Още мъничко остана, ЮЛЧЕ да се гушне в мама

  • 52 361
  • 567
  •   1
Отговори
# 60
  • Сливен
  • Мнения: 4 069
Благодаря ви за подкрепата Hug В Огръжна съм.Преди половин час чуха бебо,добре,мериха ми кръвното малко високо като за мен 120х80,болките още понамаляха ,надявам се утре да ги няма.Пак ми слагат дексаметазон? за дробчетата на мъника.Днес трябваше с майка да пазарим дрешки,объркаха се сметките.Ако има някой от Сливен в Дъга-та има 20%отстъпка на дрешки до 4.06.

# 61
  • Мнения: 411
Оеси,не го мисли.Бъди спокойна,има лекари при теб,които ще се погрижат всичко да е наред  Wink
Ива,при мен понякога контракциите са по 7-8-10 пъти на ден,за няколко секунди.Не мисля,че са болезнени,то си е краткотрайно стягане просто,но и на мен ми предписаха "Но шпа" или акп искам "Магнерот".За сега пия чат-пат "Но шпа".Чудя се,кога контракциите се водят "болезнени"?Не се усеща само стягане ли,как?Извинявам се за тъпия  въпрос.

Последна редакция: пт, 02 юни 2017, 22:51 от Miroslava^

# 62
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 112
Оеси,  късмет ...дано бързо те изпишат и всичко да е наред. И аз с моите подути крака и високо кръвно ме заплашиха,  че може да ме приемат за два три дни. Sad

# 63
  • Мнения: 304
Аз разгледах сайта на "Точици",но не намерих комплекти за по 40лв..може би  не са само в магазините newsm78
Да, само в магазините ги има, в сайта са само от органичен памук, който е доста грозен, понеже шевовете са външни.

# 64
  • Мнения: 296
Освен стягането на корема има и болка. Корема се стяга и стягането е продължително и болезнено. Не знам как да го обясня. Мен не ме притеснява честотата а болката. Ако контракциите са без болка това са бракстън-х контракции. Те не са опасни и дори е желателно да ги имаш защото подготвят матката за раждането. Аз миналия път имах много такива. Като казвам много наистина получавах по 3 за 10 мин. понякога, но никога не са били с болка. Тогава не съм пила нито Но шпа нито магнезий и родих на термин. Тогава усетих и първите болезнени контракции. Те започват от кръста, като ПМС и болката се мисти и започва да обхваща и корема. Дано съм успяла да обясня, защото ми е трудно  Crazy

# 65
  • Мнения: 304
Oesi, късмет и спокойствие, дано да задържиш още няколко седмици!

# 66
  • Мнения: 7 990
Аз по 10 контракции на ден имах още в 6-ти месец. Сега са доста повече и са силни. Направо някак чак ми затрудняват дишането.

# 67
  • Мнения: 325
Купихме количка - Nord. Красива, лека и с амортисьори.Бебенцето е големичко-категорично-секцио. Чудя се за упойката-при епидуралната ще бъда в съзнание-ще чувам и виждам всичко-а дали искам...охх
Те както си говорят всякакви щуротии...

# 68
  • Мнения: 304
Купихме количка - Nord. Красива, лека и с амортисьори.Бебенцето е големичко-категорично-секцио. Чудя се за упойката-при епидуралната ще бъда в съзнание-ще чувам и виждам всичко-а дали искам...охх
Те както си говорят всякакви щуротии...
При секцио е спинална упойката, най-добре се консултирай с анестезиолог дали да е пълна.

# 69
  • Мнения: 325
Естествено, че ще се консултирам-би било странно без разговор. Има си медицински показания, но мисълта ми бе дали искам да съм будна, дали "участието" ми в раждането е нужно. Да не вземат нещо да се суетят и да се притесня...

# 70
  • Мнения: 821
Едно от водещите неща, които ме привлякиха да раждам в София, а не в родния ми град, беше, че тук се ползва пълна упойка при секцио, което за мен лично е много по-страшно и неприятно. Ти си преценяваш, разбира се, но мен повече ме е страх да ме приспят, да се събудя неадекватна кой знае кога, без бебе в корема, раздвижването било по-трудно след пълна... А и просто си ме е страх от пълната упойка, аз съм алергична и се ужасявам, че нещо няма да е наред и няма да мога да си кажа  Confused Не че не ме е страх да ме режат в будно състояние, но за мен лично е по-малкото зло. А и ще мога поне да видя бебето веднага щом го извадят, иначе докато ми го дадат сигурно ще се побъркам... Та това са моите доводи за спиналната упойка  Grinning

# 71
  • Мнения: 70
Скъпи, мои, по-голяма част от вас са разбрали,че родих на 01.06. За тези, които все още не знаят, ето кратък разказ.
В 2:15 (през нощта) на 01.06 ми изтекоха водите. Обадих се на АГ, която ме следи, и с която имахме уговорка да раждам при нея. Към 3:10 вече бях в болницата. Опитаха се да забавят раждането, защото ми биха нещо, което през мен да премине в бебето и да му помогне да си разгърне дробчетата. Въпреки всички усилия да забавят раждането възможно най-много, за да може да ми бият още веднъж въпросното лекарство, не успяха. Бебето се роди в 7:40 на 01.06, казва се Самуил. Роди се 46 дни преди термин (17.07 беше терминът). Теглото му при раждането беше 2,490, а височината 45 см. От тогава до сега е в кувьоз. Стабилизираха му дишането, а сега го включват на лампа, защото получи жълтеница. Самото разкритие от 3 до 10 см стана буквално от три контракции на по 1 минута. Раждането беше бързо, но ужасно болезнено. АГ ми казва, че съм била пред шоково състояние. Аз го усещах, де. Направо губех контрол. Нямам разкъсвания и шевове благодарение на златните ръце на АГ и най-вече на дежурната акушерка. Винаги ще си ги спомням с добро. Пожелавам ви по-безболезнени раждания и скоростно възстановяване. На мен ми остава да чакам изписването на Сами, а до тогава може да имаме и следващо бебче от форума.
Целувки :*

# 72
  • Мнения: 30
Бандитка, да ви е живо и здраво бебчето и дано бързо го изпишат. И си е приберете вкъщи Simple Smile

# 73
  • Мнения: 205
Честито Бандитка  smile3525 newsm51 smile3525
Да ви е жив и здра Сами, все така да бъде първи - както първи се появи в темата Wink ... и на 01 ви юни Wink Пожелавам ви скоро да се приберете вкъщи!!!
Ах, колко хубаво, започнаха да идват бебчетата  Hug

# 74
  • Мнения: X
Бандитка   Hug Hug нашето талисманче  Heart Eyes Heart Eyes Ще ви впиша на първа страница  Heart Eyes Heart Eyes
Редактирам се - момичета харесва ли ви така първата страница с добавките  Simple Smile като роди и последната мама ще махна тази част с термините, само родените бебчета  Heart Eyes

Последна редакция: сб, 03 юни 2017, 18:18 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт