Ревливо бебе

  • 15 719
  • 93
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 94
Отлично те разбирам и ти съчувствам, защото само майка минала през това може да те разбере. Синът ми ревеше по 24 ч в денонощние до навършване на 1г. В чудо се бяхме видяли, една година никакъв сън, бях заприличала на зомби. Бях супер изнервена, защото каквото и да правех той все си ревеше и мрънкаше. Не знам на какво се дължеше може би в началото колики после от зъби нямам идея. Знам само, че аз на бебе не се порадвах, това беше период през който минах ужасно трудно колко съм ревала от изнемогване само аз си знам. Стискам палци при вас този период да мине бързо.

# 31
  • Мнения: 1 985
Миличката,  Hug
Освен да ти съчувствам, няма с какво да помогна. Дъщеря ми е вече на 8 месеца и е ревла на ревлите, не знам как ги избутах тези месеци, само си казвам ден да мине, нов да дойде. През първите три беше най-зле,то не бяха колики, не беше чудо, сега е една идея по-добре, но при най- малкия дискомфорт или когато не стане на нейната надава вой до небесата, все едно я коля.
И най- любимо ми е някоя майка на спокойно дете като ми каже:"за да реве трябва да има причина" или "бъди ти спокойна и детето ще е спокойно". Да, да...има дни, в които не ми се събужда сутрин като знам какво ме чака...
Таа, спокойно, казвай си, че е период и ще мине, след всеки залез идва и изгрев  Hug

# 32
  • Варна
  • Мнения: 25 241
Съгласна съм. Пълна простотия е да оставиш двумесечно да се нареве. Ако не плаче, когато го гушкаш пробвай със слинг наистина, аз не съм ползвала, но много майки са доволни, най-вече че хем гушкат бебето, хем ръцете им са свободни.

# 33
  • Мнения: 33
И на мене ми е дошло до гуша от съвети от майки на спокойни бебета. Да ви кажа честно гушкам я и то по цял ден. Втория месец колики и изобщо не помня какво съм правила . Сега ще станем на три месеца и почна да се заглежда в някакви неща, но не иска да стои никъде другаде освен в мен оставя ли я почва да пищи. Затова с нея ям на ръце сме дори като ходим на разходка. Чакам да израстват този период и да почнем да играем с играчки. Сега до такава степен свикнах да се гушкаме че се чудя как ще я пусна на градина като порасне хахахах

# 34
  • Мнения: 1 985
Хахаха,
Аз така се чудя какво ли беше чувството да спиш 8 часа непробудно  Shocked
Иначе, наистина слингът може да е решение за вас. Аз откакто имам раничка нещата много се подобриха, поне не бутам количка с една ръка, а с другата да мъкна бебе  Grinning

# 35
  • Мнения: 33
А това с количката и аз го правя хахахаха. Чудя се още за слинга. Лятото мн ще се спарваме двете лепнати но май нещата на там отиват

# 36
  • София
  • Мнения: 1 966
Аз така се чудя какво ли беше чувството да спиш 8 часа непробудно  Shocked
Споко, потрай само още 3 години и ще си припомниш  Joy Е, след 10тия месец определено стана по-търпимо.
Абе вашите като са на ръце наистина ли спират да реват? Само аз ли съм била ощастливена с такова чудо, дето си ревеше независимо къде е и с кой е. И на мен до гуша ми беше дошло от съвети от хора, "които не допускат детето да реве", видите ли. От опитите ми с кенгуру, слинг и т.н. останах без кръст, ами тежи си постоянно да ти виси, а особено пагубно за всичките гръбначни прешлени е упражнението простиране с бебе в кенгуру/слинг.

# 37
  • Мнения: 10 599
Аз така се чудя какво ли беше чувството да спиш 8 часа непробудно  Shocked
Споко, потрай само още 3 години и ще си припомниш  Joy Е, след 10тия месец определено стана по-търпимо.
Абе вашите като са на ръце наистина ли спират да реват? Само аз ли съм била ощастливена с такова чудо, дето си ревеше независимо къде е и с кой е. И на мен до гуша ми беше дошло от съвети от хора, "които не допускат детето да реве", видите ли. От опитите ми с кенгуру, слинг и т.н. останах без кръст, ами тежи си постоянно да ти виси, а особено пагубно за всичките гръбначни прешлени е упражнението простиране с бебе в кенгуру/слинг.


Това е защото си си купила кофти кенгуру и не си си купила сушилна.   Wink

Последна редакция: ср, 28 юни 2017, 14:48 от amy_nka

# 38
  • Мнения: 1 985
Момичета,
От 6:30 реве, ни играчки я успокояват,ни разходки, ни нищо. Нерви не ми останаха. Съжалявам, че превзех темата на момичето, ама ви усетих като сродни души и реших до порева на ваше рамо.
Имам чувството, че никой не ме разбира и си мисли, че преувеличавам. Знам, че не съм първата, дет гледа бебе, ама в дни като днешния си мисля,че мога да пукна от цял ден ревове. А няма и 15 часа...

# 39
  • Мнения: 10 599
На кърма или на АМ сте? Изследвания за непоносимост или алергия правени ли са?
Ако са колики, пробвай да й облекчиш газовете. Оригване, масаж на коремчето, затопляне на коремчето...
На колко месеца е? Отвличане не внимание със звукови или светлинни стимули?

Друг човек ако я вземе, не се ли успокоява?

# 40
  • Мнения: 1 985
Голяма е, на 8 месеца, коликите ги мина. На АМ е, има и едно заменено хранене наобяд. Изследвания и правиха на 2рия месец и всичко беше наред. Кръвната картина в 6тия също беше в норма.
Днеска според мен рева от скука, защото цял ден сме вкъщи заради жегата. Каквато и играчка да подхванем и омръзва за 1 минута, а явно, че и моята изнервеност допринася.
Сега дойдоха гости и веднага се оживи и започна да се усмихва.
Благодаря ви за съпричастността.

# 41
  • Мнения: 10 599
Купете й играчки, буталки, бебешки развлекателни занимавки - бол.  Mr. Green В количка да се вози не обича ли?

# 42
  • София
  • Мнения: 1 966
И от мен една идея, от тук взимахме разни неща за временна употреба, люлки, бънджита и подобни, най-вече защото не исках да купуваме и трупаме вкъщи един куп такива неща.
Скрит текст:
Признавам, че с бънджито спечелих по едно относително спокойно кафе сутрин на фона на музиката от бънджито, разбира се  Laughing, за около 20тина дни, после ѝ омръзна.

# 43
  • Мнения: 1 985
Благодаря, дами Wink
Количката я мрази до дъното на бебешката си душа, само раничката оправя положението, ама сега в жегите излизаме след 18 и до тогава подивява.
Бънджи ни дадоха приятели, точно 2 минути стоя и пак кански вой, от тогава да не го види.
Сега мисля проходилка и уокър да пробваме, дано там има повече късмет. Добре, че всичките ни приятели са с бебета, та сменяме джунджуриите, вместо да купуваме всичко.
Забравих да спомена, че е скорпионче, мисля, че и това допринася за благия нрав на бебочката.  Laughing

# 44
  • Мнения: 12 014
Възможно ли е да я мъчат зъби?

Общи условия

Активация на акаунт