Психолози, психотерапевти, психиатри

  • 140 526
  • 1 100
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 5 459
Благодаря!

# 376
  • Мнения: 3 044
Момичета, помните ли случая на PashaNikolova и Краси Попова? Дали знаете какво е развитието там, нали се водиха дела срещу псевдо-психотерапевтката Попова? Натъкнах се туко що на нещо много странно, свързано точно с този случай..

# 377
  • Мнения: 57
Момичета, помните ли случая на PashaNikolova и Краси Попова? Дали знаете какво е развитието там, нали се водиха дела срещу псевдо-психотерапевтката Попова? Натъкнах се туко що на нещо много странно, свързано точно с този случай..
Разказвай Rolling Eyes

# 378
  • Мнения: 3 044
Не знам дали помните, но всъщност и аз съм потърпевша от нея, та все още я имам във фейсбук и туко що видях, че се е омъжила, с нова фамилия Николова..сетих се за Паша Николова, която писа тук, че Попова още тогава е почнала да се среща с мъжа й и изведнъж това..странно съвпадение. Да не се окаже, че дамата Паша е била абсолютно права. Затова се чудих дали някой знае как се развиват там нещата?

# 379
  • Мнения: 1 765
Ако ОКР и депресия са сериозни проблеми, които изискват задължително психиатър и медикаменти, какви ли трябва да са тогава шизофрения и БАР!?
Как доказахте сериозността на ОКР и депресия? Защото "диагноза" се поставя само след кратък субективен разговорен контакт. Няма психиатър, който да назначава изследвания на серотонин, норадреналин, допамин и т.н. невротрансмисери, защото знае че това са силно относителни и постоянно плаващи величини, а не константни и нямат диагностична стойност. В психиатрията понятията "диагноза", "болест", "лечение" са метафора/образно казано. Просто защото няма болест, следователно няма как да има лечение. Дори в МКБ10(международен класификатор но болестити) е записано "психични и поведенчески разстройства", а не "психични болести".

Това дали един проблем налага пиене на лекарства, се определя от това дали има или няма патология.
При депресия, паническо разстройство, генерализирана тревожност, ОКР няма патология. Тук причините за възникване са главно биографични и преживелищни. И основното и трайно "лечение" е психотерапия. Хапчетата не са задължителни и са временна мярка, аналогична на аулина за зъбобол от кариес.
При шизофрения, БАР и каквито и да са тежки психози и налудности има патология. Тук причините за възникване са главно генетични. И основното лечение е медикаментозно. Психотерапията е допълваща и незадължителна.
Какво рабирате точно под понятието патология? Защото ако човек има натрапливи мисли, че иска да спи с баба си, очевидно според вас не е патология. Или ако прави панически атаки - тогава пулсът се учестява и кръвното се повишава без причина - и това не е патология? За причините въобще не говорим.
Основната цел и на психиатрията и на психотерапията е човек да функционира "нормално", както под нормално  разбирам без да изпитва страдание. Двете си сътрудничат, а не трябва да са в конкуренция. Има психиатри, които също са дипломирани психотерапевти. Просто се опитвам да кажа, че човек трябва да преценява от каква точно помощ има нужда, а не да влизам в спор. Много хора демонизрат пиенето на психотропни лекарства, има все още първичен страх от психиатрите. Хората без проблеми пият антибиотици, аспирин и аналгин, но ако трябва да вземат антидепресант, го правят на въпрос.

# 380
  • Мнения: 18
По случая с Красимира Попова.
Още са заедно. Бившия ми е собственик на не безизвестната фирма за месо, Партньори.
Направи опит за убийство пред детето. И за полицияци ,прокоратура това не беше важно. Последва палежа на къщата на детето му. И един куп други неща. И всичко заради Красимира. Която продължава да взима парите на много невежи, отностно нейния непрофесионализъм. Даже и жалба имаше , отностно моите коментари.
Аз познавам тези хора. Лъжци, измамници и егоисти, чието щастие лежи върху нещастието на девет годишното дете. Това е Красимира Попова. Липса на морал , етика. И липса на професионслизъм.

