този начин, дори да не свали заветните 20-25 кг. толкова бързо, колкото си е поставила за цел, авторката на темата ще се почувства много по-добре и ще придобие самочувствие дори само за месец. Тогава няма да ѝ пука какво мислят бъдещите ѝ роднини и ще си живее спокойно и щастливо. Самата тя много правилно е усетила къде бърка, дори само в този аспект да успее да коригира, пак ще има голям успех.

Звучи лесно, но никак не е, защото не всеки може да намери правилния баланс. Онези, които не могат, трябва да потърсят квалифицирана помощ - помощ от диетолог и психолог. Разбира се, не е невъзможно и без тази помощ, но лутането ще е доста по-продължително.

Дано да съм успяла поне малко да помогна!

# 26
  • BG-DE
  • Мнения: 5 116
Абсолютно възможно е да се свалят 20 кг за два месеца без това доведе до здравословни проблеми и последващо двойно качване на килограми. Лично аз съм го правила когато бях на 26 г. (сега съм над 40) с плодове и чай с мед, като 20 дни плодувах, а после се захранвах по схема. Не съм спортувала, само ходех пеша повече.Това не ми е причинило никакви здравословни проблеми, а и си задържах си теглото до преди няколко години, когато заради стрес отново качих но с монорежими и калорийна рестрикция минала година за 3-4 месеца пак свалих 20 кг. Така че всичко е възможно само човек да има желание  Peace

# 27
  • Мнения: 4
Здравей!

Осъзнавам, че това е основно сайт за жени, които да споделят своите съвети и идеи и оценявам това.

Но ме вбеси факта, че всеки се изказва и някои коментари бяха малко неуместни обвинявайки момичето, че има желание да постигне този резултат.

Аз адмирирам това и искам да те поздравя, че имаш подобна цел. Дали е възможна? Разбира се.

И най-хубавото е, че имам за теб точната програма с която да постигнеш този резултат. Баща ми отслабна с 25 кг за близо 3 месеца с тази програма, така че тя работи. И не, не включва ограничения и глад със седмици.

Тъй като не зная какви са правилата на форума, ако проявяваш интерес към програмата, пиши ми на лично, ще ти я изпратя.

Не мога да ти гарантирам, че за два месеца ще я отслабнеш с 20 кг, защото не зная колко стриктно ще я спазваш, но знам, че работи и е може би най-ефективната програма.

Поздрави,
-- Виктор

# 28
  • Мнения: 2 695
Кажи каква е тази програма, може да проявим интерес?

# 29
  • Мнения: X
И защо така с рогИте напред, Viktor Simeonov !    Laughing
Ето че и ти се "измъкваш", като казваш, че не гарантираш искания резултат.  
Никой не обвинява момичето, че иска да отслабне.Беше й обяснено, че 25 кг за 2 месеца е почти невъзможно.А дори да е възможно тялото да изгаря по 10-12 кг на месец, то това няма да стане със стандартните диети.За такива резултати са необходими и доста по-драстични мерки.Които от своя страна, не гарантират пък запазването на резултата.Защото определено не може да се живее цял живот на глад и молитва.
Признавам, че не познавам всички видеве диети и режими, но масовите обещават средно по 3-4-5 кг/месец.Всичко друго влиза в категория "глад".
Мъжете имат различва мускулна маса и различен метаболизъм от жените.В този смисъл сте облагодетелствани откъв бързо сваляне на кг.Няма никаква гаранция, че и при нея ще има спад със същото темпо.
И последно, такива строго ограничителни диети е хубаво да се правят под лекарски контрол.

Общи условия

Активация на акаунт