# 381
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Аз се извинявам за това, че в началото не повярвах на историята.

Брутални мошеници са това.

Тази жена Красимира Попова трябва да бъде подведена под отговорност.

# 382
  • Варна
  • Мнения: 300
Момичета, помните ли случая на PashaNikolova и Краси Попова? Дали знаете какво е развитието там, нали се водиха дела срещу псевдо-психотерапевтката Попова? Натъкнах се туко що на нещо много странно, свързано точно с този случай..

Помня казуса - много интересен, но дваж по интересни (и поучителни) бяха дискусиите, произхождащи от Кр. Поповите писания във ФБ групата. Впрочем, каквото (макар че по правилното би било да кажа "колкото",  тъй  като наистина бе много) изписа пишман-терапевтката, никъде не срещнах конкретика. Кон-кре-ти-ка. Затова пък, се начетох на дребните и манипулативни прийоми (забавляваха...донякъде) Конкретика и доказателства имаше само за лъжите на Попова  относно квалификацията и, странно че  по нищо в текстовете и не личеше да е притеснена от това.  Може и да са стигнали с Паша Николова до съд; възможно е и да се омъжила за "спорния" мъж, който, на мястото на Паша, бих харизала с лека ръка и невъобразим кеф (даже щях да почерпя, както се черпи доброволец, дошъл да изхвърли боклука ми) Уви, Закон за психотерапията няма. Спорен въпрос е и доколко има изобщо  законност в страната ни. На този фон, "културно" развитие на казуса не очаквам, за съжаление....

По случая с Красимира Попова.
Още са заедно. Бившия ми е собственик на не безизвестната фирма за месо, Партньори.
Направи опит за убийство пред детето. И за полицияци ,прокоратура това не беше важно. Последва палежа на къщата на детето му. И един куп други неща. И всичко заради Красимира. Която продължава да взима парите на много невежи, отностно нейния непрофесионализъм. Даже и жалба имаше , отностно моите коментари.
Аз познавам тези хора. Лъжци, измамници и егоисти, чието щастие лежи върху нещастието на девет годишното дете. Това е Красимира Попова. Липса на морал , етика. И липса на професионслизъм.

Т.е. Кр. Попова се е омъжила за него?!  Ако е тъй - халал да и е. Сериозно - почерпи я! Манипулаторите (даже добрите) имат един слаб момент - не могат да спират, та поради това и въпросната ще си намери майстора. За съжаление, не е единственият случай, когато хора, работещи в областта на подпомагане с/у психическо насилие,  се оказват  насилници.

# 383
  • Мнения: 5 459
За какво да я почерпи. Може мъжът и преди тази среща да е бил друг човек. Има такива опитни манипулатори, че могат да ти измъкнат и последната стотинка и да те подлудят.....Тази трябва да бъде съдена и да и бъде отнето правото да работи като психолог.

# 384
  • Мнения: 57
Надявам се да не прозвучи лошо, но за твоя мъж ли се е омъжила в крайна сметка?

# 385
  • Варна
  • Мнения: 300
За какво да я почерпи. Може мъжът и преди тази среща да е бил друг човек. Има такива опитни манипулатори, че могат да ти измъкнат и последната стотинка и да те подлудят.....Тази трябва да бъде съдена и да и бъде отнето правото да работи като психолог.

Според мен, Алинко, дори най добрият манипулатор не може да създаде нещо в теб; може да го  увеличи, да  изкриви, да  насочи, да комбинира, даже да събере всички необходими обстоятелства за една възможност, но не може да създава. Той не създава, а работи с наличното в теб.
" ..друг човек преди тази среща..." Не вярвам наистина да го вярваш. От моя (човешки) опит и наблюдения, хората се обръщат с хастара навън само като ги перне нещо много сериозно или ако искат да се променят (това вече става бавно, много бавно или....изобщо не става) Не вярвам, че някой става насилник при среща с добър манипулатор, без преди това  да е имал "качествата" за това. Всъщност, не е толкова важно, важното е друго: има наличие на насилник и жената не отива при психолог, за да я освободят от него, отива за да "лекува" отношенията си. Не съм сигурна, в казуса кой  кого цака - мъжа - терапевтката или тя - него, но какъвто и да е отговорът, за третата страна Паша Николова, нито един от вариантите нямаше да бъде здравословен (дори ако си представим, че и досега работеха тримата над отношенията) В този случай, обаче, има нещо по страшно. Има дете!  Ако трябва да го кажа грозно (но за мен - вярно): някой ти изнася боклука от къщи, при това без  молби и кандърми.
За наказателната отговорност... Dа, права си, трябва да я носи Кр. Попова! Но първо, това е област, в която доказателствата са трудно нещо; второ - няма Закон за психотерапията; трето: законите в  страната ни не защитават жертвата и са твърде снизходителни към престъпниците, даже към доказаните. Тъжната истина за това е в статистиката колко  изнасилвания и убийства има, и какъв срок на наказание са получили виновните.

# 386
  • Мнения: 3 044
Момичета, потвърди се, наистина се е омъжила за бившия мъж на Паша Николова...

# 387
  • Варна
  • Мнения: 1 119
Morphea,
Какво мисля аз няма значение, това което сте цитирала е така независимо от моето мислене, много психиатри и психотерапевти ще ви го кажат.
Няма патология и болест при: депресия, генерализирана тревожност, може и да не ти се вярва но и при паническо разстройство и панически атаки също няма патология и болест, при ОКР няма. Не ми се навлиза в подробности, а и не съм психиатър, достатъчна причина да бъде отречено това което кажа. Но от виртуално изявените психиатри и споменаван и в тази тема д-р Тодор Първанов го е описал много добре и много други. Ти не се противопоставяш на мен, противопоставяш се на науката.
Аз не "демонизирам" психотропните лекарства. Извинявам се за повторението, но ясно съм написала,че при гореописаните разстройства лекарствата са спешна краткосрочна помощ, аналогична на Аулина при кариес, до като не се предприемат трайни психотерапевтични решения, а такива има.
Патология и болест има при шизофрения и БАР.
Нямам нищо против краткосрочната или инцидентна употреба на психотропни, но личното ми мнение е, че дългосрочната употреба на психотропни трябва да бъде демонизирана!!!
Страничните ефекти са зловещи, и са по трудно лечими дори и от първопричината за която са пити лекарствата И не говоря само за бензодиазепини, а и за антипсихотици и антидепресанти.
При шизофрения няма как да не се пият антипсихотици, но за съжаление се изписват масово и за дълго време и при депресивни и тревожни разстройства.
А антибиотиците изобщо не са безпроблемни, но това е друга тема....

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 20:21 от danny_em

# 388
  • Чужбина
  • Мнения: 11 946
Съгласна съм това, че при депресия, тревожност, дори ОКР няма патология.

Но и аз не мисля, че трябва генерално да се забрани прием на лекарства при тези състояния. Не е коректно да изпадаме в крайности и да демонизираме антидепресантите.

# 389
  • Варна
  • Мнения: 1 119
В момента съм реален наблюдател на мъж пил 8-9 години без прекъсване антипсихотици и антидепресанти. И е в първия месец след спирането. Сериозна импотентнаст, пролактина много висок, тестостерона никакъв го няма. Коремно затлъстяване. Поркинсоноподобно треперене, забравяне, много проблемни кръвни показатели, не знае на кой свят се намира и др.
Гореописаните проблеми са описани в страничните ефекти в листовките.
А всичко се е почнало от едно безсъние.

Иначе за паническите атаки, осъзнаването, че това не е болест и не се умира от него...... е важна и задължителна част от "лечението".

Общи условия

Активация на акаунт